כפר סבא

התחדשות עירונית על שולחן המועצה

חברי הקואליציה במועצת כפר סבא הסירו הצעה לסדר לדיון בנושא תוכניות התחדשות עירונית בכפר סבא בשכונות כיסופים, תקומה, אלי כהן ועוד

זאב שרגא 06/08/2018
כיסופים. יש תוכנית? (צילום: ארכיון מערכת)

בישיבת מועצת העיר כפר סבא שהתקיימה ביום רביעי, העלו חברי סיעת תפו"ח, עו"ד יובל לוי, ד"ר ענת קלומל ואתי הדנה, הצעה לסדר בנושא תוכניות פינוי ובינוי עירוניות במסגרת פרויקט "התחדשות עירונית". "עירית כפ"ס התחייבה לפינוי בינוי לשכונות השונות, בפועל העירייה מעכבת את הביצוע באמתלות שונות או שקובעת תנאים שימנעו את מימוש התוכניות", הסביר עו"ד לוי, "מצאנו כי העירייה מצמצמת את כביש הגישה ברחוב ויצמן לשכונות אלי כהן ותקומה. למרות שרחוב ויצמן אינו עומד בעומס ההצעה לצמצמו לנתיב אחד לתחבורה פרטית תמנע כניסה ויציאה מהשכונות כפי שהן כיום, קל וחומר כפי שיגדלו עם תוספת אלפי דירות ומכוניות. כל עוד אין די נהגים לתחבורה ציבורית כפי שנדרש כיום, הרי ברור שאין להעמיס בכוח עוד נוסעים על המערכת הקיימת. מצד שני לא מוצעים לו פתרונות תחבורה והקונה יאלץ להגיע לביתו ברגל או לצאת לעבודתו ברגל.

 "באותו אופן ניתן לראות כיצד העיריה מציעה תוכניות חדשות לשכונת כיסופים שעיקרן דחיקת התושבים בשכונת כיסופים מ-3 בנינים לבניין אחד, או הצעת דירות שלהן רק כיוון אוויר אחד. לכל בר דעת ברור שקונה שיבוא לרכוש דירה חדשות בפרויקטים אלה יידרש להשקיע מיליוני שקלים לדירה. 'בתמורה' הוא יכנס לכל הבעיות ששכונות אלה סובלות ולכל הבעיות העתידיות: אין פתרונות לתחבורה, אין אפשרות לכניסה וליציאה ברכב בשעות הלחץ ובבקרים, לפיזור לא נכון של תושבים וותיקים וחדשים ולכל הבעיות שמונעות את הצלחת הפרויקטים".

עו"ד לוי פנה אל חברי המועצה וביקש מהם להביע תמיכתם בהצעת החלטה ולפיה העירייה תקבל את הסכמת התושבים לתוכניות המוצעות לפינוי בינוי תוך העדפת טובת התושבים ראשונה, בכל חלוקת דירות מוצעת. עורכי הדין של התושבים יהיו נוכחים ויפקחו על קיום הליך הדיון וקבלת ההסכמה של התושבים. בפינוי בינוי לא תותר בניית דירות עם כיוון אוויר אחד. בפינוי בינוי יחויב פיזור. לא יותרו ריכוזים של תושבים קיימים מיותר מבניין אחד קיים לבניין אחד חדש. תוכנית מרכז העיר תפתח פתחים לתחבורה לשכונת תקומה, אלי כהן וכיסופים דרך

רחוב וויצמן, נתיבי כניסה ויציאה לרכב פרטי, שבלעדיהם לא ניתן למכור אלפי יחידות דיור לקונים פרטיים. תוכן תוכנית לפינוי בינוי בשכונות יוספטל ועליה בשיתוף עם התושבים כשרווחתם תהיה ברורה ממנה תחילה".

 תושבים משכונת כיסופים נכחו בקהל ואחד מהם, אברהם נאנס, התפרץ אל עבר חברי המועצה וטען כי בשכונת כיסופים כלל אין תוכנית פינוי בינוי. "יש תוכנית, אתם לא רוצים אותה",השיב לו ראש העירייה, צביקה צרפתי, שטען כי ההצעה לסדר אינה ברורה וביקש להסירה מסדר היום. חברי הקואליציה הצביעו בעד וההצעה הוסרה מסדר היום.

 

 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
שומרים על אווירה נעימה
ישיבת המועצה השבוע , רגועה ושלווה
ישיבת מועצה קצרה מהרגיל ברמת השרון
משה ועקנין ואילן זהבי על רקע בית העלמין
שלב ב' בפיתוח בית העלמין העירוני בהרצליה יוצא לדרך
איך לשמור על ערך הרכב לפני מכירתו?
איך לשמור על ערך הרכב לפני מכירתו?
כאן משפצים
 מכשיר MRI מתקדם  הוצב במאיר
מכשיר MRI מתקדם הוצב ב"מאיר"
"הוא כבר חסר לנו מאוד"
הדמיית הפנטהאוז  במתחם מטרופוליס בגבעתיים
כ-550 יחידות דיור באיזור המרכז