כפר סבא

"חובה להביא את הדר הביתה מעזה באופן מיידי וללא תנאים"

במלאת ארבע שנים לחטיפתו של סגן הדר גולדין, התייצבו בני משפחתו וחבריו למחות מול מטה האו"ם בירושלים וחזרו על דרישתם להשבתו לישראל. לאה גולדין: הבן שלי לא היה קורבן של המלחמה בעזה, אלא קורבן של הפסקת האש ההומניטרית שנתמכה על ידי האו"ם

כתב לוקאל 01/08/2018
משפחת גולדין וחבריו של הדר ליד מטה האו"ם (צילומים: מסדר הדר)

במלאת ארבע שנים לחטיפתו של סגן הדר גולדין, התייצבו הבוקר (רביעי) בני משפחתו וחבריו למחות מול מטה האו"ם בירושלים וחזרו על דרישתם להשבתו לישראל. הם עמדו לזכרו במשך דקה ותקעו בשופר.

אמו של הדר, ד״ר לאה גולדין, הקריאה מכתב לשליח האו״ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב: "היום אנו מציינים את יום השנה הרביעי לנפילתו ולחטיפתו של בני, הדר גולדין, והריגתם של ליאל גדעוני ובניה שראל, במהלך 'הפסקת אש הומניטרית' ב-1 באוגוסט 2014, שנחתמה על ידי האו"ם. הבן שלי לא היה קורבן של המלחמה בעזה, אלא קורבן של הפסקת האש ההומניטרית שנתמכה על ידי האו"ם. אנחנו דורשים את הזכות לבצע את המעשה הסופי של כבוד האדם, הזכות לקבורה נאותה".

עוד אמרה גולדין: ״האו"ם ארגן הפסקת אש הומניטרית, אך בחסותה בננו נהרג ונחטף. אנחנו כאן כדי לגנות את הפרת זכויות אדם והחוק הבינלאומי, לגנות ארבע שנות שתיקה שאיפשרה תרבות של נתינת פטור מעונש. אנחנו כאן כדי לציין את הכישלון המתמשך בהטלת אחריות - הוא זה שמעצים את האחראים גם למצב ההומניטרי בעזה". 

בהמשך תקפה גולדין את האו"ם בחריפות. "מר מלדנוב, על אף שאתם מודאגים מאוד מהמשבר ההומניטרי בעזה, מעולם לא שמעתי שאתם קוראים להחזרת הדר לישראל לקבורה נאותה על פי ההגינות האנושית הבסיסית, המסורת היהודית, המשפט האיסלאמי והמשפט ההומניטרי הבינלאומי. יש להתייחס בחריפות למשטר שמתעלם משלטון החוק בצורה כה בוטה. מי שלא עושה זאת, למעשה משתף איתם פעולה.

״כנציג מוסדות האו"ם, המחוייב לקידום זכויות האדם ברצועת עזה, תפקידך הוא לדרוש מחמאס והרשות הפלסטינית לתקן את ההפרות של זכויות האדם הבינלאומיות ושל המשפט ההומניטרי, ולשים קץ לתרבות זו של חסינות ופטור מעונש. על מנת להגן על החוק ועל מוסדות האו"ם וכדי לקדם באמת את זכויות האדם בעזה ובאזור - חובה להביא את הדר הביתה מעזה באופן מיידי וללא תנאים".

בני המשפחה העבירו באמצעות אנשי הביטחון את מכתבה של לאה למלדנוב.

משפחת גולדין הדגישה כי על האו״ם לוודא שכספו לא ייכנס לעזה לפני שאורון והדר יוחזרו.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: סחר בסמים ואיים על קטין
הסרט מסע בארץ הדובים פסטיבל ימים של קולנוע
פסטיבל "ימים של קולנוע"
בנודיס , יהנה מניצחון טכני?
ניצחון טכני לכפר סבא?
שכונת הקאנטרי החדשה של רעננה
ההזדמנות לחיות טוב בשכונת הקאנטרי החדשה של רעננה
נבחר לקדנציה שלישית
מחלף משוקע יוקם בצומת רעננה מרכז
צנתור לב מיוחד במינו
צנתור לב מיוחד במינו
פרויקט תמא 38/2 של היזם מותג עירוני בשד ויצמן 23 ברמת השרון
פרויקט תמ"א 38/2 חדש ברמת השרון