כפר סבא

שלב השאלה הזהה

מה עמדתם של המועמדים לראשות העירייה בנושא הפעלת תחבורה ציבורית בשבת בכפר סבא?

זאב שרגא 02/08/2018
שלב השאלה הזהה
מה חושבים המועמדים על תחבורה ציבורית בשבת? (תמונה להמחשה iclipart)

השבוע ביקשנו לדעת מה עמדת המועמדים לראשות עיריית כפר סבא בנושא תחבורה ציבורית בשבת.

עילאי הרסגור-הנדין: "אני תומך בתחבורה ציבורית בשבת ופועל באופן עקבי להשגת היעד. כיום אני בונה ביחד עם שותפיי את מיזם "שבוס כפר סבא", שיספק פתרון נוסף בסוף השבוע".

משה נוח: "אני נגד תחבורה ציבורית שתיסע ברחוב ויצמן. לא מוכן לפגוע בסטטוס קוו. יש פה חילונים, דתיים ושומרי מסורת. אסור שיהיה קרע בין כולם. ההפך אני נלחם על אחדות, אהבה ואחווה בין כל התושבים"

רפי סער: "נושא התחבורה הציבורית בשבת אינו החלטה עירונית כי אם החלטת ממשלה. במידה ונראה לנכון, נקדם הפעלת שאטלים פרטיים תוך התחשבות בצרכי התושבים ושמירה על הסטטוס קוו הקיים בעיר".

יובל לוי: "נשמור על הסטטוס קוו ועל השוק הפרטי".

יאיר אברהם: "אני תומך בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת אשר תתן מענה לצרכים של בני הנוער ושל הצעירים ("קווי לילה"), וכמו כן לתושבים שאין ברשותם רכב פרטי. הבעיה אינה מקומית אלא ארצית, וצריכה להיפתר על ידי כנסת ישראל. כל מועמד שמבטיח להפעיל קווי תחבורה בשבת על חשבון העירייה משקר במצח נחושה כיוון שהעירייה לא יכולה לשאת בעלויות הכרוכות בכך".

מירית שקד-ברק: "אני בעד בחינה עניינית ומעמיקה של  הצרכים, תוך כדי הידברות וסובלנות הדדית, על מנת למצוא פתרונות יצירתיים, אשר יינתנו מענה מספק והולם לכולם".

הדר לביא: "בטוחה שניתן למצוא מתווה שמאפשר תחבורה ציבורית בסוף השבוע בעיר בשיתוף כלל הקהילות בעיר באופן שנותן שירות לאלו הזקוקים לכך, כפי שאגב היה קיים בעבר".

יוסי סדבון: "הסטטוס קוו בכפר סבא יצר מרקם חיים המבוסס על כבוד הדדי וסובלנות - ויש לשמור עליו כל שינוי במצב, בנושא תחבורה או בכל נושא אחר, מחייב תהליך של הידברות ושיתוף בין תושבי העיר מכלל המגזרים".

שאול דור: "התחבורה הציבורית חייבת להיבחן בשני מישורים. המישור הראשון הנו שמירת הסטאטוס קוו עם שינויים למען שמירה על חיי האדם. המישור השני, כנגזר מהמישור הראשון יתבסס על היוזמה הבאה: על פי המקורות "פיקוח נפש דוחה שבת" משום כך בדעתי לשמור על חיי בני הנוער צעירים ומבוגרים המבקשים לצאת לבילויים בימי חמישי בערב שישי בערב ובשבתות כידוע אותם החברים (כולל משפחות וזוגות) יוצאים לבילויים במועדונים בכדי להוציא את המרץ בריקודים,שתייה, הופעות וכו', צורך שמירה עליהם ועל מנת שציבור הנוסעים לבילויים ובשבתות לא יהוו סכנה לעצמם ולאחרים כפי שלצערנו קורה לא פעם, אפחית את כמות כלי הרכב שנוסעים בימים המוזכרים לעיל כך שבמקום שייסעו מאות רכבים אצמצם אותם למספר מועט של אוטובוסים שיסיעו אותם למחוז חפצם ולכן אעמיד תחבורה בימים אלו מחוץ לכפר סבא באזור התחנה המרכזית בצומת רעננה. מכך שלאחר הבילויים, כל מי שיראה עצמו יוצא בימים אלו מחוץ לכפר סבא יוכל לחזור לביתו ללא מסוכנות לעצמו לשאר הנהגים ולכלל הציבור. הפחתת נסיעות רכבים בימים אלו כולל בשבתות ייתן מענה גם לציבור הדתי וגם הגנה וביטחון לציבור החילוני ולבני משפחותיהם."
 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
האח הגדול רואה הכל - ועכשיו גם מדבר
עוד גילעד ושדי
פינוי בינוי – המלחמות שבדרך
משה פדלון פתח את יום הבחירות בקלפי
משה פדלון פתח את יום הבחירות בקלפי
ב(ע)ין השורות פרשת בוא
עם הפנים לאירופה
שוד בפיצוצייה בהוד השרון
אנו חולמים על בית ראוי
עשור לאיגוד ערים כינרת