כפר סבא

זוכרים את חללי הפיגועים בארגנטינה

טקס אזכרה לזכר חללי הפיגועים בארגנטינה בתחילת שנות ה-90 נערך ליד האנדרטה "זיכרון וצדק" שבגינת אברהם קרן

אתר לוקאל 06/08/2018
זרי הפרחים למרגלות שהונחו במהלך הטקס (צילום: עמרם קליין)

גם השנה נערך בכפר סבא טקס האזכרה לחללי הפיגועים הקטלניים בבואנוס איירס בתחילת שנות ה-90. ב-17.3.92 התרחש פיגוע בשגרירות ישראל בבירת ארגנטינה שהחריב את הבניין ונהרגו בו 22 איש וכ-220 איש נפצעו. שנתיים מאוחר יותר, ב-18.7.94, אירע פיגוע קטלני בבניין הקהילה היהודית בעיר זו ובו קיפחו את חייהם 85 איש וכ-330 איש נפצעו. משטרת ארגנטינה פתחה בחקירה ממושכת ונקבע כי מאחורי הפשעים האלו עומדים אישים במשטר האיראני.

ב-18.7.18 נערך טקס אזכרה ליד האנדרטה "זיכרון וצדק" שבגינת אברהם קרן (פינת רח' הבנים). בטקס השתתפו ראש העירייה צביקה צרפתי, שגריר ארגנטינה בישראל, מריאנו קאוסינו סווטלנה דורצ'נקו, רכזת הקליטה בעירייה, נציגי סניף ארגון עולי דרום אמריקה בישראלOLEI שהם ראשי תיבות של Organizacion Latinoamericana En Isreal ואזרחים נוספים.

לארגון יש בארץ כ-20 סניפים. בסניף כפר סבא יש כ-400 חברות וחברים והוא מסייע לעולים חדשים ומנהל חוגים בנושאים שונים כמו לימוד העברית, מחשבים, ציור ועוד. הפעילות מתקיימת במועדון האזרח הקשיש ברח' נחשון 9 בעיר. נשיאת הסניף היא אריאנה דה-פלטקין, סגנית הנשיאה היא אולגה רזניק והמזכירה היא נורה גרמצקי. כתובת המייל:  gmail.com@Oleikfarsaba טל' המועדון 09-7659773

 


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
לא רושמים הכנסות
נשים למען הכותל
אכלוס דגיגי אמנון בכנרת
הפגנת הדייגים ליד משרד החקלאות
סיפור אהבה מבגדד ועד בואנוס איירס
"נעימה וחואן" סיפור אהבה מבגדד ועד בואנוס איירס
מוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח
"אדירנה – מופת אדריכלית"
מנצחת במירוץ של החיים
מיני מרתון סמסונג תל אביב
מיני מרתון סמסונג תל אביב הוזנק בהצלחה
מטוס סטה ממסלול במהלך נחיתה