כפר סבא

מצטיינים גם בחו"ל

נבחרת הדיבייט של חטיבת הביניים שרת בכפר סבא העפילה לשלב הגמר בתחרות "גביע המלומדים" הבינלאומית

כתב לוקאל 08/08/2018
תלמידי שרת בברצלונה (צילום: באדיבות דוברות עיריית כפר סבא)

תלמידי חטיבת הביניים שרת בכפר סבא העפילו לגמר תחרות "גביע המלומדים" הבינלאומית שתתקיים בחודש נובמבר באוניברסיטת "ייל" שבארה"ב. זאת על רקע הישגיהם המרשימים בתחרות שהתקיימה לאחרונה בברצלונה שם זכו במספר רב של מדליות זהב וכסף בקטגוריית ה"סניור" לתלמידי כיתות ט' וה"ג'וניור" לתלמידי כיתות ח'.

בתחרות שהתקיימה בברצלונה השתתפו כ- 3,000 תלמידי מכ- 60 מדינות ברחבי העולם. נבחרת תלמידי מסלול כיתות המחוננים בחטיבת שרת, בהובלתה של רכזת המסלול הגב' מימי שני חלפון ובהדרכתה המקצועית של חיה ג'ילט גינל, השתתפה לראשונה בתחרות,  וייצגה את  כפר סבא.

במסגרת זו, התלמידים הציגו בדוכן תוצרים ישראליים. התלמידים מרחבי תבל התכבדו בדוכן הישראלי ב"במבה", וב"שקדי מרק". התלמידים למדו את חבריהם לרקוד "הורה". בנוסף התקיים לסיום התחרות נשף, בו ניתן ביטוי לעובדה, שמוסיקה וריקוד משותפים לילדי כל העולם, ולעובדה שבאמצעות מוסיקה ושמחה נשברים מחסומים פוליטיים ותרבותיים רבים.

"גביע המלומדים העולמי" הוא שמה של תחרות אקדמית בינלאומית המיועדת לקבוצות תלמידים, וכיום משתתפות במסגרת התחרות יותר מחמישים מדינות, ביניהן גם ישראל. התחרות נוסדה בשנת 2006 בידי בחור צעיר בשם דניאל ברדיצ'בסקי, יהודי מלוס אנג'לס. התחרות גדלה במהלך השנים הן בפופולריות שלה, והן בהכרתה העולמית, והיא עתידה להפוך ולהיות לתחרות האקדמית המובחרת בעולם. סמלה של התחרות היא חיית האלפקה, המאופיינת במזג נוח.

מטרת התחרות היא "יצירת קהילה בינלאומית של משכילים ומנהיגים עתידיים"לצד התחרות שבו, מדגיש "גביע המלומדים העולמי" גם את הצד החברתי, ומתמקד בהבאת תלמידים שונים מתרבויות שונות לדיון משותף בנושאים, בעיות ורעיונות המתקשרים להווה ולעתיד. התלמידים נבחנים במיומנויות של כתיבה טעונית, ידע רחב במגוון נושאים, דיבור בציבור- "דיבייט". המדליות ניתנות על הישגים אישיים והישגים קבוצתיים של שיתוף פעולה. 

ליאורה גונן, מנהלת בית הספר, "אני וכל צוות ביה"ס גאים בתלמידינו ובהישגים המרשימים אליהם הגיעו. אני מברכת את מימי, רכזת המחוננים,  על הכנסת היוזמה המאתגרת לביה"ס ואת חיה, רכזת מקצוע האנגלית , על ההובלה המקצועית וההשקעה הרבה שנעשתה בדרך יצירתית, חדשנית ובחוות יצירה בהכנת התלמידים לתחרות. חוויה נפלאה זו תלווה את התלמידים כמזכרת נפלאה מחטיבת שרת".

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
 מצמיחים את מנהיגי המחר
מצמיחים את מנהיגי המחר
ראש העיר רפי סער וסגן ראש העיר עילאי הרסגור-הנדין ברכב החשמלי
עידן הרכב החשמלי בכפר סבא
תערוכה ביקור הצעצועים 3 בגלריית החווה
הצעצועים באים לביקור בחולון
מארי נחמיאס וילדי אורנים במפגש המרגש
מפגרש מרגש בין ניצולת שואה לתלמידי ביה"ס אורנים
למדנו אותנו להיות הורים סמכותיים
למדנו אותנו להיות הורים סמכותיים
יום הניקיון הלאומי
ארבעה בתי"ס מרעננה ישתתפו ביום הניקיון הלאומי
דר מיכאל הלברטל
ד"ר מיכאל הלברטל מונה לתפקיד מנכ"ל הקריה הרפואית רמב"ם
תושב כפר קאסם מואשם במגע עם סוכן חוץ