כפר סבא

עתירה נגד תחנת הכוח מזרחית לכפ"ס

חמש רשויות הגישו עתירה בדרישה לעצור את הקמת תחנת הכח מזרחית לכפר סבא. בעתירה דורשות הרשויות לחשוף מידע ומסמכים רלוונטיים הקשורים בהקמת תחנת הכח. העתירה מעלה חשד כי למקימת התחנה אין לכאורה זיקה קניינית לקרקע כנדרש בהסמכה שקיבלה

זאב שרגא 15/08/2018
הוגשה עתירה נגד תחנת הכוח מזרחית לכפ
איתי צחר. דורשים לקבל את כלל המידע (צילום: דוברות)

עיריית כפר סבא, המועצה האזורית דרום השרון, המועצה המקומית כוכב יאיר, המועצה המקומית ג'לג'וליה והמועצה המקומית אלפי מנשה הגישו ביום חמישי עתירה מינהלית לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד הוועדה הלאומית לתשתיות, רשות החשמל, רשות מקרקעי ישראל, משרד התשתיות הלאומיות וחברת ריינדיר אנרגיה (בבעלות חברת סימנס הגרמנית). בעתירה דורשות הרשויות לחשוף מידע ומסמכים רלוונטיים הקשורים בהקמת  תחנת הכח, אשר עתידה לקום ב"מפגש השלום" ונמצאת מזרחית לכפר סבא. העתירה הוגשה באמצעות עו"ד ברק קינן ממשרד מ. פירון ושות' עורכי דין.

לטענת הרשויות העותרות מיקומה העתידי של התחנה על שטח של כ-280 דונם עלול לסכן את בריאותם וחייהם של האוכלוסיות ברשויות המקומיות העותרות ולכן הם פועלות לביטולה.

העותרות מבקשות, באמצעות העתירה מנהלית, לחשוף באופן מפורט וברור את המידע הנדרש לצורך קיום הליך שקוף וראוי כולל את הזיקה הקניינית לקרקע שהחברה היזמית נדרשה להציג כתנאי לקידום הפרויקט.

הרשויות מעלות בעתירה חשד כי מדובר כאן בהליך של מינהל לא תקין לכאורה וכי למקימת התחנה (ריינדיר אנרגיה) אין כלל זיקה קניינית לקרקע כנדרש בהסמכה. עוד עולה מהטענות כי רק אחרי 7 חודשים מפניית העותרות התקבלה תשובה תמוהה מרשות החשמל כי לא ניתן למסור את המידע המבוקש בשל היותו "סוד מסחרי מקצועי". 

 הרשויות טוענות בעתירה כי לא ברור מדוע הן נאלצו להמתין עד לשלב זה, כאשר בינתיים התוכנית קודמה באין מפריע וללא כל פיקוח ציבורי. לפיכך, מבקשות העותרות מביהמ"ש להורות על מסירת המידע והחומרים המבוקשים ללא דיחוי נוסף.

 איתי צחר מנכ"ל עיריית כפר סבא "אנו דורשים לקבל את כלל המידע, כמתחייב בחוק ולצערי נראה שלרשויות יש מה להסתיר בנושא זה ועל כן לא נותרה בידינו ברירה אלא הדרך המשפטית. נמשיך לפעול להרחקת מפגעים סביבתיים מהעיר בכל דרך חוקית".


 

 

 

 

 

עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 17/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 16/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 15/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/05/2019
אישום: גנב טלפון ממטופלת ופרץ לרכב
מיכאל פרוסמושקין 12/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אופנוען נהרג בתאונה בקריות
עוברים לרכבת
עוברים לרכבת?
סטטיק ובן אל תבורי
חופשת סקי עם סטטיק ובן אל
פעילות ספורטיבית  במסגרת נעים בעיר
תכנית "נעים בעיר" חוזרת להרצליה
"אנחנו מבינים שעשינו משהו גדול"
מצרכים שחובה בכל מטבח בריא
4 מצרכים שחובה בכל מטבח בריא
ט"ו בשבט חג החקלאות
החור בצינור של המפעל, שדרכו דלפו חומרים אל הקרקע ומשם אל הים.
המשרד להגנת הסביבה ומשטרת ישראל בשת"פ