כפר סבא

״פטריות קונים רק בסופר"

אם ושני ילדים הגיעו לבית החולים "מאיר", כשהם סובלים משלשולים והקאות קשים, לאחר אכילת פטריות שקטפו בפארק בשכונה הירוקה בכפ"ס. פרופ' ספי עוזיאל, רופא בכיר במחלקת הילדים, שטיפל בהם, מזהיר את ההורים: ״פטריות קונים רק בסופר"

קרן שלהבת 16/08/2018
הפטריות שקטפו הילדים (צילום: פרטי)

אם ושני ילדים בני 5 ו-7 תושבי כפר סבא הגיעו למיון ילדים במרכז הרפואי "מאיר" לאחר שאכלו פטריות רעילות.

 פרופ' ספי עוזיאל, רופא בכיר במחלקת הילדים, שטיפל בהם, מזהיר את ההורים: ״פטריות קונים רק בסופר. בשום פנים ואופן לא נוגעים או אוכלים פטריות שמוצאים בחוץ. אי אפשר לדעת שהן לא רעילות״.

בני המשפחה הגיעו למיון ביום חמישי שעבר בערב כשהם סובלים משלשולים והקאות קשים לאחר אכילת פטריות ירוקת דפים קיצית שקטפו בפארק בשכונה הירוקה.

 פרופ' עוזיאל: ״התחלנו לטפל בילדים ותוך כדי הטיפול בהם גם האם החלה להקיא וניגשה לקבל טיפול במיון מבוגרים. הילדים נשארו לאשפוז במחלקה בעוד האם שוחררה מהמיון אחרי קבלת הטיפול באותו היום".

 מה היה מצב הילדים ואיזה טיפול הם קיבלו?

״הילדים קיבלו טיפול תומך שכלל עירוי נוזלים ותרופות לעצירת ההקאות ונשארו במחלקה להמשך השגחה וטיפול. הם שוחררו למחרת ומצבם טוב. בשיחה עם האם התברר שהיא מאוד מצטערת על מה שקרה וסיפרה שחשבה שהפטריות לא רעילות. אני רוצה להזהיר במעמד זה את האנשים, הורים וילדים מקטיפת פטריות. זה עלול להיות מאוד מסוכן. אם במקרה והילדים שלכם קטפו או אכלו פטריות צריך לגשת במיידי למיון״.

 


 

עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 22/04/2019
מיכאל פרוסמושקין 22/04/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/04/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/04/2019
אישום: אנס מאושפזת בבית חולים
מיכאל פרוסמושקין 18/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשוד בהברחת כ-2 טון טבק
חשוד בהברחת כ-2 טון טבק
איש העסקים אבי יבין-קלוגר מצטרף לרפי סער
בית לחיילים בודדים יוקם בהוד השרון
לפתוח גנים נוספים בהרצליה הצעירה
מודיעין בטוחה לקשישים בדרכים
זכויות למלצרים
הכן כלבך לקיץ
עמותת ביה"ס "תמר" עתרה נ' העירייה