כפר סבא

הופסקו ההליכים המשפטיים נגד תושב כפ"ס שהואשם ברצח אמו

בעקבות חוות דעת פסיכיאטרית, נקבע כי נוכח מצבו הנפשי הוא לא היה אחראי על מעשיו. ההליכים המשפטיים נגדו הופסקו והוא נשלח לאשפוז למשך 25 שנה

מיכאל פרוסמושקין 09/08/2018
ההליכים המשפטיים הופסקו (תמונה להמחשה iclipart)

נוכח מצבו הנפשי, הופסקו לפני ימים אחדים ההליכים המשפטיים נגד תושב כפר סבא, בן 38, שהואשם ברצח אמו במהלך חג הפסח השנה.

בחודש אפריל הוגש נגד האיש כתב אישום בגין רצח של אמו בת ה–63. בין היתר נטען כי הוא טופל תרופתית על ידי כדורים שגרמו לו לתופעות לוואי. עקב כך, נהג להתלונן בפני אמו על הקושי בשל אותן תופעות לוואי, אך אמו הסבירה לו, כי בהנחיית הרופאים יצטרך לקבל את הטיפול התרופתי בכדי לטפל במחלתו. נוכח תחושתו כי אמו לא נותנת לו לחיות את חייו באופן חופשי, כעס על אמו.

ב-3 באפריל, בשעות אחר הצהריים, שהו השניים בביתם ברחוב שאול המלך בעיר והאם שכבה במיטה שבחדרה. האיש סבר כי על אמו להתקלח והוא ביקש ממנה לעשות כן. משנותרה האם במיטה ולא התקלחה, שפך על ראשה ועל בטנה מים, חלב ומשקה "קולה".

בהמשך, סמוך לשבע בערב, אמר לאמו כי הכדורים גורמים לו לתופעות לוואי, אך האם שבה והסבירה כי עליו להמשיך וליטול את התרופות. על רקע זה, כך על פי כתב האישום, החליט לרצוח את האם.

מהחקירה עולה כי האיש נטל מחדרה של האם משקולת של חמישה קילוגרמים והכה באמצעותה בחוזקה בראשה שוב ושוב. אמו צעקה לעזרה, אך הוא המשיך והכה באמצעות המשקולת בעוצמה רבה בראשה של אמו, כשמונה עשרה פעם. מיד לאחר מכן עזב את הבית, נעל את הדלת ונמלט לרעננה, כשהוא מותיר את אמו מתבוססת בדמה. שכנה אשר שמעה את קריאות העזרה, הזעיקה את כוחות ההצלה. האם פונתה לבית חולים "מאיר" במצב אנוש, ושם נפטרה. לאחר חיפושים של כשעתיים נעצר הבן ברעננה. 

לצד כתב האישום, ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. בשבוע שעבר, נוכח חוות דעת שהוצגו לבית המשפט המחוזי מרכז ומהן עולה כי האיש אינו כשיר מהותית ודיונים ולא היה אחראי למעשיו בעת האירוע, החליט הרכב של שלושה שופטים להפסיק את ההליכים המשפטיים נגדו.

"לאור הצהרת ב"כ הנאשם  בדבר קיומן של ראיות לכאורה להוכחת אשמתו של הנאשם, שנתמכת בחוות הדעת הפתולוגית ולאור חוות הדעת הפסיכיאטרית, אנו  מורים על אשפוזו של הנאשם בבית חולים שזהותו תיקבע על ידי הפסיכיאטר המחוזי לתקופה של 25 שנה", קבעו השופטים בהחלטתם.

עו"ד קטי צווטקוב, המייצגת את הנאשם מטעם הסנגוריה הציבורית, מסרה: "זה מקרה מאוד עצוב גם מבחינת הנאשם עצמו וגם מבחינת אמו. טוב שעכשיו הוא יקבל את הטיפול שהוא צריך".

 

עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 05/12/2019
מיכאל פרוסמושקין 29/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 25/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
משפרים את התחבורה הציבורית
שלל הגניבות: מוצרי מזון בשווי אלפי שקלים
שלל הגניבות: מוצרי מזון באלפי שקלים
הטיש הגדול
רעננה חגגה את יום ירושלים
ביקור במקלט לנשים מוכות בהרצליה
חמישה נעצרו בגין ייבוא קוקאין מברזיל
מות הפועל בהרצליה: חמישה נעצרו – בהם קבלן מוכר
תאונה קשה בכביש 443
שני הרוגים ו-41 פצועים בתאונה קשה בכביש 443
פרויקט ECO הרצליה הירוקה
"הרצליה מבוקשת מאוד למגורים"