כפר סבא

חסימה בסוקולוב

הפועל כפר סבא בכדורעף התחזקה בפגרה בגנדי סוקולוב, חוסם האמצע של נבחרת ישראל. סוקולוב מספר מדוע עזב את מטה אשר לטובת הקבוצה מהשרון ומהי המטרה שלו כבר בעונתו הראשונה בקבוצתו החדשה

זאב גולדשמיט 15/08/2018
שני וגנדי סוקולוב. חזרו לארץ ביחד (צילום: פרטי)

חוסם האמצע של נבחרת ישראל גנדי סוקולוב, שבשנים האחרונות שיחק במדי האלופה מטה אשר. עד לעונה הזו , זה היה דמיוני לנסות לחשוב בכלל להביא לכפר סבא את סוקולוב, ששיחק היכן שנמצא הכסף הגדול: מטה אשר ומכבי ת"א. אלא שהקטנת התקציבים בשני המועדונים האלה הביא לכך שהוא בחר לעזוב את מטה אשר,  בעוד שהפועל כפר סבא ידעה לפתות אותו לבוא אליה מבין ההצעות שהיו לו.                                                                        

הוא רק בן 26 וכבר זכה בחמש אליפויות וששה גביעי מדינה, ונחשב לחוסם האמצע הטוב בארץ . גנדי גדל באשקלון ומכבי ת"א גילתה אותו באקדמיה למצוינות בוינגייט. עם מכבי ת"א שיחק בתקופת הזוהר שלה, זכה בשלושה תארי אליפות ושלושה גביעי מדינה. בדרך שיחק עונה אחת בגרמניה, וכשחזר לארץ בחר להצטרף להפועל מטה אשר בשורותיה זכה בשתי אליפויות ושלושה גביעים.                                    

בעיות כספיות הביאו לפרידה ממטה אשר. מאמן הפועל כפר סבא, שגיא ברעם, ששכנע את סוקולוב לבחור בכפר סבא, אמר: "גנדי מגיע אלינו כחוסם הטוב ביותר בליגה, עם חמש אליפויות וניסיון בינלאומי רב. אני שמח שהצלחנו להחתים שחקן ברמתו, ובטוח שהקהל הכפר סבא יהנה לצפות בו לשם שינוי בצד הנכון שלך המגרש".

 סוקולוב, מדוע עזבת את מטה אשר?

"היה לי הסכם איתם, וכבר התכוננתי לעוד עונה, אבל יום אחד הם רצו לחתוך לי בתירוצים שונים כעשרים אחוז מהשכר, למרות שהכל סוכם. לזה לא הסכמתי".                        

סוקולוב משוכנע שעשה צעד נכון כשעבר לכפר סבא: "מבין ההצעות שהיו לי ובהן התלבטתי, אם זה מכבי ת"א והמעפיל, בחרתי בהפועל כפר סבא כי אני מאמין בסיכוי של הקבוצה להיאבק חזק בצמרת. הציפיות שלי מכפר סבא הן שנזכה העונה בכל התארים. לכל מקום שאני מגיע אני שואף להכי טוב".

זה קצת יומרני כשמדובר בקבוצת גברים שכבר שכחה מתי זכתה באליפות האחרונה?

"אתה צודק, זה יומרני מידי להצהיר כבר בשלב הזה כשהעונה עוד לא החלה, שאני שואף לדאבל. אני מטבעי צנוע, לכן נראה כיצד העונה תתקדם. אני מאמין שבחרו פה סגל שחקנים טוב, וגם המאמן טוב מאוד. אם נעבוד קשה ונתחבר כמו שצריך, זו יכולה להיות עונה מתוקה, ונשאיר את ההצהרות להמשך העונה".

איך אתה מסכם את הקריירה שלך?

"לא קל לזכות באליפויות וגביעי מדינה, אבל זה גם לא משהו שהופך אותי לכוכב. בסדר, אז יש לי חמש אליפויות בישראל, אבל זה לא כמו לקחת חמש טבעות ב NBA. אני מאושר במה שהשגתי עד כה, ואני מקווה להמשיך להתקדם ולזכות בעוד תארים".                                        

כאמור, סוקולוב שיחק עונה אחת בגרמניה בקבוצת ג'נראלי האכינג, הסמוכה למינכן. הוא היה אז בזוגיות עם שחקנית הכדורעף שני פחם, שבאותה עונה שיחקה אף היא בגרמניה, אבל בקצה השני של המדינה, בברלין. היום שני וגנדי נשואים, ושניהם משחקים בארץ. מתברר, שלזוגיות הייתה השפעה על קטיעת הקריירה האירופאית של סוקולוב, שבחר באהבת חייו.

"זו הייתה החלטה משותפת של שני ושלי לחזור לארץ. אמנם שיחקנו באותה מדינה, אבל בגלל המרחק והאימונים האינטנסיביים נוצר מצב שנפגשנו אחת לחודש וחצי, וככה קשה היה לשמור על זוגיות. אמרנו או שנשארים יחד וחוזרים לארץ, או שלא נשארים יחד" אמר גנדי.

 ברמה האישית, מה אתה תביא להפועל כפר סבא?

"אביא ניסיון, רוגע ומנהיגות. מבחינה מקצועית מקווה שאוכל להוביל את הקבוצה מבחינת חסימה ושאהיה בין המובילים בנקודות".

 איזו ליגת כדורעף אתה צופה העונה?

 "אני רואה ליגה מאוד שוויונית ותחרותית, שבה יהיו חמש קבוצות שיאבקו בצמרת הגבוהה. מטה אשר חזקים אבל לא חזקים כמו בעונה שעברה, אבל גם כפר סבא תהיה חזקה, ולצידם יש את המעפיל, הוד השרון ומכבי ת"א. חמש קבוצות שמאמינות ביכולתן להיאבק בצמרת זה חידוש מרענן לכדורעף".

מה המשחק הכי גדול הזכור לך?

"לפני שלוש שנים בין מטה אשר להפועל כפר סבא שהוליכה ביתרון שתי מערכות, ואנחנו ידענו לחזור ולהפוך את התוצאה   וניצחנו 2:3. באותה עונה ניצחנו את כולם וגם במשחק הזה מנענו הפסד".

  


עוד בכפר סבא
כתב לוקאל 08/12/2019
זאב גולדשמיט 05/12/2019
זאב גולדשמיט 26/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ברוידא , יזכה לביקור ממלכתי
ביקור מפתיע ברעננה
חוגגים סוכות בגליל המערבי
חולון: מבצע אכיפה של החזקת כלבים
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות
התוכנית של גרובר
התוכנית של גרובר
סופ"ש שמח
פתיחת חנות דגל ללין, קולקציית פסח
מי הגיע לפתיחת חנות דגל של ללין?
פרופ משה פיליפ
פורמולה ייחודית יכולה לשפר ולהאיץ גדילה בקרב מתבגרים?