כפר סבא

הגיע למצוות

שי חיון מכפר סבא זכה בשבת שעברה בתחרות מר ישראל בפעם ה-13 ברציפות. חיון מספר על השינוי שעבר בחייו, איך מתחזקים גוף כזה שרירי ועד מתי ימשיך להתחרות

זאב גולדשמיט 29/08/2018
הגיע למצוות
שי חיון. תואר 13 ברציפות (צילום: פרטי)

השרירים עושים את ההבדל. שי חיון, תושב כפר סבא, זכה בשבת האחרונה בתחרות "מר ישראל" לשנת 2018 במשקל 80 ק"ג, בפעם ה-13 ברציפות. בנוסף זכה בתואר אלוף האלופים בתחרות בין כל המנצחים בקטגוריות השונות.               

חיון, בן ה-47, מגיע לכל אליפות כזו בידיעה שאין לו מתחרים. מאז גיל 34 הוא עולה לראש הפודיום, מקבל את  הגביע ומחכה לאליפות של השנה הבאה. וזה בכלל לא משנה מבחינתו, שבקטגוריה של 80 ק"ג לגילאי 40 פלוס שבו ניצח השנה השתתפו שלושה מתחרים בלבד.                               

"אי אפשר לומר שניצחתי בקלות, כיוון שהזכייה באלוף האלופים היא הכי מרגשת, זה התואר הכי נחשב. עשיתי הכנה מושלמת, וניצחתי את כל הזוכים שהתחרו באליפות במשקלים שונים" אמר חיון, שבשנה שעברה זכה גם בשלושה תארי מר עולם בתחרות שהתקיימה בדאלאס, טקסס.                                                                            

זה בכלל נס שחיון הגיע לאן שהגיע, שכן לדבריו הוא נולד בתת משקל. חיון: "נולדתי פג במשקל 900 גרם במסגרת לידת תאומים. אחי ואני נולדנו בחודש שישי. עד גיל 12 הייתה לנו מערכת חיסונית גרועה, סבלנו מאסטמה, לא היינו הכי בריאים. עד שיום אחד הרופא אמר לאמי שאם היא רוצה שנהיה בריאים, שתרשום אותנו לחדר כושר. זה מה שעשיתי, ומאז אני מפתח את הגוף".                                                 

בשנות ה-90 חיון זכה באליפויות ישראל בהורדות ידיים. בשנת 1995 נבחר לראשונה בתחרות מר ישראל. בהמשך זכה לדבריו באליפות ישראל במשקולות בלחיצת חזה בשכיבה. היום הוא מתפרנס כמאמן בחדר כושר ומאמן לפיתוח גוף.

איך עשית את השינוי בחייך?

"יש כאלה שבגיל 40 נכנסים לדיכאון, ואילו אני מינפתי את עצמי לכיוונים של פיתוח הגוף ואני מאושר. לבנות גוף חטוב כמו שלי זה דורש ממני אימונים אינטנסיביים, כדי לחזק את השרירים ולפתח סיבולת לב ריאה. מאז אני לא מפסיק לנצח, טפו, טפו, טפו. כשאני עולה לבמה אני נותן שואו".                     

פיתוח גוף דורש גם תזונה מיוחדת.  תחזיקו חזק, כי זה נשמע הזוי. כדי לתחזק גוף כמו שלו שי חיון טוען שהוא אוכל 30 ביצים ביום, וחצי קילו בשר, הכל כדי להכניס לגופו את החלבונים להם הוא נזקק.                                                        

חיון: "כל שלוש שעות אני אוכל ארוחה מזינה. חלבון ביצה מתפרק טוב בגוף. אני אוכל פעמיים ביום חזה עוף או פילה בקר. לארוחת בוקר אני אוכל עשר ביצים ו-250 גרם פסטה מחיטה מלאה. בצהריים שוב ביצים, ובערב שוב עשר ביצים, בשר ופסטה. זו הוצאה כספית גדולה".

 נשים מתלהבות כשרואות אותך בתחרות?

 "בוודאי. יש מספיק נשים שאוהבות את התחרות. מה שטוב אצלי שיש לי גוף קלאסי לא מגושם, ולכן אני מחזיק מעמד בצמרת הרבה שנים".

 עד איזה גיל תמשיך עם זה?

"כל עוד הגוף לא יבגוד בי, אתאמן כמו שצריך ואשמור על תזונה נכונה, השמיים הן הגבול".

  

 

עוד בכפר סבא
כתב לוקאל 07/10/2019
זאב גולדשמיט 26/09/2019
זאב גולדשמיט 24/09/2019
זאב גולדשמיט 24/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
גריסרו. סיפוק אדיר
האנשים שעושים את הרצליה
הורסים את הסביבה
רכישת פרחים לשבת המלכה
מחפשת ניצחון ראשון
עברה מתיחת פנים
"עכשיו זה התור שלי "
שני פצועים באירוע אלימות בקרית מלאכי
שלב השאלה הזהה