כפר סבא

מדוע בוטלה פתיחת מגמה חדשה בכצנלסון?

הורים ותלמידים בכפר סבא התאכזבו לקבל הודעה מהנהלת תיכון כצנלסון, לפיה מגמת "עיצוב מוצר" לא תיפתח בשנה הקרובה

זאב שרגא 31/07/2018
תיכון כצנלסון. פתיחת המגמה החדשה בוטלה (צילום: ארכיון מרעכת)

השבוע שוחחנו עם הורים לתלמידים שנרשמו לשנת הלימודים הבאה בתיכון כצנלסון בכפר סבא והופתעו עת קיבלו בשבוע שעבר הודעה מהנהלת בית הספר לפיה ככל הנראה המגמה לא תיפתח, זאת למרות מבחני קבלה שעברו התלמידים והתכוננו לפתיחתה של השנה החדשה. אחת האמהות אף פנתה לראש העירייה צביקה צרפתי וכתבה: "בתי נרשמה ואף נבחנה לבית הספר כצנלסון למגמת עיצוב המוצר. היום בתאריך 23.7.18 קיבלתי שיחת טלפון מבית הספר, בה נאמר כי המגמה לא נפתחת לאור תקציב העירייה. איך קורה הדבר כי מאכזבים תלמידים מוכשרים ואני מציינת, כי התלמידים אכן מוכשרים ובגלל תקציב לפתיחת המגמה לא נפתחת כיתת עיצוב המוצר? אני רואה בזה מחדל גדול לגבי הנזק הנפשי והאישי לילדים אשר נרשמו התלהבו ואף נשלל זכות הבחירה למגמות נוספות והתפוסה מלאה".

"לא ייתכן שלא נערכים לדבר כזה מראש, מזמינים את הילדים למבחני קבלה ולבסוף מודיעים שהמגמה לא תיפתח, חודש לפני פתיחת שנת הלימודים", אומרת האם, "התלמידים התרגשו כל כך מהמגמה החדשה, מה גם שכעת נסגרו בפניהם הדלתות להרשמה למגמות ייחודיות אחרות, כיוון שמבחני הקבלה אם ישנם כאלה כבר התבצעו וגם עקב חוסר מקום. בתי למשל ביקשה מגמה חלופית, מגמת תאטרון, ונענתה כי לא נשאר מקום. כעת אנחנו מנסים לאתר את כלל הורי התלמידים במגמה ושוקלים לצאת למחאה אם הפניות שלנו לא ייענו, גם אם חסר תקציב, אפשר לעשות מאמצים ולמצוא אותו".

 מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "לא מדובר בחוסר תקציב כפי שנטען, אלא באיתור מורה למגמה. הנושא נמצא כעת בפתחו של אגף החינוך, שבוחן את הפתרונות המיטביים ביותר".

 

 

   zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
שני פצועים בפיצוץ בלון גז באשדוד
הביוב ברחוב מגדל ברעננה
מתי תוחלף צנרת הביוב ברחוב מגדל ברעננה?
סניף חדש של נגיסה בגבעת שמואל
סניף חדש של "נגיסה" יפתח בגבעת שמואל
בת חמש טבעה בצימר בצפון
בת חמש טבעה בצימר בצפון
כתב אישום נגד חשוד בסדרת תקיפות של עוברי אורח
דירוג הרשויות בליקוי הבטיחות באתרי בנייה
פורסם דירוג הרשויות בליקויי הבטיחות באתרי בנייה
רשות הכינרת ומועצה אזורית הגליל העליון יתגברו את האכיפה בחופי הכינרת בחג הפסח
תוגבר האכיפה בפסח על עברייני רעש, זיהום ותעבורה
שיפוץ באחריות