כפר סבא

"בכוונתי להקים מנהלת להתחדשות עירונית"

רפי סער, המועמד לראשות עיריית כפר סבא, מתכוון להקים מנהלת התחדשות עירונית שתקדם ותלווה פרויקטים של תמ"א 38 בעיר

כתב לוקאל 06/08/2018
רפי סער. תוכנית חירום (צילום: מטה רפי סער)

רפי סער, המועמד לראשות עיריית כפר סבא, מתכוון להקים מנהלת להתחדשות עירונית שבין היתר תקדם, תלווה ותעודד פרויקטים מכוח תמ"א 38 התקועים שנים רבות .

לדברי סער, החשש המיידי מרעידות אדמה מחייב את הרשות לפעול ביתר שאת על מנת לספק לתושבים ביטחון. על פי התוכנית, סער מתכוון להקים מנהלת להתחדשות עירונית אשר בין היתר תקדם, תלווה ותעודד פרויקטים של פנוי בנוי, תמ"א 38 ותסייע בשלבים הבירוקרטים השונים עד לסיומם.

סער: " בהנהגתי תקום מנהלת להתחדשות עירונית אשר תפעל באחריות ותעודד בנייה מכוח תמ"א 38, שכן פרויקט זה מהווה כלי להתחדשות עירונית בעיר וכן, אמצעי להגברת הביטחון של תושבינו תוך שמירה על איזון בין טובת הפרט לטובת העיר כולה. המנהלת תפעל בשקיפות תוך שיתוף ציבור ותיישם תכניות בשיתוף משרדי הממשלה השונים תוך סיפוק מענה הולם לתשתיות התומכות- תחבורה ותחבורה ציבורית, חניה ומבני ציבור במטרה לייצר מרחב עירוני נוח לכולם".

ע"פ תכניתו, סער יפעל על מנת להוסיף חדר ביטחון ממוגן לכל דירה בעיר ולדאוג לחיזוק מבנים במרכז העיר מפני איום רעידת אדמה. לדבריו, קידום התחדשות עירונית היא תוכנית חירום ברמה הלאומית שמטרתה העיקרית היא הצלת חיים במקרה של אסון.

זאת ועוד, התוכנית שהציג עוסקת בשיקום השכונות הוותיקות בעיר במטרה לחזקן ולצמצם את הפערים בין השכונות בכפר סבא. התוכנית מפרטת את מיזמי פינוי הבינוי במרכז העיר ובשכונות יוספטל, אלי כהן, מתחם ההסתדרות, מתחם ששת הימים, כיסופים, שפרינצק, גאולה, התפוז, עליה ואזורים נוספים בעיר.

סער: "יש צורך ממשי לחזק את מרכז העיר ורחוב וויצמן, לחזק את האזורים המוחלשים ברחבי העיר ולמצוא פתרונות יצירתיים לבניינים המורכבים כלכלית על מנת שיוכלו לעבור חיזוק או הריסה ובנייה מחדש. המנהלת שנקים תפעל על מנת לקדם שלל פרויקטים של התחדשות עירונית, כך ניצור וודאות תכנונית ליזמים ולבעלי הדירות. קידום פרויקטים אלה יסייעו לנו להפוך את כפר סבא לעיר מתקדמת ובטוחה לכלל תושביה, בכל שכונות העיר"

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
תושב ת"א הואשם בהנחת מטען ליד בניין המגורים של אימו
הלב הגדול של כפיר
התושבים המתנגדים באחת ההפגנות בעבר
ביה"מ העליון נתן למדינה אור ירוק לקדם את תכנית הבניה באפולוניה
כתב אישום נגד גנב סדרתי
כתב אישום נגד גנב סדרתי
עכו חגגה את חג החגים
רחלי בן ארי סקעת
בינימין נתניהו הוזמן לפתוח את קמפיין הבחירות ברעננה
בלוניאדת ענק בשדרות
בתשובה לטרור הבלונים: בלוניאדת ענק בשדרות
נתפסו על חם גונבים מצברים