כפר סבא

זוכרים את חללי הפיגועים בארגנטינה

טקס אזכרה לזכר חללי הפיגועים בארגנטינה בתחילת שנות ה-90 נערך ליד האנדרטה "זיכרון וצדק" שבגינת אברהם קרן

אתר לוקאל 06/08/2018
זרי הפרחים למרגלות שהונחו במהלך הטקס (צילום: עמרם קליין)

גם השנה נערך בכפר סבא טקס האזכרה לחללי הפיגועים הקטלניים בבואנוס איירס בתחילת שנות ה-90. ב-17.3.92 התרחש פיגוע בשגרירות ישראל בבירת ארגנטינה שהחריב את הבניין ונהרגו בו 22 איש וכ-220 איש נפצעו. שנתיים מאוחר יותר, ב-18.7.94, אירע פיגוע קטלני בבניין הקהילה היהודית בעיר זו ובו קיפחו את חייהם 85 איש וכ-330 איש נפצעו. משטרת ארגנטינה פתחה בחקירה ממושכת ונקבע כי מאחורי הפשעים האלו עומדים אישים במשטר האיראני.

ב-18.7.18 נערך טקס אזכרה ליד האנדרטה "זיכרון וצדק" שבגינת אברהם קרן (פינת רח' הבנים). בטקס השתתפו ראש העירייה צביקה צרפתי, שגריר ארגנטינה בישראל, מריאנו קאוסינו סווטלנה דורצ'נקו, רכזת הקליטה בעירייה, נציגי סניף ארגון עולי דרום אמריקה בישראלOLEI שהם ראשי תיבות של Organizacion Latinoamericana En Isreal ואזרחים נוספים.

לארגון יש בארץ כ-20 סניפים. בסניף כפר סבא יש כ-400 חברות וחברים והוא מסייע לעולים חדשים ומנהל חוגים בנושאים שונים כמו לימוד העברית, מחשבים, ציור ועוד. הפעילות מתקיימת במועדון האזרח הקשיש ברח' נחשון 9 בעיר. נשיאת הסניף היא אריאנה דה-פלטקין, סגנית הנשיאה היא אולגה רזניק והמזכירה היא נורה גרמצקי. כתובת המייל:  gmail.com@Oleikfarsaba טל' המועדון 09-7659773

 


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
הקו החום של הרכבת הקלה יוארך ללנתבג
הקו החום של הרכבת הקלה יוארך לנתב"ג
"זה יכול היה להסתיים אחרת לגמרי"
נחנכה תחנת מד"א משופצת בכפר סבא
יוקפאו הליכי הקמת ביה"כ הרפורמי
מנהיגי הקהילה הנוצרית בישראל
נערה מרעננה מארגנת בר מצווה לנער תושב העיר
נערה מרעננה מארגנת בר מצווה לנער תושב העיר
צפת: שוקי אוחנה מתמודדות לראשות העירייה
צפת: שוקי אוחנה מתמודד לרה"ע
פרופ דניאל הרשקוביץ נציב שירות המדינה
עיריית כפר סבא מצטיינת