כפר סבא

משפט ספיר ניסני: סנגורה הרביעי ביקש להתפטר מהייצוג

בשל חילוקי דעות בינה לבין סנגורה מטעם הסנגוריה הציבורית וטענות שלה כלפיו באשר לנוסח מתן ההודאה בשמה בכל הנוגע לקשר הסיבתי שהוביל למות אמה, ביקש עוה"ד להשתחרר מהייצוג. לאחר תגובות מנומקות של הצדדים, השופטת דחתה את הקשה

מיכאל פרוסמושקין 23/08/2018
ספיר ניסני, עוה"ד ביקש להתפטר (צילום ארכיון: פרטי)

כחודש לאחר שהעיתונאית ספיר ניסני הודתה, בעקבות תיקון נוסף בכתב האישום, לא רק בגרימת מוות ברשלנות של אמה אלא גם בקשר הסיבתי שהביא למותה, סנגורה הרביעי מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד גיל עשת, ביקש להתפטר מהייצוג נוכח טענות שהשמיעה ניסני כלפיו וחילוקי דעות בין השניים.

 כזכור, כחלק מהתיקון נוסף סעיף בהשתלשלות האירועים ובו נכתב כי  "במהלך אשפוזה של האם, לצד כלל הטיפול הרפואי שניתן לה, אירעה הסתבכות חריגה של פרוצדורה רפואית שנלוותה להרדמה ולא הייתה קשורה קשר ישיר לכוויותיה".

נוכח תיקון זה, נקבע דיון בטענת ניסני ל"הגנה מן הצדק" שאם תתקבל יתאפשר לניסני לבטל את כתב האישום נוכח נסיבות התיק והטרגדיה ולסיים את ההליך עם מאסר על תנאי. על פי הערכות, ההגנה תטען לליקויים ומחדל במהלך הטיפול הרפואי באם. כמו כן יוכל הסנגור לזמן לעדות מומחה פרטי מטעמה.

כחודש לפני הדיון, הגיש סנגורה של ניסני בקשה לביהמ"ש להשתחרר מהייצוג. לדבריו,  לאחר הדיון הקודם, ניסני העלתה כלפיו טענות באשר לנוסח מתן ההודאה בשמה ברכיב הקשר הסיבתי וציינה כי  הנוסח אינו נכון עובדתית ומסב לה נזק, לא רק בהליך הפלילי אלא גם בתביעות אזרחיות התלויות נגדה ודרשה מסנגורה כי חזור בו מנוסח ההודאה. עוה"ד לא היה מוכן לחזור מהנוסח אלא רק להגיש הבהרה לביהמ"ש – הבהרה שלא הייתה מקובלת על ניסני. כמו כן טען הסנגור כי  חילוקי דעות נוספים התגלו בין השניים בנוגע לטיעונים שתוכננו לדיון הבא.

הפרקליטות הגישה את התנגדותה הנחרצת לבקשת הסנגור נוכח התארכות המשפט ללא הצדקה של ממש ולאור דחיות קודמות של ביהמ"ש של בקשות דומות של סנגורים. לבקשת הסנגור, הצטרף גם סגן הסנגורית המחוזית אשר טען כי אם ביהמ"ש לא יורה על שחרורה של הסנגוריה מהייצוג, לא יוכל עו"ד עשת מבחינה מקצועית ואתית לטעון בשמה של ניסני בדיון הבא.

ניסני עצמה הגישה התנגדות מפורטת ומנומקת לבקשת הסנגור, באורך 35 עמודים, אשר כללה צילום ההתכתבויות בינה לבין עו"ד עשת  ותוך שהיא מציינת כי ניתן להתגבר על המחלוקות באמצעות הידברות.

השופטת אליאנא דניאלי, שקראה את טענות הצדדים, אמרה כי בתגובתה של ניסני לביהמ"ש היא מבהירה כי עומדת מאחורי ההודאה, וכי הגם שביקשה לדייק אותה, הרי שככל שבא כוחה אינו סבור שיש מקום לעשות כן – לא תבקש זאת. השופטת קבעה בסופו של דבר כי על רקע התמשכות ההליכים והעובדה כי ניסני הודתה באישום שעמו קשה ביותר להתמודד ללא ייצוג, היא דוחה את בקשת הסנגוריה הציבורית להשתחרר מהייצוג .

 

עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 07/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 04/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
גאווה למערכת החינוך של בת ים
בזכות מתאמת השירות התגלה גידול בראש
מודיעין: העיר הכי חופשית
מודיעין: העיר הכי "חופשית"
ממשיכים בחידוש השכונות הוותיקות
ממשיכים בחידוש השכונות הוותיקות
ועדי הגנים התכנסו לאסיפה כללית
נפגעים רבים בשריפה בבניין בצפת
עד 120
אושר ביצוע מעבר קבוע בחוף הנפרד
אושר ביצוע מעבר קבוע בחוף הנפרד