כפר סבא

"הייתי בסערת רגשות מאוד קשה"

פרסום ראשון: בעקבות פניות של חברים מהמפלגה חזר בו יו"ר סניף מרצ בכפר סבא, ד"ר פאלח סמארה, מהודעת ההתפטרות מתפקידיו כחבר הנהלת מפלגת מרצ, כיו"ר הסניף המקומי וכחבר המפלגה – במחאה על חוק הלאום

מירי בלומנפלד 31/07/2018
ד"ר סמארה. חזר בו מהתפטרותו (צילום: אלן שיבר)

יו"ר סניף מרצ בכפר סבא, ד"ר פאלח סמארה, חזר בו מהודעת ההתפטרות מתפקידיו כחבר הנהלת מפלגת מרצ, כיו"ר הסניף המקומי וכחבר המפלגה – במחאה על חוק הלאום.

 ביום שישי העלה ד"ר סמארה פוסט נוקב בפייסבוק שבו הביע את מחאתו על אישור חוק הלאום ולפיכך הודיע כי הוא מתפטר מכל תפקידיו בהם הוא מחזיק בתוקף היותו חבר מרצ. כמו כן באותו פוסט ביקר ד"ר סמארה את חבר הכנסת מטעם מרצ עיסאווי פריג', ששימש יו"ר מליאת הכנסת בעת ההצבעה על חוק הלאום ואף הוריד מדוכן הנואמים את יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, בעת שנשא דברים נגד החוק.

"הקש ששבר את גב הגמל נעוץ בהתנהגות האחרונה האופורטוניסטית של חבר הכנסת עיסאווי פריג', התנהגות המביישת את המגזר הערבי, בכך שהסכים להיות יו"ר מליאת הכנסת בעת ההצבעה על חוק הלאום לעומת חברי הכנסת מהשמאל שבזו לחוק הלאום הגזעני", כתב ד"ר סמארה. "לחבר הכנסת הערבי איימן עודה לא נתן להגן על הזכויות של הערבים בכפר קאסם, עירו של חבר הכנסת עיסאווי פריג' ולהסביר, כמה החוק הזה הוא גזעני ופשיסטי. יו"ר מליאת הכנסת (הערבי!!) עיסאווי פריג', קרא למאבטחים, כדי להוריד את חבר הכנסת עודה מהפודיום של כנסת ישראל. החלטתי להתפטר מתפקידי כחבר הנהלת מפלגת מרצ, כיו"ר סניף מרצ כפר סבא וכחבר מפלגת מרצ. אני מצפה מכל חבר כנסת שמאלני, ליברלי ודמוקרטי מוסרית להתפטר מכנסת ישראל ומצפה מכל מפלגה שמאלנית, דמוקרטית דוגלת בשלום ושוויון להצהיר שהיא מפלגה ישראלית ולא ציונית".

כאמור, אתמול (שני) חזר ד"ר סמארה מהתפטרותו, לדבריו בעקבות פניות של אנשים ממרצ מהרשימה המשותפת ואף מפריג' בעצמו שהגיע אליו למרפאה להסביר לו את התנהלותו באותו דיון.

פריג' הסביר לד"ר סמארה כי הוא ואיימן עודה היו מתואמים לגבי הנאום של עודה בכנסת והוא אף זה שנתן לעודה את הדגל השחור, אולם מתוקף תפקידו כיו"ר הכנסת הוא היה חייב להיצמד לפרטוקול ולהוריד את עודה מדוכן הנואמים.

"ראיתי בהתנהגות שלו כאילו הוא מייצג את המדיניות של נתניהו. טעיתי. עיסוואי עושה מעל ומעבר כדי לחסום את החוק הזה. עשיתי טעות נוראית ואני מתנצל שאם פגעתי בחבר הכנסת. אני חוזר בי מהתפטרותי. אשאר יו"ר סניף כפר סבא, הערבי הראשון בעיר יהודית, אני אשאר חבר הנהלת מרצ ואעשה הכל  לקדם ולאחד את הלבבות בין ערבים ליהודים  בכדי שכולנו ביחד נתקוף את החוק. אנחנו נעשה כל מה שביכולתנו לבטל את החוק הגזעני הזה".

אז מה גרם לך למהר לפרסם את הפוסט ולהודיע על התפטרות?

 "הייתי בסערת רגשות מאוד קשה. זהו חוק מאוד קשה, מדיר אותנו, מפלה אנשים שמאמינים בדו קיום. הרגשתי שנתניהו והממשלה רואים בי איום על מדינת ישראל, וזה לא נכון כי אנחנו נאמנים למדינת ישראל לאורך 70 שנה. אנחנו מרגישים שהמדינה הזו שייכת לנו ואנחנו שייכים לה. אנחנו ערבים יהודים, חייבים להיות שווים. כמו שצרפת שייכת לכל הצרפתים ובלגיה לכל הבלגים כך צריך להיות במדינה מתקדמת ודמוקרטית".

ונעבור לנושא המוניציפאלי. אתה מתכוון לרוץ ברשימת מרצ למועצה?

"לא. אבל אני אעשה הכל שמרצ תצליח בבחירות ואני תומך בהתמודדות של עילאי הרסגור הנדין לראשות העירייה".

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
 נקיים או לא?
נקיים או לא?
יור לשכת שמאי מקרקעין, חיים מסילתי
הרשויות המקומיות מעדיפות פינוי בינוי?
טליאטלה תרד פטה וקשקבל
מתכון לטליאטלה תרד פטה וקשקבל
שיפוץ באחריות
שיפוץ באחריות
קשיש נחנק מבשר בפיקניק בחיפה
גילו הצטיינות
בוטלו דמי הרישום ליולא בסך 120 שקלים
בוטלו דמי הרישום ליול"א בסך 120 שקלים
הענות גדולה להתרמות דם בפתח תקווה