כפר סבא

גובש מתווה לגני היול"א וצהרוני ניצנים

בהמשך לשיתוף הציבור שנעשה עם ההורים ופגישות עם הנהגת ההורים וועד הורי הגנים החליט ראש עיריית כפר סבא לשמר את מתווה גני היול״א והצהרונים

כתב לוקאל 13/08/2018
ראש העירייה עם נציגי הנהגת ההורים (צילום: דוברות עיריית כפר סבא)

עיריית כפר סבא מדווחת כי, בהמשך לשיתוף הציבור שנעשה עם ההורים ופגישות עם הנהגת ההורים וועד הורי הגנים החליט ראש העירייה, צביקה צרפתי, לשמר את מתווה גני היול״א והצהרונים.

כזכור, לאור פרסום צו הפיקוח על מחירי הצהרונים נדרשה העירייה לבצע התאמות בפעילות גני היול"א עקב הפער בין המחיר המותר לגביה לבין היקף הפעילות בגני היול״א. מתוך כך, לפני כשבועיים, קיימה העירייה כנס שיתוף הציבור להורים, בו הוצגו השינויים המתוכננים והעירייה שמעה מההורים את בקשותיהם ואת הצרכים באופן בלתי אמצעי ותוך שיח מכבד, וכאמור החליטה להיעתר לבקשות נציגות ההורים. בהמשך לכנס, קיימה העירייה מספר מפגשים עם ועד הורי הגנים וצוות הצהרונים בהנהגת ההורים בהן הוצעו חלופות אשר יאפשרו את שמירת מתווה הפעילות כפי שהיה נהוג בשנת הלימודים שחלפה.

בגני הילדים סוכם כי שעת ארוחת הצהריים תישאר בשעה 13:00 וכן תתקיים חפיפה של צוותי הבוקר והצהרונים כפי שהיה נהוג בגני היול״א השנה. כמו כן בגנים יתקיימו חוגי ריתמוזיקה ותנועה ופעילות בחופשות באופן זהה לשנת הלימודים שחלפה, 15 ימי פעילות בחופשות משרד החינוך.

הפעילות בגני היול"א במהלך חודש יולי תישאר גם היא כפי שהייתה, אולם המחיר ואופן הגבייה יקבעו במהלך שנת הלימודים בהתאם לעדכונים הצפויים בחקיקה.

במסגרת ההסכמות יגבה תשלום חודשי של 935 שקל וכן תשלום שנתי של 597 שקל בגין חוגי התל״ן. לאור הפחתת המחיר המשמעותית הנגזרת מצו הפיקוח על המחירים, תבוטל הנחת אחים, אך יחד עם זאת התשלום השנתי הכולל יהיה זול משמעותית מבעבר. בנוסף, העירייה תשאיר על קנה את קרן ההנחות על רקע מצב כלכלי.

בבתי הספר היסודיים תמשיך לפעול זו השנה השנייה תוכנית ניצנים, אשר זכתה להצלחה רבה ושבחים מקרב ההורים ומשרד החינוך. בצהרוני בתי הספר צפויים להשתתף כ-1500 ילדים אשר יזכו לצוותים של מובילת צהרון וסייעת בכל קבוצה, 14 ימי פעילות בחופשות משרד החינוך, וחוג העשרה שבועי.

ראש העירייה, צביקה צרפתי, ״לאחר ששמעתי את עשרות ההורים שהגיעו לכנס שיתוף הציבור ולאחר שיח פורה עם ועד ההורים החלטתי לעשות ככל שניתן על מנת לשמר את הפעילות בגני היול"א וצהרוני בתי הספר, למרות המגבלות מכורח צו הפיקוח על מחירי הצהרונים וזאת מתוך הכרה בצרכי הילדים כערך עליון. נמשיך לטפח את מסגרות היול"א והצהרונים על מנת לתת להורים את השירות המיטבי ביותר".

יו״ר ועדת הצהרונים של הנהגת ההורים, אתי בוים, מסרה בתגובה: ״שמחתי להשתתף בשיח פורה ואינטנסיבי שבסופו של דבר מטיב עם ההורים והילדים ויאפשר לקיים פעילות בצהרונים שתהווה מודל לחיקוי בכל הארץ. אני מודה לראש העיר, למנכ״ל העירייה ולכל צוות אגף החינוך על האוזן הקשבת והנכונות להתגייס לשמירה על פעילות הצהרונים.

יו״ר ועד הורי הגנים, ערן ורנר: "אני מברך על שיתוף הפעולה ועל התוצאה. גני היול״א הם מאבני היסוד של מערכת החינוך העירונית ויש לעשות ככל הניתן לשמר על פעילות מבורכת זו. בשבועות האחרונים קיימנו פגישות מרובות עם הנהלת העיר ואנו שמחים כאמור על האוזן הקשבת, הנכונות לבחון חלופות ולמצוא פתרונות יצירתיים ובעיקר על המחויבות להשקיע בחינוך בגני הילדים".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: התחזה למפעיל עגורן ועבד באתר בנייה
נעצרו חשודים בחשד לתקיפה בבית כנסת
בית הכנסת הגדול
התכנית העירונית לשימור אתרים
ילדי הגנים בעפולה ייהנו מימי פעילות בטבע
מומחה מחול בדק את התלונות על ריחות רעים
מומחה מחו"ל בדק את התלונות על ריחות רעים
יער אוסישקין  , מי יציל אותו?
מחלוקת בין שתי הערים תביא לסופו של יער אוסישקין הגוסס?
כנפיים של קרמבו- יועץ מיוחד לאום
'כנפיים של קרמבו'- יועץ מיוחד לאו"ם
חדר הבריחה לגליל
"הבריחה אל הגליל"