כפר סבא

"כולנו אמהות להדר"

נשות כפר סבא, בהובלת מועצת הנשים, סמנכ"לית שירות והסברה ויועצת ראש העירייה לקידום מעמד האישה שלחו לראש הממשלה ולשרי הביטחון והאוצר מכתב תמיכה במשפחת גולדין

תמי מאור 27/08/2018
לאה גולדין, תמיכה מנשות כפר סבא (צילום: אלן שיבר)

נשות כפר סבא, בהובלת מועצת נשים של עיריית כפר סבא, סמנכ"לית שירות והסברה צאלה וקסמן גונן ויועצת ראש העירייה לקידום מעמד האישה טלי רונה שיגרו מכתב תקיף אל ראש הממשלה- בנימין נתניהו, שר הביטחון- אביגדור ליברמן, שר האוצר- משה כחלון, שרים וחברי כנסת. מדובר על מכתב תמיכה במשפחת גולדין הכפר סבאית ובמאבקה להשבת הבנים- הדר גולדין ואורון שאול. על המכתב חתמו עשרות נשים שלקחו חלק בערב מרגש יחד עם אמו של הדר, ד"ר לאה גולדין, ובו הוקרן הסרט שיצרה.

את המכתב לראש הממשלה פתחו בדברים "אנו, נשות כפר סבא פונות בבקשה לפעול מיידית למען החזרתו של סגן הדר גולדין אשר נפל בשבי החמאס במהלך מבצע 'צוק איתן'. מאחר ואנו מאמינות שכפי המימרה 'תדע כל אם עבריה...'. השולחת את בניה להגנת המולדת כי יוחזרו בניה ובנותיה לגבולם ולביתם וכי מפקדיהם יהיו אחראים לכך גם מבחינה פיקודית וגם מבחינה מוסרית".

עוד הוסיפו כי, "צפיותינו שההגנה תעביר מסר חד ותקיף המגובה במעשים ומצהיר במפורש כי מדינת ישראל אינה מפקירה את בניה ובנותיה. אנו מבקשות שבכל משא ומתן שייעשה מול שלטונות עזה השונים יעמוד נושא חזרתם של סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול בראש סדר העדיפויות של ממשלת ישראל שאתה עומד בראשה. הדר הינו קרבן של תרמית הפסקת האש שנכפתה עלינו בגינם. סגן הדר גולדין הינו מקרה הומניטארי בכל היבט של המקרה: הפרת הפסקת אש של האו"ם, חטיפת חסר ישע, מניעת קבורתו על פי דתו ופגיעה בכבוד האדם ובכבוד משפחתו".

לבסוף ציינו כי "הרשות הפלשתינאית ומנהיגות החמאס אחראיות להחזקת הדר ואורון ומפירה ברגל גסה את החוק הבין לאומי בכל עת בשל אי השבתם למדינת ישראל. מקוות שהמסר שאנו מעבירות אל הגורמים העוסקים בנושא יחלחל ויישא תוצאות. ובאנו על החתום ביום 15 מאי 2018".

צאלה וקסמן גונן, סמנכ"לית שירות והסברה בעיריית כפר סבא שאחראית על מועצת הנשים העירונית אמרה כי, "כאבן של משפחות גולדין ואורון הינו כאב לאומי של כל האימהות באשר הן. הקהילה הנשית העוצמתית של כפר סבא שוב מימשה אמירה בנוכחות נשית מכבדת וכן חתימה על מכתב תמיכה במאבק המשפחה, מחזקת את ידן של מובילות מיזם "כולנו אמא להדר" של מועצת נשים. נשים אשר בחרו לקחת בכוח החשיבה והעשייה לקידום המודעות למאבק כגרעין נשי. מרגש ומחזק להיות חלק מקהילתיות מחבקת משמעותית וערכית".

צאלה וקסמן גונן. כאב לאומי (צילום: דוברות)

צאלה וקסמן גונן. כאב לאומי (צילום: דוברות)

ד"ר לאה גולדין, "אני מאד מודה ומתרגשת על יוזמת "כולנו אימהות להדר" של מועצת הנשים של כפר סבא. בנים מהקרב מחזירים בכל מצב. ביחד נעשה ונצליח".

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
שביט ויזל
פרזנטורית חדשה לרשת האופנה עמנואל
"מחשב נייד לכל מורה"
פרס חינוך מחוזי לתיכון הראשונים
אירוע הספרות הגדול בתל אביב-יפו "רגע אחד"
רוכב אופניים נפצע קשה בכביש 411
חודש הבריאות במרכז של קרסו אבן יהודה
חודש הבריאות באבן יהודה
דנילוביץ והרב שמעון כהן בכנס חכמת נשים
כנס "חכמת נשים" בבאר שבע
טקס אזכרה צבאי לחללי מערכות ישראל שנערך ברעננה
משה (בוגי) יעלון: "כוחנו באחדותנו"