כפר סבא

הקשר בין הבחירות ברשויות והתחדשות עירונית

טל ברוך, תושב כפ"ס, יזם ופעיל חברתי, סבור ש"מתמודד שיוכיח שהוא רציני בקידום ההתחדשות העירונית, ויתחייב לעידוד אמיתי של פרויקטי תמ"א 38 ופינוי בינוי בעיר, ינצח בבחירות הקרובות"

אתר לוקאל 06/08/2018
טל ברוך. מתמודד שיראה רצינות בנושא התחדשות עירונית יזכה (צילום: פרטי)

"אלפי בעלי דירות בעיר ממתינים היום לראות מי המתמודד שיפגין הכי הרבה רצינות וישכנע אותם שדווקא הוא כראש עירייה באמת יפעל לקדם את ההתחדשות העירונית, ויפעל אקטיבית לעידוד פרויקטים, ושחרור החסמים, ובשביל זה צריך קצת יותר מהצהרות גבוהות, אלא מחויבות אמיתית". כך אומר היזם והפעיל החברתי טל ברוך (34, TABA) שב- 8 השנים האחרונות פועל לאגד ולארגן עשרות בניינים בכפר סבא ומבלה כבר שנים רבות ערב-ערב עם תושבים ובעלי דירות בבניינים הישנים במרכז העיר ובשכונות הוותיקות בכפר סבא.

"זה ממש מורגש בשטח. יש היום אלפי תושבים בעיר שמנסים כבר שנים לקדם את הפרויקטים שלהם בבניין וממתינים לשחרור החסמים, חלקם כבר כמעט התייאשו מהקשיים, ומחוסר הוודאות התכנונית שאפיינה את העירייה בשנים האחרונות. מדובר על נתח עצום בקרב האוכלוסייה בעיר, למעשה מדובר בבעלי דירות בכל הבניינים הישנים שנבנו לפני שנת 80, ויש המון כאלו. כולם רוצים לקדם מיזמי תמ"א 38 או פינוי בינוי, וכולם גם סבלו מבעיות כתוצאה מהתנהלות העירייה הנוראית בשנים האחרונות, בכל נושאי התכנון והבנייה.

"מחלקת ההנדסה בשנים האחרונות כמעט ולא תיפקדה והייתה נתונה לאי יציבות מתמדת, ולאי ודאות נוראית, מה שכמובן השפיע על היכולת של בעלי דירות ויזמים לקדם פרויקטים בעיר. מי שסבל מזה הכי הרבה אלו התושבים שחיים בבניינים הללו, וחיים בסיכון גבוהה.

"אלפי אנשים בעיר ממתינים להתחדשות, מודעים לבעיות, מצפים כבר שנים להצליח לקדם פרויקט אצלם בבניין, רובם מותשים ומיואשים מהקשיים הרבים ומהסחבת, לחלקם זו ההזדמנות היחידה לשפר את רמת החיים, להחזיר לעצמם את הכבוד, להשביח את הנכס שלהם, להדביק את הפער ולצמצם את הבדלי המעמדות- אנשים רוצים לגור בבניין חדש ונקי, ולא בדירת שיכון מתפוררת ללא ביטחון, ללא ממ"ד ועם פחד מרעידות אדמה, פנסיונר שעבד כל חייו רוצה להעביר את חייו המבוגרים בכבוד, בבניין עם מעלית, עם אור בחדר המדרגות, זה מגיע לו"

"מתמודד שיפגין רצינות ומחויבות אמיתית להתחדשות העירונית בעיר, גם ייבחר, אין לי ספק בזה".

מאת: טל ברוך

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
איתן גינזבורג נכנס לכנסת
החל המאבק על התפקיד של גינזבורג
שוד לאור זרקורים
גופת גבר נמצאה בחנות בחיפה
ניצחון לאומי
'מעוף' הרצליה בשבוע היזמות העולמי
"מחצית שלישית" – הזדמנות שנייה
הדמיה של תוכנית הבניה
פרויקט המגורים בשדה דב יצא לדרך?
עגיל בן 2000 שנה נמצא בעיר דוד
עגיל בן 2000 שנה נמצא בעיר דוד