כפר סבא

מכינה את הממחטות

התאומים, יהונתן ועלמה אלפסה, יחנכו את ספסלי כיתות ז'6 וז'5 בחטיבת הביניים "אלון", אחיהם הצעירים, התאומים, אלה ואיתמר יעלו לכיתות א'2 וא'3 בבית הספר היסודי "ברנר", והאמא, עינת שגיא אלפסה, כבר מכינה את הממחטות

זוהר אליה 29/08/2018
מכינה את הממחטות
התאומים הבוגרים יהונתן ועלמה עם אחיהם הצעירים אלה ואיתמר (צילום: ניר בוקסנבאום)

עם שני זוגות תאומים שעומדים להיכנס למסגרות חינוך חדשות, אין פלא שבבית משפחת אלפסה בכפר סבא שוררת התרגשות גדולה לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה. יהונתן ועלמה (12.5) יחנכו את ספסלי כיתות ז'6 וז'5 בחטיבת הביניים "אלון", אחיהם הצעירים אלה ואיתמר (6.5) יעלו לכיתות א'2 וא'3 בבית הספר היסודי "ברנר" והאמא, עינת שגיא אלפסה (44), דוברת ארגון "בטרם", כבר מכינה את הממחטות.

"את הדמעות אני שומרת לטקס העלייה לכיתה א'", היא מודה. "אחר כך ננשום עמוק ונתרגל לעובדה שכל ארבעת ילדינו כבר בבית ספר".

יש חששות?

"תמיד יש חששות לקראת דבר חדש, אבל אנחנו משדרים להם שבדרך כלל שינויים הם לטובה. עבור הקטנים זאת הפעם הראשונה שהם מופרדים אבל הם עולים עם חברים מהגן וכבר פגשו את המחנכות. לכבוד המעבר אף העברנו אותם לראשונה לחדרים נפרדים, אבל את השבוע האחרון הם ביקשו לחזור ולישון יחד".

ככפר סבאית ותיקה, עינת חוזרת על חוויות ילדותה עם ילדיה

"גם אני וגם התאומים הגדולים למדנו ב"ברנר" ואני מאוד פעילה בוועד המרכזי בבית הספר. יש להם חברים טובים מהכיתה והשיכבה שעולים איתם ויהונתן כבר התחיל בקיץ אימונים בנבחרת הכדורעף של החטיבה. לי היתה לי חוויה טובה בחטיבה ואני בטוחה שהם ישתלבו בצורה טובה".

אז איך יראה הבוקר של יום ראשון הקרוב?

"אני מניחה שכבר בשש בבוקר כולנו כבר נהיה על הרגליים. את הגדולים לא אוכל ללוות כדי לא לעשות להם פדיחות, אבל לשמחתי הדרך ל"ברנר" עוברת ב"אלון" אז נוכל להיות קצת גם איתם. ב"ברנר" נתפצל ונהיה איתם בכיתות עד שכל אחד ימצא את מקומו. זה שינוי טוב ואנחנו מאחלים להם בהצלחה".

 

 

 


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
גיא קלנר. מונה לסגן ראש עירייה בתואר
גיא קלנר מונה לסגן ראש עיריית רמה"ש בתואר
פתח תקווה חזקה במיחזור
פתח תקווה חזקה במיחזור
מי אוהב את השבת?
הרכבת מרחיבה שירותים
טרגדיה בהרצליה: צעיר התחשמל למוות
טרגדיה בהרצליה: צעיר התחשמל למוות
הכשרה ייחודית לסייעות הגנים
הכשרה ייחודית לסייעות הגנים
בערבה התיכונה מחנכים למצוינות
איריס שפירא ומיכל סלע. חברות אמיצה
לתפוס ת'רגע