כפר סבא

מחשבת מסלול מחדש

לאחר שארבעה משחקניה חצו את הכביש לשכנה הוד השרון, קבוצת הכדורסל גיבשה סגל שינסה להפתיע גם בעונה הבאה

זאב גולדשמיט 16/08/2018
הוד בן הרצל. מתחבר לקבוצה שנבנתה (צילום: אודליה מטרי)

קבוצת הכדורסל של הפועל כפר סבא תיפתח בשבוע הבא  באימוניה לקראת העונה הקרובה בליגה הלאומית, כאשר ברקע נבנתה קבוצתה כמעט חדשה. אילוצי התקציב הביאו לשחרורם המפתיע של ארבעה שחקנים שעברו לשחק אצל השכנה מכבי הוד השרון, בראשם איתן רוטנברג, טמיר אריאלי ועידו דוידי.

בני חזן, מנכ"ל הפועל כפר סבא, מה קרה שהחלטתם לוותר על ארבעה שחקנים טובים?

"נשארנו עם אותו תקציב, שהוא הכי נמוך בליגה הלאומית, נמוך בכרבע מיליון שקלים מהקבוצה עם התקציב הכי נמוך לפנינו. לא קיצצנו, פשוט שחקנים קיבלו הצעות אחרות הגבוהות ב-30 אחוז, והחלטנו לא להשתולל כמו קבוצות אחרות. אנחנו הקבוצה מספר אחת בניצול הכסף, ובשמונה העונות האחרונות עלינו ארבע פעמים לפלייאוף עליון, ומעולם לא ירדנו. הייחוד שלנו זה המאמנים הטובים, שהם ברמה אחת מעל הליגה. המאמנים שלנו ברמה גבוהה, בין הטובים בארץ, שסך החלקים של הקבוצה יותר גדול מהפרטים".

 להישאר בליגה הלאומית זה הישג?

"כפי שאמרתי, בשלוש השנים האחרונות הגענו ל-1-8 מול יריבות עם תקציבים גבוהים בהרבה. הקבוצה הבוגרת חשובה מאוד, אבל היא לא המהות של המועדון. אנחנו רואים את עצמנו מועדון נוער, שמטרתו לקדם ולטפח שחקנים צעירים וכל תקציב המועדון הוא שבעה מיליון שקלים. רוב ההשקעה שלנו זה בצעירים, והתקציב מיועד להחזיק את מחלקת הנוער ומחלקת הבנות".                                                    

כזכור, את העונה שעברה כפר סבא פתחה בסדרה של הפסדים שהציבו אותה במקום האחרון, ורק חילופי המאמנים והגעתו של הוד בן הרצל הביאו לשינוי מרענן. בכפר סבא יכלו להיות מרוצים שלמרות הפתיחה הרעה הקבוצה העפילה לפלייאוף העליון ונעצרה רק ברבע הגמר כשלא יכלה לאליצור קריית אתא.                                                                        

כאמור, הפועל כפר סבא מחדשת פניה. בן הרצל הוציא יש מאין, מצא תחליפים לשחקנים שעזבו, ובראשם החתמת שני זרים מעניינים: מרכוס ברהם (23, 1.96) ששיחק במכללת פלורידה והאמריקאי מלסאן בסבה (26, 2.01), ששיחק בפינלנד.                                                                             

מבין הישראלים, בן הרצל בחר שחקנים עם פוטנציאל להתקדם בהם: עידו שבת (נבחרת העתודה), נועם אביבי (נבחרת העתודה ), אור קורנליוס (שיחק בקריית גת), עידן אלבר (נבחרת הנוער), תומר פורת (חזר מהוד השרון), אופק סירקיס ואפי טיומקין שעלו מקבוצת הנוער, עומר בירנפלד ששיחק במכבי שוהם מהארצית. בקבוצה מקווים להחתים שחקן מנוסה שיהיה מנהיג הקבוצה.

המאמן הוד בן הרצל: "אני מאוד מתחבר לקבוצה שנבנתה. יש לנו קבוצה צעירה עם כישרון ואנרגיות טובות, פלוס שני זרים טובים, שאני מקווה שיעמדו בציפיות. לפנינו עבודה רבה כדי לחבר את השחקנים לתלכיד מצליח. צר לי על כל שחקן שעזב אותנו. לרוטנברג לא הוגשה הצעה כי ידענו מהסוכן שלו כמה הוא דורש. במגבלת התקציב לא יכולנו להשאיר את כל השחקנים, אבל השארנו מקום להביא שחקן אחד מנוסה".

 מהן הצפיות העונה?

 "השאיפה להיות ווינרים, לקדם את הצעירים ולסיים בין שמונה הראשונות בליגה, כמו בעונה שעברה".

  


עוד בכפר סבא
כתב לוקאל 08/12/2019
זאב גולדשמיט 05/12/2019
זאב גולדשמיט 26/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מצלמות בגני ילדים בחדרה?
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
שוטר ירה למוות בחשוד בעבירות רכוש
משה לאון עם חולצת המרוץ
מרוץ אופניים בירושלים
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
ראשון לציון נערכת לחורף
בית קפה בשרון
בית הספר התחפש
בתי הספר התחפשו