כפר סבא

"חשוב לי לקדם את העשייה הנשית בעיר"

עו"ד אילנה אליכיס, יו"ר ויצ"ו החדשה בכפר סבא, מספרת ל"לוקאל" מדוע הסכימה לקבל את התפקיד ואלו נושאים היא מתכוונת לקדם וקוראת למתנדבים לבוא ולסייע על מנת ליצור שינוי לטובת נשות העיר

קרן שלהבת 02/08/2018
עו"ד אילנה אליכיס. תפקיד מאתגר (צילום שרית ציילר- כהן)

"המטרה שלי היא להכניס יותר תכנים ופעילויות לסניף", כך אומרת אילנה אליכיס (35), תושבת כפר סבא, עו"ד, מגשרת ונוטריונית, בעלת משרד בתחום הנזיקין, הביטוח והמקרקעין, שהתמנתה לאחרונה לתפקיד יו"ר ויצ"ו כפר סבא.

מה גרם לך לרצות להתמנות לתפקיד?

"בחרתי להיכנס לתפקיד הזה גם מהמקום האישי כאם חד הורית עצמאית לילד בן 6 וגם כאישה. חשוב לי מאוד לקדם בעיר את כל העשייה הנשית. יש בי המון רצון לעשייה, הכלה והבנה בכל הנושא. אני מתכוונת לתרום הרבה מעצמי לתפקיד זה. התפקיד מאתגר וכולל בחובו אחריות גדולה שלקחתי על עצמי באהבה. ההבנה שלי בתחום המשפט תסייע לי לקדם דברים".

מה דעתך על הסניף בכפר סבא מבחינת הפעילות שלו ואלו שינויים את הולכת להנהיג?

"בסניף כפר סבא כיום יש צוות מקסים של עוד שלוש מתנדבות, שפועלות למען נשות הקהילה. בסניף ישנן המון פעילויות למען נשות הקהילה, כמו קבוצות העשרה לנשים ולנשים עולות חדשות, הפעלת לשכה משפטית למתן סיוע וייעוץ משפטי ראשוני, נשים שנמצאות בהליכים יכולות לפנות לעורכי דין שמתנדבים אצלנו. יש לנו גם פרויקט 'שעה טובה' עם הילדים. בנוסף, יש לנו בסניף מטפלת מתנדבת מקצועית שעוזרת להרבה זוגות טרם הליכי הגירושין, טיפול שבחוץ עולה המון כסף ואצלנו מסובסד. כמו כן יש לנו בעיר את סניף 'הביגודית' שנמצא ברחוב ויצמן 121 שהוא עיקר ההכנסות הסניף, שם ניתן לרכוש ביגוד יד שנייה במחירים סמליים ואמור לסייע לקהילה.

 "כיום על מנת להנהיג שינוים אני זקוקה לעוד מתנדבים בכל התחומים, החל ממדריכי מחשב, פסיכולוגים, מורים, עובדים סוציאליים וכן מנהל מדיה, שיכול לסייע בחשיפת הפעילות הציבורית באינטרנט ובערוצים השונים. חלק מהמטרה שלי כיום להכניס יותר תכנים, פעילויות, לקיים הרצאות והמון עשייה למען תושבות העיר, החל מנערות, נשים, נשים חד הוריות וגם למצוא פתרונות בתחום הרווחה"

הרבה אמהות, בעיקר חד הוריות, מתלוננות על היעדר קייטנות מסובסדות בקיץ, חוגים יקרים במהלך השנה וכדומה. כיצד תפעלי כדי לסייע להן?

"עניין הסבסוד אינו חלק מסמכותי אלא בסמכות ויצ"ו ישראל והרשויות המקומיות בעיר. עם כניסתי לתפקיד אבחן לפי יכולתי אפשרויות נוספות לאופציות הסבסוד והרחבת המעגלים לחוגים לאוכלוסייה זו, על מנת לנסות ולהקל ולתת תשובה ומענה לאימהות חד הוריות שמצויות במצוקה וזקוקות לעזרה".

כרגע ישנם מגעים בכנסת בכל הנוגע לגברים מכים. רוצים להביא לשינוי שבו בעת מקרה של אלימות הגבר יורחק מהבית ולא האישה שנאלצת לעזוב למקלט. מהי עמדתך על כך?

"באופן אישי וכאישה אני חושבת שזו יוזמה מבורכת. אישה שמצויה במצוקה אינה צריכה לעזוב את הבית שלה ואת המוכר לה. על אחת כמה וכמה שמעורבים בסיפור ילדים שמתנתקים בבת אחת מסביבתם, מחבריהם וממוסדות הלימוד שבהם הם לומדים. לעיתים ישנם מקרים שלטובת בטחונה האישי של האישה והילדים עדיף שהיא תהיה במקלט שמור וסודי ולכן יש לבחון כל מקרה לגופו".

כיו"ר ויצ"ו מה את חושבת על קמפיין "מי טו"?

 "הקמפיין מייצג העצמה נשית. הגיעה העת שנשים לא יפחדו ויחששו לפצות את פיהם, גם אם מדובר בגבר בעל השפעה וכוח. יחד עם זאת, אם אני בוחנת את הקמפיין כעו"ד, ישנה בעייתיות לאותם 'נאשמים' להגן ולהוכיח את חפותם כי ברוב המקרים מדברים על שנים אחורה ולאותם גברים אין יכולת להביא ראיות ולהוכיח את חפותם. לכן, גם פה בקמפיין המבורך, צריך לנהוג בהוגנות וביושר ולהתמקד יותר במיגור התופעה מאשר בהכפשת שם של אדם ספציפי".

 


 

 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
אופניים חשמליים
כמה דוחות חולקו ברמת השרון לרוכבי אופניים חשמליים?
בדרך לחתונה עוצרים לבדוק את התקשורת הזוגית
החלה התקנת מצלמות במעונות החברה העירונית
לראשונה, 27 פראמדיקיות במסגרת השירות הלאומי
יוזמה חדשה למען ילדים אלרגיים
יוזמה חדשה למען ילדים אלרגיים
יום המעשים הטובים במועצה האזורית חוף הכרמל
יום המעשים הטובים במועצה האזורית חוף הכרמל
הגביע הוא שלנו
הגביע הוא שלנו
תנו לקרוא בשקט