כפר סבא

משתפים את ההורים

עיריית כפר סבא קיימה כנס שיתוף ציבור והסברה בנושא תוכניות גני היול"א וצהרוני "ניצנים" בבתי הספר

תמי מאור 01/08/2018
העירייה קיימה שיתוף ציבור בנושא הצהרונים (תמונה להמחשה iclipart)

עיריית כפר סבא, בהובלת המחלקה לשיתוף ציבור באגף שירות והסברה, אגף החינוך והחברה לתרבות ופנאי קיימה כנס להורים לקראת פתיחת שנת הלימודים. במפגש נכחו הורים לילדים ולתלמידים במערכת החינוך העירונית, והוא התמקד בשני נושאים מרכזיים- תוכנית גני היול"א וצהרוני "ניצנים" בבתי הספר. במסגרת הערב התקיימה גם הרצאתו של פרופ' עמוס רולידר, שעסקה במדריך מעשי להורות עכשווית.

בעירייה מציינים השבוע כי, המפגש התקיים על רקע פרסום צו פיקוח מחירי הצהרונים, שפרסם משרד החינוך שבעקבותיו נדרשת העירייה לבצע התאמות לתוכנית צהרוני גני היול"א ולצהרוני "ניצנים" בבתי הספר. במהלך הערב הציגו גורמי המקצוע בעירייה את המודל, אותו הם מבקשים ליישם בשנת הפעילות הקרובה והתקיים דיאלוג פורה בין הגורמים המקצועיים וההורים בשיתוף הנהגת ההורים העירונית. הנושאים שעלו במהלך הערב יילקחו בחשבון ביישום תכניות העבודה לשנה הבאה.  את המפגש הוביל איתי צחר מנכ"ל העירייה שענה על כל השאלות של ההורים.

על פי המודל שהוצג, עלות צהרוני "ניצנים" תעמוד על סכום של 785 שקל לתלמידי כיתות א'- ב' ו- 935 שקל לתלמידי כיתות ג'. כשהמחיר לכיתות א'–ב' מסובסד על ידי מדינת ישראל ב-150 שקל לחודש לילד. הצהרון עתיד להמשיך במתכונת של השנה שעברה ובין שאר מרכיביו-  פעילות עד השעה 17:00 ללא תוספת תשלום, ארוחה חמה ובריאותית, חוגים והעשרה פדגוגית. כמו כן, יינתנו 14 ימי פעילות בחופשות, איש צוות שני יוקצה בהתאם למספר המשתתפים ועוד.

גם במרכיבי צהרוני גני היול"א, יבוצעו התאמות בהתאם לצו פיקוח מחירי הצהרונים. בהקשר זה, תעמוד עלות ההשתתפות בצהרונים על 935 שקל בלבד. כמו כן, בהתאם להנחיית משרד הבריאות נשקל שינוי בשעת ארוחת הצהריים, מה שיאפשר לגננת הבוקר להתמקד בתוכן חינוכי פדגוגי נוסף לילדים. כמו כן, בחופשות יינתנו 14 ימי פעילות עד השעה 16:30. לאור הצלחת תכנית העשרה מוסיקלית היא תופעל גם בשנת הלימודים הקרובה.

מעיריית כפר סבא נמסר: "נזכיר כי השנה פעלה לראשונה בגני הילדים תכנית צהרוני היול"א שזכתה לחוות דעת חיובית הן מגורמים מקצועיים והן מהורי הילדים. במסגרתה הוקמה מחלקה לגיל הרך בחברה העירונית לתרבות ופנאי שעובדת בשיתוף פעולה פורה עם מחלקת גני הילדים, וזאת לצד הוספת מנהלי אזורים המפקחים על גנים בשטח. כמו כן, הצוותים החינוכיים מקבלים ליווי מקצועי של מדריכה פדגוגית ועוברים השתלמויות המותאמות לגיל הרך ולתוכנית היומית בגן. התקיימו מפגשים מוזיקליים בגני הילדים וקונצרט מסכם באודיטוריום, ופרויקט 'יולי שמח' שכלל  פעילויות במהלך קייטנת הקיץ, שכללו גם הפעלות של מרכז 'ארט קיימא', מוזאון כפר סבא, הצגות ועוד. 

"עוד נוסיף כי עיריית כפר סבא השיגה את שתי המטרות המרכזיות שלשמן יצאה לפיילוט גני היול"א, וזאת על פי דו"ח הערכה מקצועית. ראשית, צמצום משמעותי בהיעדרויות הרבות של עובדות הצהרונים, ושנית, יצירת תכנית פדגוגית וחינוכית במהלך הפעילויות בשעות הצהרון. בגנים מתקיימת תכנית חינוכית פדגוגית סדורה ועשירה ברמה יומית, קוהרנטית ורלבנטית. יש לציין כי במקביל הציגה הנהגת ההורים הציגה את עמדתה ובתקופה הקרובה יתקיימו דיונים על מנת החליט על המתווה הסופי".

מוועד הורי הגנים נמסר: "ועד הורי הגנים כפר-סבא והנהלת עיריית כפר סבא נמצאים בימים האחרונים בסבב דיונים אינטנסיבי — וכפי שנאמר בכנס כמה וכמה פעמים שום דבר אינו סופי. שמחנו לראות מעורבות הורית בכנס שיתוף הציבור ואת הדאגה לעתיד היול"א. נוכחנו לדעת שיש תמימות ואחידות דעים בקרב ההורים ביחס לנושאים שהועלו בכנס. צר לנו ששיתוף הציבור נעשה בסוף חודש יולי, רגע לפני פתיחת שנת הלימודים. עם זאת אנו מקווים כי הנהלת העירייה תהיה קשובה, וכי למרות הצו אשר מגביל את מחיר היול"א, תפעל העירייה למציאת פתרונות יצירתיים ומקורות מימון מתאימים כדי לשמר את היול״א במתכונתו הנוכחית."

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
האשפה שהושלכה מהחלון
תרופה למכה
המכתב שלו צורם
"המכתב שלו צורם"
כשני הולכי רגל נהרגים בכל שבוע בממוצע
10 נפצעו כתוצאה מגל שטלטל סירה
פרופ משה פיליפ
פורמולה ייחודית יכולה לשפר ולהאיץ גדילה בקרב מתבגרים?
 מי עומד מאחורי ההודעות נגד סער?
מי עומד מאחורי ההודעות נגד סער?
נפל לפיר באתר בניה ונפצע באורח בינוני.
נפל לפיר באתר בניה ונפצע באורח בינוני
דייגים נחקרו בחשד לגרימת מותו ברשלנות של צוללן