כפר סבא

אולם הישיבות צפוף מדי

חברי המועצה בכפר סבא הסירו הצעה לסדר של חברי סיעת מרצ, להעברת ישיבות המועצה לאולם גדול ומרווח יותר

זאב שרגא 08/08/2018
ההצעה לסדר להגדלת האולם הוסרה (צילום: אלן שיבר)

מדי חודש מתכנסים עשרות תושבים בכפר סבא בסמוך לאולם ישיבות מועצת העיר, כשהם מבקשים לחזות במו עיניהם בהתנהלות חברי המועצה במהלך הישיבות. בכל אחת מהישיבות מצטופף הקהל באולם הקטן ואלה שלא נותר להם מקום, נאלצים לצפות בישיבה בעמידה, אל מול מסך טלוויזיה שהתקינה העירייה בלובי של הבניין.

 חברי סיעת מרצ, עילאי הרסגור הנדין ופליאה קטנר, הגישו הצעה לסדר שכבר הוסרה בעבר פעמיים מסדר היום, בו התייחסו למצוקת הצפיפות באולם וביקשו להעביר את ישיבות המועצה לאולם מרווח יותר. "בית החאן ההיסטורי, בו נוהגת להתכנס המועצה, הוא מקום יקר לכולנו. מקירותיו מביטות אלינו דמויותיהם של מייסדי המושבה וחברי המועצה המקומית ומועצת העיר לאורך הדורות", הסבירה חברת המועצה קטנר, "עם זאת, המבנה שהלם את צרכי הציבור בתחילת המאה ה-20 אינו מתאים לשנת 2018. אוכלוסיית כפר סבא הגיעה ל-110,000 התושבים וגדלה בהתמדה. ישנם תושבים רבים המעוניינים לראות את נציגיהם שלא דרך מסך, להביט להם בעיניים ולעקוב מקרוב אחר ההליך הדמוקרטי".

"מאז תחילת הקדנציה ראינו לא מעט ישיבות בהן חדר המועצה היה צר מלהכיל את הקהל הרב. התוצאה היא תושבים שמצטופפים, עובדי עירייה שנאלצים לעמוד ואף תושבים שאינם מצליחים להיכנס לחדר המועצה ונותרים בחוץ. מצב זה פוגע בהתנהלות ישיבות המועצה ולא פעם מביא ממש לביזוי המעמד. עירייה ששמה את השקיפות כנר לרגליה לא יכולה להסתגר ולהקשות על תושבים לראות במו עיניהם את ההליך הדמוקרטי. במועצת העיר הבאה יהיו 21 חברים. אפילו שולחן המועצה יהיה כבר צפוף ולא יאפשר לכולם לשבת באופן ראוי. דווקא עכשיו, לפני פיזורה של המועצה ובחירת מועצה חדשה, זוהי הזדמנות לתקן ולשנות את המצב".

 "ישיבות אישור התקציב, בהן מוצגים הישגי הקואליציה, דווקא נערכות באולם אחר, ומכאן ברור שאין כל בעיה טכנית להעביר את ישיבות המועצה. עירייה שדוגלת בשקיפות ראוי שתערוך את ישיבותיה במקום נגיש למספר רב של תושבים", סיכמה קטנר שביקשה בהצעה כי, "ישיבות מועצת העיר יערכו באופן קבוע בחדר אשר בו יוקצו מקומות ישיבה עבור 50 אורחים לכל הפחות".

 ראש העירייה צביקה צרפתי השיב להצעה ואמר כי נוכח העובדה שמדובר בסוף הקדנציה, ישאיר את ההחלטה בנושא לראש העירייה הבא: "אני משאיר את ההחלטה והסמכות לראש העיר הבא שיחליט איפה לקיים את ישיבות המועצה", אמר צרפתי, ואילו חברי הקואליציה הסירו את ההצעה מסדר היום.

"מה שקורה בישיבות המועצה הוא בושה", אמר הרסגור הנדין, "הנהגת עיריית כפר סבא מונעת מהתושבים להביט לנבחריהם בעיניים ולצפות ללא תיווך של מסכים וכלי תקשורת במה שקורה בישיבה. היו מקרים רבים בהם ניצלו לרעה עובדי עירייה והכריחו אותם לשבת במקומות הספורים השמורים לציבור, ובכך למנוע עוד יותר את כניסת הקהל, אך גם בישיבות שבשגרה ישנו מספר מקומות מועד ותושבים נשארים בחוץ. במועצת העיר הבאה יהיו שני חברי מועצה נוספים, לפי החלטת משרד הפנים. לא יהיה מקום אפילו בשולחן המועצה, ובוודאי שלא לתושבים המצטופפים כבר כיום. עיר שדוגלת בשקיפות צריכה ליישם זאת הלכה למעשה".

 

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
העפילה לרבע
אבי הקבוצה
איך להצליח בלימודים האקדמיים?
הרב דר מיכאל לייטמן
מה חשוב לזכור בימים אלו?
מפלה בגמר
פרויקט ECO הרצליה הירוקה
"הרצליה מבוקשת מאוד למגורים"
גבר הורשע ברצח בת זוגו באילת
ניצן רייך. לאפשר לכל משפחה לצאת לחופשה
"להגשים חלום של משפחות רבות"