כפר סבא

הרב סיים את תפקידו אך דרש שכר

למרות שסיים את תפקידו באופן רשמי, הרב אברהם שלוש, רבה הראשי לשעבר של כפר סבא, הגיש תביעה נגד המועצה הדתית בדרישה להמשך תשלום משכורתו. בדיון שנערך בבית המשפט הגיעו הצדדים להסכמה כי הרב מקבל את סיום תפקידו והמועצה הדתית תשלם לו את הגמלה המגיעה לו, על פי חוק

זאב שרגא 26/07/2018
הרב סיים את תפקידו אך דרש להמשיך לקבל משכורת
הרב שלוש. הצדדים הגיעו להסכמה (צילום: ארכיון מערכת)

בשבוע שעבר נידונה בבית הדין האזורי לעבודה ביפו תביעה שהגיש הרב הראשי של כפר סבא לשעבר, הרב אברהם שלוש, נגד המועצה הדתית כפר סבא, תביעה תמוהה משהו בה דרש למעשה המשך תשלום שכרו החודשי, למרות שלמעשה סיים את תפקידו לאחר סאגה ממושכת, בהחלטה שהתקבלה בבית הדין העליון לפני כחצי שנה. בתביעה שהוגשה על ידי בא כוחו של הרב, עו"ד אלחנן מירון, ביקש הרב פיצויי שכר בסכום של 291,532 שקל כמו גם פיצוי הלנת שכר בסכום של 313,397 שקל.

בתביעה נטען כי הרב פוטר שלא על פי התנאים הנקבעים בחוק, להפסקת כהונתו של רב עיר ראשי וכן כי המועצה הדתית לא עדכנה את שכרו עד לסוף שנת 2017. על כן ביקשו כאמור מבית המשפט כי יורה למועצה הדתית כפר סבא לשלם את  שכרו בסך 45,199 שקל כפול ששה חודשים, בצירוף פיצויי הלנה, ולהמשיך בתשלום המשכורת החודשית, שהרי למשנתם הרב לא פוטר על פי חוק, לכאורה.

בדיון שנערך בבית המשפט ביום חמישי שעבר נכחו בתו של הרב, חדוה שלוש, יו"ר המועצה הדתית הרב ששון טרבלסי, עורכי הדין של שני הצדדים וכן יו"ר ההסתדרות בכפר סבא והוד השרון, המועמד לראשות העירייה שאול דור, שעומד לצדו של הרב במשך הפרשה כולה. מיד עם פתיחת הדיון, משהתברר כי הרב לא הגיע אליו, ערכו הצדדים שיחה שלא לפרוטוקול מחוץ לאולם ואילו בא כוחו של הרב הודיע לבית המשפט כי הוא מבקש למחוק את התביעה והבקשה לסעד זמני, אולם עומד על טענתו כי יש טעות בחישוב השכר לצורך חישוב הגמלה. בא כוחה של המועצה הדתית.

עו"ד איריס גלילי יולזרי, שייצגה את המשרד לשירותי דת, דרשה כי הרב יגיש את טופס התביעה לגמלה עד ליום 30.7 ואילו עו"ד נעומי דניאל, שייצגה את המועצה הדתית עמדה על כך כי אם הטפסים לא יגיעו עד אז, בית המשפט יטיל את הוצאות המשפט על הרב שלוש. כמו כן, עמדה על כך כי התובע יאשר לפרוטוקול שהוא מוותר על הטענות שלו שהוא רב עיר מכהן, בהמשך להחלטה המפורשת של בג"צ ושל היועץ המשפטי לממשלה. בתו של הרב ענתה כי הרב מקבל את החלטת בג"צ, אולם הוא סבור כי מי שאמור לקבל את ההחלטה על הפסקת הכהונה זה שר הדתות ואמרה כי השר לא הוציא שום מכתב בנושא.

 בסיום הדיון הגיעו הצדדים להסכמות לפיהן, "כבוד הרב סיים את כהונתו ב-31.12.17 וזאת בהתאם להנחיית היועמ"ש והחלטת בג"צ. כבוד הרב ימסור את כל טפסי הבקשה המקוריים לתשלום הגמלה למועצה הדתית וזאת עד ליום 30.7.18. המועצה הדתית תשלם בתוך 45 ימים מיום מסירת הטפסים את הגמלה רטרואקטיבית, החל ממועד סיום כהונתו של המבקש, לרבות גמר חשבון כדין." עוד הסכימו הצדדים כי, "ככל שכבוד הרב לא ימסור את הטפסים כאמור, לא תשולם הגמלה ולא ייערך גמר חשבון".

 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
עמית גופר
מנהל אגף הנדסה חדש ברעננה
נועלה....כשאוכל ואהבה נפגשים
נועל'ה....כשאוכל ואהבה נפגשים
 נפצע במהלך אימון
נפצע במהלך אימון – ויפוצה במאות אלפי שקלים
גבר ואישה נמצאו ללא רוח חיים בנווה ימין
הניצן מתחדש
קניון הדר עורך תערוכת ציורים של בעלי אוטיזם
תערוכת ציורים של בעלי אוטיזם
בקרוב: מיתר ישוב חכם
פעילות לקטנטנים במתחם אושילנד
כוכבי "מפרץ ההרפתקאות" ואלוף "נינג'ה ישראל" מגיעים לאושילנד