כפר סבא

״פטריות קונים רק בסופר"

אם ושני ילדים הגיעו לבית החולים "מאיר", כשהם סובלים משלשולים והקאות קשים, לאחר אכילת פטריות שקטפו בפארק בשכונה הירוקה בכפ"ס. פרופ' ספי עוזיאל, רופא בכיר במחלקת הילדים, שטיפל בהם, מזהיר את ההורים: ״פטריות קונים רק בסופר"

קרן שלהבת 16/08/2018
הפטריות שקטפו הילדים (צילום: פרטי)

אם ושני ילדים בני 5 ו-7 תושבי כפר סבא הגיעו למיון ילדים במרכז הרפואי "מאיר" לאחר שאכלו פטריות רעילות.

 פרופ' ספי עוזיאל, רופא בכיר במחלקת הילדים, שטיפל בהם, מזהיר את ההורים: ״פטריות קונים רק בסופר. בשום פנים ואופן לא נוגעים או אוכלים פטריות שמוצאים בחוץ. אי אפשר לדעת שהן לא רעילות״.

בני המשפחה הגיעו למיון ביום חמישי שעבר בערב כשהם סובלים משלשולים והקאות קשים לאחר אכילת פטריות ירוקת דפים קיצית שקטפו בפארק בשכונה הירוקה.

 פרופ' עוזיאל: ״התחלנו לטפל בילדים ותוך כדי הטיפול בהם גם האם החלה להקיא וניגשה לקבל טיפול במיון מבוגרים. הילדים נשארו לאשפוז במחלקה בעוד האם שוחררה מהמיון אחרי קבלת הטיפול באותו היום".

 מה היה מצב הילדים ואיזה טיפול הם קיבלו?

״הילדים קיבלו טיפול תומך שכלל עירוי נוזלים ותרופות לעצירת ההקאות ונשארו במחלקה להמשך השגחה וטיפול. הם שוחררו למחרת ומצבם טוב. בשיחה עם האם התברר שהיא מאוד מצטערת על מה שקרה וסיפרה שחשבה שהפטריות לא רעילות. אני רוצה להזהיר במעמד זה את האנשים, הורים וילדים מקטיפת פטריות. זה עלול להיות מאוד מסוכן. אם במקרה והילדים שלכם קטפו או אכלו פטריות צריך לגשת במיידי למיון״.

 


 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
הסוף לפרויקט "אפונים" בצהרונים?
בנימה אישית
בנימה אישית
מכדרר ולומד
"לא סוגרים את 'כנפיים של קרמבו'"
בהצדעה
הרב דר מיכאל לייטמן
גל רודף גל: חודש של שנאת יהודים
אנטנות סלולריות בקרבת השכונה
תושבי נווה זמר מחתימים עצומה לסילוק אנטנות סלולריות בקרבת השכונה
הוד"ש בצמרת הגיוס