כפר סבא

מוכנים לשנת הלימודים?

הורים בבתי ספר בכפר סבא מציגים תמונה עגומה לקראת פתיחת שנת הלימודים: שירותים מלוכלכים, קירות מתפוררים, ברזיות וספסלים ישנים ועוד. העירייה: תקציבי שיפוץ מוסדות החינוך הוכפלו

זאב שרגא 23/08/2018
מוכנים לשנת הלימודים?
חטיבת שרת. הזנחה (צילום: פרטי)

 בעוד כשבוע צפויים אלפי תלמידים בכפר סבא לחזור אל ספסל הלימודים וההתרגשות בקרבם גדולה, כמו גם בקרב ההורים שעסוקים בהכנות אחרונות כמו רכישת ציוד כתיבה, תלבושות אחידות, הסדרת תשלומים ועוד. בין השאר מגיעים הורים אל בתי הספר הייעודים, ועומדים מקרוב על מצבם לקראת פתיחת שנת הלימודים, אולם נראה כי בעיר ישנם בתי ספר שמצב התחזוקתי בכי רע. 

 הורי חטיבת הביניים שרת נאלצים בימים אלה לחשב צעדיהם אל מול התנהלות העירייה במה שהם מגדירים, "הזנחת בית הספר". ההורים מציגים תמונות שצולמו השבוע במתחם, בהן ניתן לראות ברזיות וספסלים ישנים, קירות מתקלפים, בחלקם אף מתפוררים, שירותים מוזנחים, לוחות כיתה ישנים ועוד. 

יו"ר הנהגת ההורים היוצאת בחטיבה, נעמה יוסף, מספרת כי מאז שנת 2016 ביקשה לשפץ את מתחם בית הספר כשהיא מציפה את הליקויים אל מול בכירי העירייה, אולם בפועל לא קרה דבר. "הנושא מוכר לעירייה זו השנה השלישית ודבר לא משתנה במצבו של בית הספר",היא אומרת, "במרס השנה התקיימה ישיבה של פורום החטיבות, שם נאמר לנו כי חטיבת שרת תקבל תיעדוף לצורך שיפוץ, זאת נוכח מצבה העגום, אבל לא בוצעו שום עבודות בשטח".

 "אנחנו רואים תמונות של חטיבות אחרות בעיר, כאלה ששיפצו אותן לעילא ולעילא בצורה מאוד יפה, בעוד שחטיבת שרת נותרת מאחור", מוסיפה יוסף, "אנחנו כהורים לא נסכים שהילדים שלנו ילמדו בכאלה תנאים קשים, מחפירים ממש, בעוד במתקני חינוך אחרים בוצעו שיפוצים ושדרוגים ששיפרו את אווירת הלימודים. הילדים שלנו לא שונים משאר הילדים. אין לנו כוונה להתדפק על דלתות העירייה, להתחנן בשביל מה שמגיע לנו, אבל אנחנו רוצים לקבל אופק ברור לגבי עתידה של החטיבה עוד לפני פתיחת שנת הלימודים החדשה, אחרת ניאלץ לפעול בכל דרך בכדי לסיים את הסאגה הזו בהזנחת החטיבה".

הזנחה בחטיבת שרת (צילומים: פרטי)

הזנחה בחטיבת שרת (צילומים: פרטי)

 

הורים לילדים שעתידים ללמוד בשנת הלימודים הבאה בבית הספר היסודי גולדה מאיר, הופתעו גם הם ממצבו של בית הספר ותיעדו בתמונות דלתות וקירות מטונפים, שירותים מלוכלכים ועוד. אחת האמהות כתבה בדף הפייסבוק של העירייה: "ביקור קצר בבית הספר גולדה, התמונות מדברות בעד עצמן. מסדרון של כיתה א' נראה כמו במדינת עולם שלישי ולא בכפר סבא של 2018. שולחת ילד לכיתה א' ובא לי לבכות מהמחשבה עליו שם כל היום. עיריית כפר סבא אלו הם פנייך – בושה". אם אחרת צירפה את תמונת חדר השירותים בבית הספר וכתבה: "אלו השירותים בהם ביתי תצטרך להשתמש בעוד שבועיים כשהיא עולה לכיתה א'. בושה לעיריית כפר סבא. כמה כבר עולה לשפץ שירותים כזה? כמה אלפים? כפול כמה בתי ספר? מביך ומלחיץ שאני שולחת את ביתי לשם עכשיו".

 "נחרדתי מהמצב של בית הספר. מסדרונות מתפוררים, דלתות הרוסות והשירותים במצב מזעזע. אשתי הגיעה לבית הספר כדי לאסוף את הספרים והתמונות צולמו אתמול", אומר עומר קהת שבנו עולה לכיתה א' בבית הספר, "מהדיונים בקרב ההורים עולה שבשנה שעברה הילדים עצמם לקחו חלק בניקיון בית הספר אבל ברור שזה לא מספיק – זה לא מחליף את הדלתות השבורות או את הצבע המתקלף מהקירות. יתרה מזאת, אני מבין מהורים אחרים שיש תלמידים בבית הספר שלא הולכים לשירותים במהלך כל היום, פשוט מתאפקים כי מצב השירותים מזעזע ובעירייה מודעים לכך עוד משנה שעברה".

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "עיריית כפר סבא הכפילה השנה את תקציבי שיפוץ מוסדות החינוך בעיר וזאת בהשוואה לשנים הקודמות. נושא ביה"ס גולדה ייבדק נקודתית ויטופל בהתאם. בנוגע לחט"ב שרת- זהו אכן נושא הדורש מתן מענה ופתרון מקיף. מאחר ובשנים האחרונות היתה חשיבה לבנות חט"ב חדשה במקום ביה"ס שרת, הוקפאו תכניות השיפוצים. אנו תקווה כי בשנה הבאה עלינו לטובה יטופל הנושא לרווחת תלמידיו".

 

 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
עת לעזור
צעיר טבע למוות בחוף ים בהרצליה
צעיר טבע למוות בחוף ים בהרצליה
שנה אקדמית חדשה ב-SCE
פרסום ראשון: מרפאת קופח כללית ברחוב הרשות בסכנת סגירה
פרסום ראשון: מרפאת קופ"ח 'כללית' ברחוב הרשות בסכנת סגירה
הזמן הולך ואוזל
ארוחת בוקר ביער
האקדמיה המוניציפאלית קהילתית
אישום: תקף בסטודיו בו לימד ריקוד