כפר סבא

מבקיע בימי חול

ערן זגר, חלוצה של הפועל הוד השרון, מספר מדוע ויתר בעבר על הצעה קוסמת מבית"ר ירושלים, מציין מהן הציפיות שלו מהעונה הקרובה ואיפה הוא יהיה ביום שאחרי הכדורגל

זאב גולדשמיט 29/08/2018
ערן זגר ובנו. השבת חשובה מכדורגל (צילום: פרטי)

חלום של כל שחקן צעיר הוא לשחק בבית"ר ירושלים. זה כמעט מה שקרה לחלוץ ערן זגר, שבגיל 22 קיבל הצעה לשחק בקבוצה עם סמל המנורה, אבל בעצת רבנים בחר לוותר על ההצעה הקוסמת כדי לא לחלל שבת.                                                                             

זגר, היום בן 31, משחק בהפועל הוד השרון מליגה ב'. הוא הגיע אליה באמצע העונה שעברה, עוד כששיחקה בליגה א',  אחרי שפתח את העונה בהפועל שדרות. היכולת הטובה שלו שכנעה את ראשי הוד השרון, יוסי שאבי ועזרא חלף, להחתימו לעונה נוספת. זגר הוא שחקן התקפה מהיר, שמגיח מהאגף, מבשל וכובש שערים.                             

זגר זוכר את הסיפור עם בית"ר ירושלים כאילו שזה היה אתמול: "שיחקתי במכבי באר שבע מהליגה הלאומית בסיבוב ט' של גביע המדינה נגד בית"ר ירושלים. בית"ר נוהלה אז על ידי גאיידמק. בית"ר כבשה ראשונה, אנחנו השווינו. נתתי אז משחק ממש טוב, ולקראת הסוף יצאתי ובית"ר ניצחה. אחרי המשחק אמרו לי אנשים במועדון שאיציק קורנפיין, שהיה אז המנכ"ל של בית"ר, התעניין עלי ושהם רוצים אותי. לא האמנתי, בהתחלה חשבתי מנסים למתוח אותי. מה פתאום בית"ר ירושלים הגדולה מתעניינת בשחקן ממכבי באר שבע? עד שהסוכנת ויקי ועקנין שעבדה עם דדה חדד, הגיעה אליי עם הסכם. אז הבנתי שזה רציני".                                                                     

במקום לקחת את העט ולחתום, זגר נסע לרב בנימין זאב בצרי ז"ל, כדי לשאול בעצתו, שכן משחקי ליגת העל מתקיימים בשבתות. בגיל 19 זגר חזר בתשובה לאחר מות סבתו, אליה היה קשור מאוד.       "אחרי שיחה ארוכה עם הרב בצרי, הוא לקח אותי להתייעצות נוספת עם גדול רבני הדור הרב עובדיה יוסף ז"ל. הגענו למשרדו בירושלים אחרי שהוא קרא את הסיפור עליי, היכן גדלתי ומה זה כדורגל בשבילי. בסופו של דבר הרב עובדיה אמר שאני יכול לשחק כדורגל, אבל רק ביום חול, ושאין היתר לשחק בשבת".

 ערן, איך אפשר לוותר על הצעה מבית"ר ירושלים?

 "אפשר. הרבנים לא אמרו לי לא לשחק, הם השאירו בידי את ההחלטה. זה היה הרגע הכי קשה בחיים שלי. ישבתי עם אשתי, התלבטתי מאוד, התייעצנו עם אנשים נוספים וממש בכיתי, כי הלכתי עם הלב, שלא לחלל שבת. למישהו מהצד זה נשמע מוזר, אבל אף אחד לא יכול להיכנס למחשבות שלי".

אחרי שלוש עונות בליגה הלאומית מכבי באר שבע נשרה מהליגה הלאומית, וזגר בחר לשחק בליגות הנמוכות, סידור נח לשחקנים שומרי שבת, כיוון שהמשחקים מתקיימים בימי שישי. ממכבי באר שבע עבר לנתיבות, המשיך למ.ס באר שבע, שיחק חצי עונה בשדרות ובינואר שנה שעברה הצטרף להפועל הוד השרון.

מדוע השבת יותר חשובה לך מכדורגל?

 "אדם מחזיק 80-70 שנה, ואז נעלם לנצח.  שאלתי את עצמי ,האם כדורגל זה תכלית החיים? התנאים היו מוכנים שירצחו אותם ובלבד שלא יחללו שבת, אז אמרתי לעצמי בשביל  30 אלף לחודש אחלל שבת? מה שווה הכסף שמרוויחים בשבת?"

איך אביך קיבל את זה?

"כל אבא רוצה לראות את הילד שלו מצליח, אבל הוא כיבד את ההחלטה שלי".

במבט לאחור, אתה שלם עם ההחלטה?

"מאוד שלם. את האושר הפנימי שלי בשבת אי אפשר לקנות בכסף. מה שאני חווה בשישי בערב עם המשפחה, הקידוש, התפילות, מי שבאמת מבין יודע שהשבת היא מתנה גדולה וצריך לדעת לקבל אותה".

מהן הציפיות שלך העונה בהפועל הוד השרון?

"הציפיות הן לעלות לליגה א', שם מקומנו, אבל נבוא צנועים, כמו שאומר המאמן רונן ויינשטיין, רק בעבודה קשה נוכל להצליח".

מדוע הסכמת לרדת לליגה ב'?

"בעיקר בזכות המאמן רונן וראשי המועדון יוסי שאבי ועזרא חלף, שהם אנשים מדהימים. בליגות הנמוכות אין הרבה כבוד והבטחות בלי סוף שלא תמיד מקוימות. בהוד השרון התחברתי להנהלה המדהימה, הם עמדו בכל מה שהתחייבו ותמיד מוצא אצלם אוזן קשבת. לפעמים עדיף להרוויח פחות, אבל לשחק במקום שאני נהנה".

היכן נראה אותך אחרי שתפרוש ממשחק?

 "בישיבה אצל הרב בצרי. כבר היום אני לומד תורה ארבע שעות ביום, אחרי שאני מסיים את העבודה בבקרים באיכות הסביבה בעיריית באר שבע. שלוש פעמים בשבוע אני נוסע מהדרום לאימוני ערב בהוד השרון, ולמרות הנסיעה הארוכה, טוב לי בהוד השרון".

 כמה שערים אתה שווה בעונה?

 "כמה שיותר. אני מקווה בין 12 ל-20. העיקר שהשערים שלי יהיו שערי ניצחון".

 

 


עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 21/11/2019
זאב גולדשמיט 20/11/2019
זאב גולדשמיט 12/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
זאב גולדשמיט 05/11/2019
זאב גולדשמיט 31/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הזמר איתי לוי והדוגמנית מריה דומרק רוקדים ברחובות תל-אביב
רוקדים עם כוכבים
שני פצועים מירי בנצרת
ההרשמה לשנה הבאה בפתח
שועלי חולון
סיעור מוחות ברעננה
סיעור מוחות ברעננה
גן ילדים בראשון לציון
30 מיגוניות לגני הילדים בראשל"צ
תמונה אחת שווה אלף מלים
מכוון הכי גבוה שאפשר