כפר סבא

"אנשים שנמצאים בשולי החברה מעניינים יותר מאחרים"

בשעה שחבריו לקהילה הלהט"בית מביעים את מחאתם בהפגנות עומרי קורש, הומו מוצהר, תושב כפר סבא, מעדיף להתמקד באמנות. בימים אלה שתי עבודות מהתערוכה שלו ("חריגים כמוני") מוצגות במוזיאון ישראל

קרן שלהבת 30/07/2018
עומרי קורש. בוחן את הסטיגמות שסביבנו (צילום: Omrikoresh.com)

עומרי קורש, בן 32, תושב כפר סבא, אמן רב תחומי, מציג כעת עבודות שלו בתערוכה במוזיאון ישראל. עומרי, שנשוי לגבר, ממעט להשתתף בהפגנות ופחות מתחבר לפן הפוליטי ואת תפיסת עולמו הוא מעדיף להעביר דרך אמנות.

עומרי נולד וגדל בכפר סבא. הוא למד בתיכון אורט שפירא במגמת אומנות ובעל תואר ראשון באומנות משנקר. קורש עובד בתחום האומנות ומשחקי מחשב.

 אתה מציג כיום בתערוכה במוזיאון ישראל והצגת תערוכת יחיד בשם 'חריגים כמוני'. תאר את התחושה של החריגות מבחינתך?

"תערוכת היחיד שלי לא דיברה רק על נטייה מינית, אלא על מגדר ועל איך שהצופה מסתכל ובוחן את הדמויות ואת הסטיגמות שמסביבנו. אנשים שנמצאים בשולי החברה, בדרך כלל, מעניינים יותר מאחרים. חשבתי שללכת לכיוון 'החריג' הוא האופן האולטימטיבי לדבר על נושא כל כך רחב. התערוכה בה אני מציג כיום את העבודות שלי נמצאת במוזיאון ישראל. מדובר בתערוכה להט"בית שהיא אוגדת בתוכה אמנים נהדרים, כמו עדי נס ועברי לידר- שמדברים על החוויות שלהם. שתי עבודות מהתערוכה שלי ("חריגים כמוני") נמצאות בתערוכה". 

מתי סיפרת להורים על הנטייה המינית שלך?

"זה היה די שקוף אצלי. אחותי ידעה על הנטייה המינית שלי מאוד מוקדם, וכשסיפרתי להורים ולחברים הם קיבלו הכל בהבנה ומאוד בקלות. תמיד הייתי מחובר לצד הנשי שלי, כך שזה לא הפתיע אף אחד".

ציור של אמיר פיי גוטמן. דמות להערצה (צילום:  Omrikoresh.com)

ציור של אמיר פיי גוטמן. דמות להערצה (צילום: Omrikoresh.com)

ציירת את אמיר פיי גוטמן באחת מהיצירות. מה הוא מסמל עבורך?

"ציירתי את אמיר לפני שנה, כשהוא נפטר, הוא היה דמות חיקוי בשבילי וכילד בארון הוא סימל עבורי  משהו מאוד חיובי. אני זוכר שראיתי אותו באיזה מגזין עם עדשות כחולות ופשוט רציתי להיות כמוהו. הוא היה אדם מוכשר וטוב לב. המוות שלו היה נוראי. הרגשתי שאני חייב להנציח בדרכי את הבחור שהיה מבחינתי מודל לחיקוי". 

הרבה אמנים נעזרים בכישרון שלהם להביע את עצמם ודעותיהם. "אני לא כמו רוב האנשים שאובססיביים בנוגע למיניות שלהם או לפוליטיקה. הדעות שלי מורכבות, כך שגם האמנות שלי מורכבת. מי שמכיר אותי יודע שאני ממש לא מחפש לכפות שום דעה, אבל כן בהחלט, אני מביע את דעתי דרך האמנות. העולם הפנימי שלי מאוד עשיר ואני לא מוצא סיבה להסתכל החוצה. השתתפתי לא מזמן בתערוכה גדולה שהוצגה בברלין והצגתי גם כמה עבודות. התכנית בעתיד היא ליצור תערוכת בובות חדשה, כרגע אני בונה אותה וגם מצייר לתערוכת ציורי שמן".

אתה חיי בזוגיות וקרוב לוודאי שתרצה להביא ילדים לעולם, דבר שלא קל לזוגות חד מיניים.

"כרגע אנחנו לא בשלים להביא ילד לעולם. לצערנו צריך להילחם על כך, כי יש לנו מדינה דתית לכל דבר. יש לנו פחות זכויות ולא מכירים ביני לבין בן זוגי כזוג לכל דבר. אימוץ ופונדקאות דורשים הון שאין באפשרות כל אחד. אישית אני לא מרגיש שאני יכול לעשות איזה שהוא שינוי. אני נותן לאנשים יותר טובים ויותר חכמים ממני לעשות את זה ואני תומך איך שאני יכול".

 


 

 

 


 

 


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
שריפה בבניין מגורים בחיפה
שריפה בבניין מגורים בחיפה
התלמידות שהשתתפו בתחרות
עפות על יזמות
סכסוך שכנים הסתיים בתקיפה
סכסוך שכנים הסתיים בתקיפה
(מימין) רקטור האוניברסיטה פרופ מש, גילה אלמגור, נשיא האוניברסיטה פרופ רובין
אוניברסיטת חיפה העניקה תואר ד"ר לשם כבוד לשחקנית גילה אלמגור
לא עוד ילדים שקופים
הרב הראשי לישראל הרב לאו מבקר בטכנודע
הרב הראשי לישראל הרב לאו מבקר בטכנודע
אישום: גנבה אלפי שקלים ממעבידה
העירייה השיבה לבית המשפט בסוגיית מכירת הקאנטרי