כפר סבא

שלובות

ברעננה נפתח בית חדש לנשים מאזור השרון החולות בסרטן, שייתן מענה בכל הקשור להתמודדות עם המחלה, יציע ימי כיף, הרצאות ותמיכה. אחת מהאחראיות על היוזמה היא עירית טיגר, מכפר סבא, שחלתה סרטן השד: "אני רוצה להיות שם עבורן ברגעים הקשים וגם ברגעים המשמחים"

קרן שלהבת 09/08/2018
עירית טיגר. "כאן נוכל לדבר על הכל" (צילום: ירון נימני)

נשים שמתמודדות עם מחלת הסרטן ישיקו היום (חמישי) בית חדש ברעננה שייתן מענה בכל הקשור להתמודדות עם המחלה, ימי כיף, הרצאות ותמיכה. הבית יפתח תחת השם 'שלובות', שהנו פרויקט ארצי ומיועד לנשים המתמודדות עם סרטן, משלב הגילוי ועד אחרי ההחלמה.

הקבוצות של 'שלובות' חגגו לפני שבוע 4 שנים לפעילותן. שרון איתן הקימה את הקבוצה הראשונה בביתה יחד עם 3 נשים שהפכו ל-7 סניפים ברחבי הארץ. המתנדבות ב"שלובות" מזמינות נשים לצאת משגרת הטיפולים והבדיקות ולהגיע למסגרת מכילה, תומכת ומחזקת של מפגשי פנאי והעשרה בנושאים שונים והכל ללא תשלום. הקבוצות מיועדות לנשים מכל המגזרים, העדות, הדתות והלאומים ומציעות לכל אישה דרך התמודדות נוספת עם הסרטן.

אחת מהאחראיות על היוזמה בשרון היא עירית טיגר, בת 41, תושבת כפר סבא, שמוכרת כמאבטחת בקניון ערים. לפני מספר חודשים חלתה בסרטן השד, ולאחר שסיימה את טיפולי הכימותרפיה החליטה יחד עם חברתה אירית בר להקים את קבוצת "שלובות" ברעננה.

 עירית, גרושה ואם לשלושה ילדים, בני 13,15, 16.5, ולמרות הקושי וההתמודדות עם המחלה בחרה בחיים. "אני רוצה לספר את הסיפור שלי כדי לעודד נשים אחרות. אסור לוותר, צריך לקבל את המחלה ולהתמודד אתה. להקיף את עצמך בהרבה חברים ומשפחה, שנותנים את הכוחות ברגעים הקשים".

 "בעקבות המחלה למדתי לאהוב את עצמי, להעריך את החיים וליהנות מהדברים הקטנים. אני רוצה להעביר את התחושה הזו לנשים נוספות. לעודד אותן ולהיות שם עבורן ברגעים הקשים וגם ברגעים המשמחים".

 מה זה פרויקט "שלובות"?

"מדובר בפרויקט ארצי אותו יזמה בחורה בשם שרון איתן, היא הקימה בתים בכמה מקומות בארץ. אני וחברתיאירית בר מרעננה החלטנו להקים את הסניף ברעננה כדי לתת מענה גם לנשות האזור. כרגע אין לנו מקום משלנו לכן בעתיד הקרוב נקיים את הפעילות בבית של אירית עד שנקבל מקום מהעירייה. הפעילות פתוחה לכל מי שחפצה בכך והיא בהתנדבות כמובן".

 יש הרבה פעילויות וקבוצות לחולות סרטן. במה אתן שונות?

"הקבוצה מיועדת לכל סוגי הסרטן, לא רק לסרטן השד. הפעילות שלנו תכלול מגוון של הרצאות, ימי כיף ולא רק דיבורים על המחלה. כרגע הצלחנו לארגן פעילויות לחודשיים. יש לנו מרצים על קוסמטיקה נשית. הרצאה על צמיחה ממשבר, מדריכת יוגה, הרצאה על יתרונות שמן קנאביס ועוד. מה שייחד את הקבוצה הוא שכאן נוכל לדבר על הכל. אנחנו סובלות מהפחד שהסרטן ישוב, סובלות מתופעות לוואי של הכימותרפיה, מחולשה וכאבי שרירים. אנחנו מתמודדות עם הנושא של חזרה לשגרה שהיא מאוד קשה. כולם דוחקים בנו: 'אתן בריאות, אתן נראות טוב, תחזרו לתפקד ולעבוד'. אנשים לא מבינים עם אלו פחדים אנחנו מתמודדות".

מה אתך? איך את מתמודדת?

"אני עדיין לא סיימתי את התמודדות. יש לי השבוע ניתוח מניעתי בגלל שאני נשאית של הגן. זה נחשב ניתוח קל יחסית. הלכתי בעבר למפגשים של עמותת 'ברכה' בכפר סבא. שמעתי שם את כל הסיפורים של נשים שמספרות, 'זאת מתה וזאת גילתה את המחלה'. החלטתי שאם אני מתמודדת אז לבצע כל הליך למניעה אפשרית של המחלה".

יש לך שלושה ילדים. איך הם מתמודדים עם זה?

"גם הם צריכים יחס וקבוצות תמיכה. בבית חולים מאיר שוקלים לפתוח קבוצת תמיכה גם למשפחות. אני מאוד מקווה שזה ייצא לפועל".

 זקוקים למתנדבים

כמה נשים אישרו את ההגעה למפגש הראשון?

"כרגע הצטרפו לקבוצה 30 נשים. פתחנו קבוצת וואטסאפ בשם "שלובות השרון", שם אנחנו מעבירות מידע ומתקשרות עם המצטרפות. חשוב לי לציין שאת הקבוצה תלווה פסיכולוגית, ששמעה על הפרויקט וביקשה להצטרף לפעילות שלנו". 

למה אתן זקוקות כרגע?

"אנחנו זקוקות למתנדבים להרצאות וסדנאות החל מחודש אוקטובר. נשמח להצעות ממקומות בילוי וימי כיף. מסעדות, בריכות, כרטיסים לאירועים וכדומה".

להצטרפות ניתן להתקשר לטל: 054-4539180

 

 


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
אן מור , הצילה את החתול
להציל את סימבה
זוכרים את צביקה
3 סדרות רומנטיות חדשות שכל אישה חייבת לראות
3 סדרות רומנטיות חדשות שכל אישה חייבת לראות
תואר במדעי ההתנהגות
מה עושים עם תואר במדעי ההתנהגות?
קהילה מצילה
 מצמיחים את מנהיגי המחר
מצמיחים את מנהיגי המחר
פאר יגרמן. ליעל את המענה לתושבים
שקט מצלמים
עודד אמר לפתוח ת'כיס