כפר סבא

מכוון הכי גבוה

הג'ודאי טל פליקר, שזכה בשבוע שעבר במדליית זהב בתחרות גראנד פרי בקרואטיה, יודע בדיוק לאן הוא רוצה להגיע בעוד שנתיים

זאב גולדשמיט 08/08/2018
מכוון הכי גבוה
טל פליקר (משמאל) ויאיר לוינשטיין. בדרך הנכונה באולימפיאדה (צילום: פרטי)

"התקווה והחלום הגדול שלי הם להביא מדליה אולימפית ב- 2020. אני מתאמן קשה ועובד על זה", כך אמר השבוע הג'ודאי מהבכירים בישראל, טל פליקר (26), מהרצליה, המשתייך למועדון "ג'ודוקאן" סבא, שזכה בשבוע שעבר במדליית זהב בתחרות הגראנד פרי שהתקיימה בקרואטיה.                           

מדובר באחת מתוך סדרת תחרויות קריטריון לצבירת ניקוד לקראת אולימפיאדת טוקיו 2020, אליה פליקר שואף להגיע. הדרך אל המדליה בגראנד פרי כללה חמישה ניצחונות. פליקר ניצח באיפון בשלב חצי הגמר את אלוף אירופה המכהן, הסלובני אדריאן גומבוק, ואילו בגמר ניצח ביוזארי את האוקראיני זנטראיה, שבצעירותו היה אלוף עולם ופעמיים אלוף אירופה. זה היה מפגש שני ביניהם.                               

בעקבות ההצלחה האחרונה, פליקר שמר על מקומו בפסגת הדירוג העולמי בקטגוריית המשקל שלו (66 ק"ג). כדי להשתתף באולימפיאדה טל  יצטרך להיות מדורג בין 20 הראשונים בעולם. כעת הוא מדורג שני בעולם וראשון בדירוג האולימפי, כך שהוא במצב טוב.                                                   

מאמנו האישי של פליקר הוא שוקי כוואז, שמכין אותו לקראת התחרות הבאה: אליפות העולם שתתקיים בסוף חודש ספטמבר בבאקו, אזרבייז'אן. כזכור, פליקר זכה במדליית ארד באליפות העולם ב-2017 ובמדליית ארד באליפות אירופה 2018 במשקל עד 66 ק"ג.                                        

"הרגשתי גאווה גדולה והתרגשות כששמעו את ההמנון שלנו", סיפר פליקר על הזכייה בשבוע שעבר. "הניצחון בגראנד פרי נותן לי דרייב, להכין את עצמי בצורה רגועה ולהתכונן לאליפות העולם, בתקווה להביא גם שם מדליה.  אני הספורטאי הישראלי השלישי שהביא מדליה באליפות עולם, כך שעוד מדליה יהיה משהו סנסציוני".                                      

לפליקר יש שני ספונסרים: אחד מהם הוא בית ההשקעות אלטשולר שחם, שם נפגש בשבוע שעבר עם מנכ"ל הגמל והפנסיה יאיר לוינשטיין. "אני מחפש עוד ספונסרים. אני מקווה שחברות יראו את ההצלחה ויבואו להשקיע בי. עבור החברות הגדולות זו השקעה לא גדולה, אבל לי זה יתן שקט נפשי ונותן לי כוחות להגיע להישגים".

 


עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 22/10/2019
כתב לוקאל 07/10/2019
זאב גולדשמיט 26/09/2019
זאב גולדשמיט 24/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הוד השרון תציין את יום הזיכרון הבינלאומי לשואה
אחות הותקפה בבית חולים "מאיר"
הולך רגל נפגע ממשאית ברמת גן - מצבו בינוני
נהג משאית נהרג בכביש 505
נהג משאית נהרג בתאונה בכביש 505
הרב דר מיכאל לייטמן
משרד ההסברה, כך תשקיעו נכון את שני מיליון הדולר במאבק האנטישמיות
קאפקייקס שוקולד עם קצפת ודובדבני אמרנה
קאפקייקס שוקולד עם קצפת ודובדבני אמרנה
אות הנגב לפארק צפרות אילת
גבר טבע בחוף שדות ים
גבר טבע בחוף שדות ים