כפר סבא

שלב השאלה הזהה

השבוע שאלנו את המועמדים לראשות עיריית כפר סבא מה הנושא הראשון במעלה מבחינתם של המועמדים לראשות העירייה, בו ייבחרו לטפל מיד עם כניסתם לתפקיד?

זאב שרגא 09/08/2018
(תמונה להמחשה צילום: iclipart)

לקראת הבחירות המתקרבות אלינו בצעדי ענק נציג למועמדים לראשות העירייה, מדי שבוע, שאלה הקשורה לחיי היום יום בכפר סבא ונבקש את עמדתם הברורה בנושא. השבוע ביקשנו לבדוק עם המועמדים מהו הנושא הראשון במעלה מבחינתם, בו ייבחרו לטפל מיד עם תחילת כהונתם?

המועמד לראשות העירייה, משה נוח: "ניקיון העיר. העיר מטונפת ואין רחוב אחד נקי. צריך לשתול יותר פרחים ולהתקין יותר תאורה, בשכונות יש רחובות חשוכים. "

המועמד לראשות העירייה, עילאי הרסגור - הנדין: "שינוי מוחלט של מנגנון קבלת ההחלטות בעירייה. שירתתי כסגן ראש העירייה במשך שנתיים וחצי וגם עזבתי את תפקידי כי לא הסכמתי לשתף פעולה עם ההנחתות. הקש ששבר את גב הגמל היה בתחום החינוך כשראיתי את הזלזול בהורים ובתלמידים בבית הספר דבורה עומר, אך עוד קודם, כשהייתי הבכיר ביותר בעירייה שדחף לשינוי תוכנית המתאר המקורית וחסם את בן חמו, שמתי לי למטרה לערוך שיתוף ציבור אמיתי לפני קבלת כל החלטה משמעותית. זוהי מנהיגות אמיתית בעיניי, ולא הסתרה ופחד מהדעה של תושבי העיר. עשיתי זאת כמחזיק תיק איכות הסביבה ואעשה זאת כראש העירייה."

 מועמד לראשות העירייה, צביקה צרפתי: "לאחר בחירתי, הדבר הראשון שאעשה יהיה קריאה פומבית לכל המועמדים להתאחד, להקים מועצה חזקה ולהצעיד את כפר סבא קדימה תוך שמירה על צביונה הקהילתי והעירוני.  נעניק ביטחון לתושבי כפר סבא שיש להם מועצה והנהגה שאפשר לסמוך עליה ושפועלת בשקיפות ושיתוף ציבור."

המועמד לראשות העירייה, רפי סער: "הנושא החשוב ביותר שיש לטפל בו בעיר הוא השירות והדיאלוג עם התושב. כבר תקופה ארוכה שישנה תחושה קשה של ריחוק והיעדר מענה הולם לצרכי תושבי העיר בכל השכונות השונות. בהנהגתי מפגשי התושבים יתקיימו דרך קבע, נשים דגש על שיתוף ציבור ונקיים דיאלוג שוטף ושקוף בין התושבים לעירייה. לא עוד החלטות מלמעלה להן קשר ישיר לאיכות חיי התושבים. יחד נחזיר את אמון התושבים בהנהגה ונשים את צרכיהם בראש סדר העדיפויות".

 המועמד לראשות העירייה, יאיר אברהם: "המהלך הראשון הוא לפתוח "קו חם" לטובת הורים ותלמידים, לשמש עבורם כתובת. אם עד היום חשו התושבים לבד מול הביורוקרטיה, אם הפריע שהמורה או הגננת לא מצליחות לפתור בעיה. אם רק בבית-הספר השני יש את מגמת הלימוד שרצית. אם התלוננת והרגשת שאין עם מי לדבר. זו המהות של "קול החינוך". לאחר מכן נקים מועצה ציבורית לחינוך מקרב אנשי אקדמיה עסקים וקהילה בעיר אשר תגבש יחד אתנו את התכניות לשינוי פני החינוך בעיר ותפעל להקמת קרן אשר תגייס משאבים לחינוך."

המועמדת לראשות העירייה, הדר לביא: "הנושא החשוב ביותר לטיפול עירוני הוא הגדלת ההכנסות מארנונה עסקית. הגדלת ההכנסות תהיה רלוונטית בכל תחומי החיים שלנו: חינוך, תשתיות, ניקיון ותחבורה. מקורות ההכנסה של עיריות בארץ הם ארנונה בעיקר (הדו"חות ממש שוליים), ארנונה פרטית היא ארנונה גרעונית כיוון שאנחנו מקבלים הרבה שירותים ומשלמים עבורם פחות משוויים, וארנונה עסקית היא מנוף הצמיחה של ערים כיוון שעסקים משלמים הרבה ולא מקבלים את אותו סל שירותים. כפר-סבא חייבת לממש את הפוטנציאל העסקי שלה ולהגדיל את כמות העסקים בה – רחוב ויצמן משגשג, מדרחוב ירושלים חי, עתיר ידע שמזמין חברות גדולות ונקיות, ואזור תעשייה חדש מפותח בהתאם. יש הרבה מה לעשות."

המועמדת לראשות העירייה, מירית שקד ברק: "הנושא הראשון שאטפל בו עם בחירתי לראשות העיר הוא ייעול התקשורת בין אגפי העירייה השונים. פנימה בינם לבינם והחוצה כלפי התושבים. בכל בעשייתי בעיר שלושה ערכים מובילים אותי ואת התפוזים – שקיפות, שיתוף ציבור והחזרת העיר לתושביה. אני מאמינה שמערכת היחסים בין העירייה לבין תושבי העיר זו לבנת היסוד לשיפור החיים בעיר שלנו.

המועמד לראשותה עירייה, עו"ד יובל לוי: "קודם כל חינוך.  בשנים האחרונות הנושא היה בראש סדר העדיפויות שלי ויישאר בראש ברשימה. לדעתי הנושא המרכזי הוא התאמת החינוך למקצועות העתיד, בניית תוכניות לימוד חדשניות, מגוונות ועשירות. אני מאמין שבתי הספר צריכים לתת לתלמידים כלים להתפתחות אישית ולחיים עצמאיים. אני מאמין שמכללה בכפר סבא זה לא חלום ושעלינו להסתכל קדימה, לפעול, לתת לבנים ולבנות כלים להתפתח בהמשך לשירות צבאי משמעותי ולאזרחות טובה. כמו כן, פרוייקט היול"א עליו נלחמתי יחד עם 600 אמהות עובדות ובימים שאלו נמצא בסכנת קיצוץ הינו פרוייקט משמעותי שאפעל על מנת לשמר ואף להעצים בעיר. החינוך על כלל שכבות הגיל והמגזרים נמצא בראש סדר העדיפויות. כראש עיר אפעל, בשיתוף הציבור, הן בנושא התשתיות והן בנושא התוכן על מנת להבטיח עתיד טוב יותר לנוער, לגיל הרך וכולנו."

 תגובתו של המועמד לראשות העירייה, יוסי סדבון, לא נמסרה עד פרסום הידיעה. 

זאב שרגא      zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
הכנות אחרונות
הכנות אחרונות
הרוג ופצוע מירי ביפו
תלמידי חטיבת אלון למען הגימלאים
תלמידי חטיבת אלון למען הגימלאים
עראיס בשוק מחנה יהודה בירושלים
'עראיס' מגיע לתל אביב
ניתוח נדיר להסרת גידול בוצע בסורוקה
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
עוגות גבינה לכל השנה
לא רק בשבועות: עוגות גבינה מוצלחות לכל השנה
שכונה חדשה בבאר שבע