כפר סבא

"היית שתול על פלגי אהבת אדם"

חבר המועצה לשעבר, משה אבן חן הלך לעולמו. הלווייתו התקיימה ביום ראשון בבית העלמין נורדאו

זאב שרגא 29/08/2018
משה אבן חן ז"ל (צילום באדיבות המשפחה)

בתחילת השבוע הובא למנוחת עולמים חבר המועצה לשעבר, משה אבן חן, בן 74 במותו. אבן חן ז"ל, נשוי לבלה ואב לאיילת, ענבר, עומר וארבל, היה מורה ומחנך במשך שנים רבות ובשנים האחרונות היה מדריך טיולים בארץ ובעולם. אבן חן ז"ל היה פעיל ציבורית, מעורב מאוד בחיי העיר כפר סבא וכיהן כחבר מועצת העיר מטעם מפלגת המפד"ל בין השנים 1998-2008, קדנציה אחת באופוזיציה, בתקופת ראש העירייה יצחק ולד וקדנציה נוספת בתקופת כהונתו של ראש העירייה יהודה בן חמו.

 בין השאר כיהן אבן חן ז"ל כיו"ר המחלקה לתרבות תורנית. גולת הכותרת של פעילותו הייתה הקמת מקהלה עירונית ייצוגית 'רינת הכפר', שהוא עצמו היה חבר בה. המקהלה הופיעה בקונצרטים ובשבתות חזנות בארץ ובעולם ובנוסף הקים את מקהלת הילדים בכפר סבא 'פרחי הכפר'. עוד כיהן כיו"ר המרכז הקהילתי הדתי ברחוב תל חי והפיח בו רוח של פעילות ענפה והתנדב במשך שנים רבות במשמר האזרחי.

אשתו בלה, ספדה לו בלוויה: "כי האדם עץ השדה, כתוב במקורותינו. ביום שהתגלתה מחלת מח העצם בגופך, הבחנת כי עץ הדקל בכניסה לביתנו חולה אף הוא. וכמו העץ השתול על פלגי מימי חצרנו ואשר טופח באהבה על ידך, גם אתה היית שתול על פלגי אהבת אדם, ארץ ורחבי תבל, ערכים ועשיה אינסופית. וכמו העץ הנותן מפיריו, כך היית אתה. הענקת לי ולמשפחתנו ילדים מדהימים ונכדים קסומים, לתלמידיך ברחבי הארץ וגם בפזורות הגולה, ידע מיומנות וערכים, לאנשי החינוך במדינה תרמת בפיתוח אמצעי הוראה, היית מחנך נערץ על תלמידיך ומגירות חדר עבודתך משופעים במכתבי תודה, הוקרה והערצה".

"התייצבת על משמרת החברות במועצת העיר, ותרמת בכל תחום בו נקראת לדגל", אמרה בלה, "אני לא פוליטיקאי, נהגת להגיב למחאותיי על עיסוק מתיש ומתסכל שכזה, אני איש ציבור. ואכן היית חף מתככים, קומבינות חישובי עלות תועלת ורווחים אישיים. היית איש של כולם ובשביל כולם, תמיד".

 עו"ד איתן צנעני, מ"מ ראש העירייה וחברו הקרוב של אבן חן ז"ל: "משה אבן חן היה חבר טוב, אדם נעים הליכות ונוח לבריות שתרם רבות לכפר סבא בכלל ולקהילה הדתית בפרט. פעילותו הציבורית הייתה רבה וכללה בין היתר חברות של 10 שנים במועצת העיר, יו"ר המק"ד, ומתנדב במשמר האזרחי וכל זאת בהתנדבות מלאה. באופן אישי יש לי הכרת הטוב גדולה כלפי משה ז"ל שכן בשנת 2008 משה הפעיל עלי לחץ כבד להצטרף לחיים הפוליטיים ולא נחה דעתו, עד שנתתי את הסכמתי ולכן במידה רבה מאוד אני נמצא בחיים הפוליטיים בזכותו של משה ז"ל. אין לי ספק שמשה ז"ל יחסר לי באופן אישי וגם הציבור הכפר סבאי ירגיש בחסרונו. מכאן אני שולח תנחומים לבלה רעייתו היקרה ולידיו ענבר, איילת, עומר וארבל".

 


   zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: גנב סחורה מבית עסק בו עבד
 בני 5 עד 25 עולים לבמה!
בני 5 עד 25 עולים לבמה!
מתכוננים לסיירת
מחזירים את המרחב הציבורי לתושבים
מחזירים את המרחב הציבורי לתושבים
מפגינים נגד סיפוח ישובים להוד השרון
מסתמן: כפר סבא הולכת לסביבות בחירות שני בין סער לסבוןד
מסתמן: כפר סבא הולכת לסיבוב בחירות שני בין סער לסדבון
נעה מאור ועילאי פורמן. מדליות כסף באליפות ישראל
מדליות באליפות ישראל
2 מכשירי דפיברילטור של מד"א הוצבו בניידות לשיטור עירוני בפ"ת