כפר סבא

מתקמבק בכפר סבא

אחרי ארבע שנים ששיחק במכללות, עוד חצי עונה ביוון ושיקום מפציעה, מצטרף מיכאל מילשטיין, המוסר הראשון של נבחרת ישראל, לקבוצת הכדורעף של הפועל כפר סבא

זאב גולדשמיט 29/08/2018
מיכאל מילשטיין. בחר לחזור לכפר סבא (צילום: באדיבות המועדון)

קבוצת הגברים בכדורעף הפועל כפר סבא צפויה להיות העונה פקטור משמעותי במאבק על האליפות. אחרי שהחתימה את חוסם האמצע של הנבחרת, גנדי סוקולוב, וצירפה את איליה גולדרין ושגיב בולקין, הפתעה נוספת הייתה בהחתמתו של המוסר הראשון של נבחרת ישראל, מיכאל מילשטיין, שחוזר לאחר היעדרות של חמש שנים מהארץ.                                                                         

מילשטיין (26) נחשב בצעירותו לאחד הכישרונות הבולטים בכדורעף. הוא לא הלך בדרך הטבעית דרך אחד המועדונים, אלא שיחק במסגרת בתי הספר בעיר מגוריו ירושלים, ובגיל 15 עבר לפנימיית המחוננים במכון וינגייט. מדובר בתקופה של שלוש שנים שבהן שיפר את יסודות המשחק עד לשירותו הצבאי. זה לא עניין של מה בכך לנער צעיר לעזוב את הבית, החברים והסביבה הקרובה כדי להיות בפנימיית כדורעף. "רציתי להתקדם בספורט, זו הייתה השאיפה שלי בחיים" אמר מילשטיין,  "באקדמיה בוינגייט למדתי איך להיות מקצוען עם סדר יום עמוס של שני אימונים ביום. זה היה ביה"ס לכדורעף הכי טוב שיכולתי לקבל".                                   

בתקופת שירותו הצבאי שיחק בנווה שאנן, הפועל מטה אשר, הפועל ירושלים ומכבי ת"א, ואז בחר לעזוב את הארץ כדי להתקדם בכדורעף. בגיל 21 יצא לארבע שנים למכללת גראנד קניון , מפיניקס. מילשטיין למד שם תואר ראשון במדעי הספורט והתקדם בליגה הראשונה של המכללות, בקבוצה מהליגה הראשונה. "הבחירה לצאת לליגת המכללות זה היה הדבר הכי נכון שעשיתי בקריירה. התקדמתי מאוד בארה"ב, הרמה שם מאוד גבוהה, הליגה תחרותית והכרתי תרבות ספורט שונה. בקיצור, זה עולם אחר, ועל הדרך רכשתי תואר ראשון" סיפר מילשטיין. עם יסודות שלמד באקדמיה בוינגייט, התקדמות גדולה במכללות בארה"ב ותואר ראשון ביד, טבעי היה שיחזור לשחק בארץ, אבל מילשטיין בדרכו הוא בחר לשחק בליגה היוונית, שידועה בכדורעף הטוב שלה. בעונה שעברה שיחק ביוון באלכסנדרופוליס, מועדון שבו שיחקו בעבר שני ישראלים: יובל כץ ושון פייגה, היה קפטן הקבוצה היוונית, מוסר ראשון בקבוצה שנאבקה בצמרת. דווקא כשהכל נראה מזהיר, בחודש ינואר מילשטיין גמר את העונה כשנפצע בגב תחתון, ונאלץ לחזור לארץ לצורך שיקום. דווקא כשהיה בשיאו, הקריירה שלו נעצרה ובחצי השנה האחרונה היה מושבת מפעילות.                                                         "הליגה ביוון ברמה גבוהה יותר מאשר בישראל, יש עומק מבחינת קבוצות יותר תחרותיות" סיפר מילשטיין, "ביוון זו היתה עבורי חוויה מלמדת. יש הרבה קהל ועניין במשחקים. למדתי מהי מקצוענות, למדתי כיצד להתגבר על פציעה, ויש יותר מאבק על קום בהרכב".                                            

מסיבות אישיות מילשטיין בחר העונה לחזור לארץ, והמאמן של הפועל כפר סבא, שגיא ברעם, זיהה את ההזדמנות, ושכנע אותו להצטרף להפועל כפר סבא.

 מיכאל, מדוע בחרת בהפועל כפר סבא?

"זו הייתה בחירה קלה. כפר סבא נראית כקבוצה תחרותית עם שאיפות לזכות בתארים, עם מאמן שעובד מסודר ודורש עבודה קשה. זה המועדון הישראלי שהכי מתקרב למקצוענות שהתרגלתי בשנים האחרונות, ואני רוצה להתקדם. הפועל כפ"ס בונה העונה על כל התארים, וחשוב לי להשתייך לקבוצה תחרותית ולהוביל אותה בליגה וגם במסגרת האירופית".                                                                        

בשבועיים האחרונים מילשטיין היה בפעילות עם נבחרת ישראל במוקדמות אליפות אירופה. השבוע הנבחרת אכזבה כשהפסידה לאסטוניה 3:1 , הפסד שני לאותה נבחרת בתוך ארבעה ימים. מילשטיין, כמו גם גנדי סוקולוב, היו נציגי כפר סבא בשישייה הפותחת. כעת, המשחק מול לטביה בחודש ינואר יקבע האם הנבחרת תעלה מהמקום השני לאליפות אירופה.

ונעבור לקבוצת הנשים המודרכת ע"י חן הימלפרב שצירפה שחקנית זרה מפולין בעמדת הקבלנית, קינגה קספרזאק (בת 31, 1.88 מ') ובקרוב תצטרף שחקנית שעשתה עליה מארגנטינה, קרלה קאסטיגליון (1.93 מ') בעמדת האופסטר.

עם הקבוצה ממשיכות מהעונה שעברה: מרסלה קוררה, נסטיה ורמשטיין, אנה ויליקי, נועה ארז, עדי בן חיים, מאי שיראון, וחוזרת לאחר הפסקה – גלית דבש. מהנוער עלו שלוש שחקניות: ים קירשנבאום, אופיר דבי ולירון ימיני. הימלפרב: "יש אצלנו חיבור מצוין בין שחקניות בוגרות וצעירות. היה לי חשוב לבנות קבוצה לא רק על טהרת שחקניות עם יכולות גבוהות, אלא גם שחקניות בעלות אופי וגישה נכונה למקצוע. אני סבור שלקהל בכפר סבא יש למה לצפות לקראת העונה הקרובה".

 


 

 

 

 

 

עוד בכפר סבא
הפועל כפר סבא במחנה האימון בפולין
זאב גולדשמיט 18/07/2019
נבחרת הכדורשת של כפר סבא. אלופת הטורניר
זאב גולדשמיט 18/07/2019
אברמוביץ ויורם אורנשטיין, מנכל מרכז הפועל
זאב גולדשמיט 04/07/2019
אוהדי הפועל כפר סבא , ינדדו למושבה
שגיא שבת 03/07/2019
יובל פרייליך עם מדליית הזהב באליפות אירופה
זאב גולדשמיט 27/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
למה אין בעיר בית ספר על יסודי דתי?
למה אין בעיר בית ספר על יסודי דתי?
מקדמים את הרפואה בדרום
נזק סביבתי עצום ופגיעה באיכות החיים
"נזק סביבתי עצום ופגיעה באיכות החיים"
פתח תקווה , פועלים למען העסקים בעיר
פתח תקווה פועלת למען העסקים
קים קרדשיאן בדרך לישראל
קים קרדשיאן בדרך לישראל
סחלב חם
יצחק שום , הצלתי את הקבוצה מפירוק
שום עולה להתקפה
חשד: הוציאה במרמה מקשיש אלפי שקלים