כפר סבא

"כפ"ס עלולה לאחר את הרכבת"

רפי סער, המועמד לראשות העירייה: "כפר סבא מפגרת מאחורי גוש דן. בעוד כפר סבא טיפלה בתשתית המסילה הכבדה, גוש דן התקדם אל עבר הרכבת הקלה. מדובר במשימה התכנונית הראשונה שלי"

אתר לוקאל 21/08/2018
רפי סער. העיר נשארה מאחור (צילום: פרטי)

רפי סער, המועמד לראשות עיריית כפר סבא טוען כי בעוד שבגוש דן התקדמו בשנים האחרונות לכיוון הרכבת הקלה נשארה כפר סבא מאחור בכל הקשור בתחבורה הציבורית.

לדברי סער, בשנת 2011 החלו עבודות הרכבת הקלה כאשר התחזית היא שבעוד פחות מעשר שנים, מערכת התחבורה הציבורית בגוש דן תשנה לחלוטין את פניה ותהפוך לרשת מודרנית של רכבות תחתיות, קלות ואוטובוסים רבי קיבולת הנוסעים בנתיבי תחבורה ציבורית בלעדיים.

במקביל לקווים הירוקים והצהובים הוכנה תוכנית "הקו הוורוד"- BRT  השרון. הקו הזה היה אמור להיות קו רוחבי אשר חוצה את השרון ממזרח למערב, דרך כפר סבא, רעננה והרצליה. במסגרת הפרויקט היו אמורות הערים בשרון לזכות לשדרוג התשתיות והמרחב הציבורי במימון המדינה.

אבל, בשנת 2014, נאלצה חברת נת"ע להכריז על הקפאת הפרויקט עקב סירובו של ראש עיריית רעננה, זאב בילסקי, להנפיק אישורי בנייה לפרויקט והפרויקט הוקפא. ואז בשנת 2017, במסגרת תוכנית המתאר השנויה במחולקת בכפר סבא, חוזר הקו הוורוד בדמות נת"צ בוייצמן בכפר סבא לאורך אחוזה ברעננה ועד הרצליה אך עם אפס הכנה, תשתית ובעצם – הקו הזה הוא פלסתר שיובל לעוד הרבה בעיות תחבורה צפויות.

רפי סער: "בעוד הקו האדום הולך לשנות את פני גוש דן, כפר סבא נשארת מאחור. כפר סבא מגלה חולשה גדולה מאוד בעוד גוש דן מצאה את עמוד השדרה של מערכת התחבורה הציבורית שלה אשר הולך לשפר את איכות חיי התושבים. במסגרת תוכנית העבודה שלי לעתידה של כפר סבא ובמסגרת התוכנית לפתרון מצוקת החניה והתחבורה בעיר בכוונתי לפעול במרץ על מנת להקים בעיר רכבת קלה. שוחחתי בנושא לאחרונה עם שר האוצר, משה כחלון ובכוונתי לפעול מול שר התחבורה ומשרדו בנושא עם היבחרי".

עד שתושג התקדמות בעניין הרכבת הקלה סער מתחייב להגדיל את מקומות החניה בתחנת הרכבת לרבות מספר מקומות החניה לנכים ולהקים קו "שאטלים" מהשכונות השונות בעיר לתחנת הרכבת שיהיה מהיר ויעל.

 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
"גם לכלבים שלנו מגיע לרוץ חופשי"
אף פעם לא מאוחר מדי
"מי שעשה זאת הוא אדם חסר חמלה"
פצועים בהתנגשות קלנועית ורכב
פצועים בהתנגשות קלנועית ורכב
צעיר הורשע באיומים על חברתו ללימודים
צעיר הורשע באיומים על חברתו ללימודים
לראשונה בהוד השרון: טקס זיכרון לנספים בעליית יהודי אתיופיה
יופיע בגאון
תערוכת הקיץ הגדולה בתל-אביב
חיות ליל קיץ