כפר סבא

"ליעל את השירות"

המועמד למועצת העיר, עו"ד מנשה אליאס, טוען כי תושבים הנאלצים להוציא אישורי טאבו בעירייה ממתינים זמן רב לקבלת השירות. ראש העירייה צביקה צרפתי: "שנים האחרונות עיריית כפר סבא פועלת רבות למען ייעול השירות הניתן לתושבי העיר"

זאב שרגא 16/08/2018
אליאס. "התושבים מטורטרים" (צילום ארכיון: אלן שיבר)

המועמד למועצת העיר כפר סבא, עו"ד מנשה אליאס, פנה השבוע במכתב לראש העירייה צביקה צרפתי, ודרש את התערבותו במה שהוא מכנה התארכות הוצאת אישורי טאבו בעירייה. "התושבים הנזקקים לשירותי העירייה, נאלצים לכתת רגליהם, ולהמתין זמן רב לקבלת השירותים. הדבר ניכר ובולט  לרעה בטיפול בבקשה לקבלת אישור עירייה לטאבו. כל מי שמוכר דירה, נדרש להמציא אישור עירייה לטאבו. בעיריית רבות בארץ תהליך זה נעשה במקום, כך הדברים בעיריית ראשון לציון, רחובות, רעננה , הוד השרון ועוד ערים. בכפר סבא אומנם פיתחו שיטה מקוונת, אך עם כל הכבוד השיטה לא הוכיחה את עצמה. היא מקלה מעט אך עדיין התושבים מטורטרים ונאלצים להמתין ולבזבז זמן רב ומיותר. אסור לתת לתופעה הזו להמשך".

צרפתי מסר בתגובה: "בשנים האחרונות עיריית כפר סבא פועלת רבות למען ייעול השירות הניתן לתושבי העיר, ובמסגרת זו הנגישה שירותים רבים באופן דיגיטלי באמצעות האתר העירוני. בין היתר, הנגשנו את המידע הרלוונטי ופירוט המסמכים הנדרשים לצורך הגשת בקשה לקבלת אישור לטאבו, אותה ניתן להגיש גם באמצעות טופס מקוון באתר העירוני. כמו כן, פיתחנו מערכת ייחודית לאגף ההכנסות שמייעלת את תהליך קבלת האישור לטאבו, וזאת על מנת שהתושבים לא ידרשו להגיע אל משרדי העירייה ולעבור בין מספר מחלקות שונות על מנת לקבל את האישור. כמו כן, המערכת שולחת לתושב עדכון על סטטוס הטיפול בפנייתו לכתובת המייל הפרטית, כשזמן התקן שנקבע לקבלת האישור הם בין 7 ל- 21 ימי עסקים. יתרה מזאת, בשנים האחרונות אגף ההכנסות בעיריית כפר סבא פועל על פי שני מסלולים שונים: המסלול הירוק בו מקבלים את האישור לטאבו תוך 7 ימי עסקים, והוא כולל את הדירות בבתים המשותפים פרט לדירות שבקומה האחרונה או דירות גן.  מסלול לבתים פרטיים בו מתקבל האישור בתוך 21 ימי עסקים. יתרה מזאת, כחלק משיפור השירות לתושב, פתחנו גם את מרכז השירות העירוני לתושבי העיר "עירונט" שמאפשר לקבל את שירותי האגפים: הנדסה והכנסות".


 

 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מטרד צואת הכלבים מגיע לכנסת
כבוד האדם והכרת השונה בגן אתרוג
כבוד האדם והכרת השונה ב"גן אתרוג"
תלמידי בימת הנוער בחוצות פסטיבל ישראל בתיאטרון ירושלים
הישג חסר תקדים לתלמידי הסטודיו "בימת הנוער" מכ"ס
ירושלים נערכת למזג האוויר החורפי
קובי מרימי נבחר לייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון
נבחר השיר שייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון
סרטון "המחבלים בכפר סבא" התברר כפייק ניוז
הונתה את חברתה באלפי שקלים
אישום: הונתה את חברתה באלפי שקלים
יבין גיל מור - מנכל אתר יד 2
מהן שלושת הערים המבוקשות בארץ?