כפר סבא

פרסום ראשון: התפתחויות בחקירת הקריסה הקטלנית של עגורן במרכז שרונה בכפ"ס

הוארכה מגבלת איסור העיסוק של מפעיל העגורן שחשוד בהריגתה של נטע רוטמן לאחר שהשתמש לכאורה בסמים. מכון התקנים קבע כי הסיבה לכשל היא כפולה: מצב מכני לא תקין של המנוף ושימוש לא נכון. בידי החוקרים סרטונים ועדויות המחזקים את החשד כי החשוד עבד בצורה מסוכנת

מיכאל פרוסמושקין 26/07/2018
פרסום ראשון: התפתחויות בחקירת הקריסה הקטלנית של עגורן במרכז שרונה בכפ
העגורן לאחר הקריסה

חמישה חודשים לאחר שנטע רוטמן (52) ז"ל, מנהלת מחלקת ייעוץ נגישות בעמותת נגישות ישראל, נהרגה מקריסת עגורן בכפר סבא, ל"קול הכפר" נודע השבוע כי המשטרה מייחסת למפעיל העגורן עבירה של הריגה. 

כזכור, ב-18 בפברואר, קרס העגורן באתר בנייה במרכז שרונה על רכבה של רוטמן עת יצאה מעבודתה במקום וגרם למותה. כבר אז נעצר מפעיל העגורן, תושב בנימינה בן 60, אך אז יחסה לו המשטרה עבירה של גרימת מוות ברשלנות. כמו כן הוא חשוד כי השתמש בסמים בסמוך להפעלת העגורן וברשותו נתפס חומר החשוד כקנאביס בכמות לצריכה עצמית.

בזמנו טענה המשטרה בדיון הארכת מעצרו של החשוד כי העגורן שקרס הוא משנת 1984, אך מבדיקה ראשונית עלה כי הרישיונות של המנוף בתוקף ורק כחודש לפני האירוע בוצעה בדיקתו על ידי מהנדס מומחה וכן בוצעה בדיקה נוספת של כל הציוד של המנוף כשבוע לפני קריסתו. לימים הוא שוחרר למעצר בית ובהמשך הוחלט להטיל עליו איסור עיסוק בהפעלת עגורנים וכלים הנדסיים כבדים -  מגבלה שתוקפה פג השבוע. 

 עוד מתברר כי לאחרונה שינתה המשטרה את העבירה שמיוחסת לחשוד לעבירה של הריגה, כשצוין כי הוא חשוד בהפעלת העגורן בניגוד לנהלים כאשר בסמוך לכך השתמש בסמים. בחודש מאי קבע השופט, שבחן את חומרי החקירה, כי החשד נגד האיש התעצם.

 כמו כן נודע ל"קול הכפר", כי בידי המשטרה ארבעה סרטונים מאתר הבנייה שבו אירעה הקריסה וכן סרטון מלפני כשש שנים שבו נראה החשוד כשהוא משתולל לכאורה עם העגורן שלו באתר בנייה בחיפה, כך שהחלק האחורי של הכלי עף באוויר. בידי החוקרים גם חוות דעת של מכון התקנים לפיה הסיבה לכשל היא כפולה: מצב מכני לא תקין של המנוף ושימוש לא נכון. על פי בית המשפט, חוות הדעת אינה שוללת את החשדות שיש נגד החשוד. כמו כן, נראה כי בידי המשטרה עדויות מהן עולה כי החשוד הוזהר זמן קצר לפני האירוע לגבי אופן הפעלת העגורן, אך לא שמע לאזהרות.

 כעת, ומאחר וטרם הסתיימה החקירה, ביקשו חוקרי יחידת ההונאה של מחוז מרכז להאריך את מגבלת איסור העיסוק בהפעלת עגורנים וכלים הנדסיים כבדים  ב-90 ימים נוספים. מנגד, סנגורו עו"ד משה ליפשיץ, התנגד לכך. בית המשפט קבע בסופו של דבר כי החלטה לגבי הרישיון של החשוד להפעלת עגורנים צריכה להתקבל בהליך אזרחי על ידי משרד העבודה והרווחה. לאור כך, השופטת מרב בן ארי קיבלה חלקית את בקשת המשטרה כשהאריכה את מגבלת איסור עיסוק ב-30 יום בלבד.

 

 

עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 07/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 04/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: נהג בפסילה ועם רישיון שפג ב - 2009
חשד: נהג בפסילה ועם רישיון שפג תוקפו בשנת 2009
שכונת פארק הנחל בבאר שבע
ביקושים ערים לשכונת פארק הנחל בבאר שבע
שר התחבורה ביקר ברמת השרון
שר התחבורה ביקר ברמת השרון
פותחים שנה באגם הלאומי
סירה נתקעה מול חופי הרצליה - שלושה חולצו במצב של תשישות
ארבעה פצועים בתאונות ברעננה
ארבעה פצועים בתאונות ברעננה
שוטרים הותקפו במועדון בהרצליה
התייעלות אנרגטית בעיריית רעננה