כפר סבא

יאיר אברהם מסיר את מועמדותו לראשות העיר

אברהם: עקב ריבוי המועמדים החלטתי להתמקד בבחירות למועצת העיר כדי לקבל לידינו את תיק החינוך

כתבה ממומנת 29/08/2018
בלעדי: יאיר אברהם מסיר את מועמדותו לראשות העיר

יאיר אבהרם מסיר את מועמדותו לתפקיד ראש עיריית כפר סבא. אברהם מסביר: עקב ריבוי המועמדים החלטתי להתמקד בבחירות למועצת העיר כדי לקבל לידינו את תיק החינוך. ראש העירייה שייבחר יהיה טרוד בבעיות התחבורה והבנייה, ואינו פנוי לעסוק ברפורמה היסודית שנדרשת למערכת החינוך. אנחנו צריכים ללמוד ממה שקרה לנו בקדנציה האחרונה, ולא לתת יותר מדי כוח לראש העיר.

יאיר אברהם, חבר מועצת העיר לשעבר, עומד בראש רשימת "קול החינוך" למועצת העיר. בין השנים 2008-2013 היה ממונה על תיק התרבות ויו"ר חברת ספיר לתרבות ופנאי. יאיר בעל תואר M.Aבמדיניות ציבורית, מחנך ומורה לאזרחות והיסטוריה בבית-ספר תיכון, והתמחה בהעצמת בני-נוער במסגרת פרויקט מיכא"ל.

נתחיל מהתחלה. מי אתם? 

"קול החינוך" היא תנועה של תושבים שעבורם חינוך היא שליחות ודרך חיים. הצוות המייסד מתבסס על אנשי מקצוע מנוסים שעוסקים בהנחיה ובמחקר חינוכי, מורים, פעילי ציבור, אנשי עסקים ומומחים בניהול ובאסטרטגיה. אנו רוצים לקדם חינוך בראש אחר. חינוך חדשני, רלוונטי, מרגש ומשמעותי. 

מה כוונתכם במילים חינוך רלוונטי וחדשני?

הכוונה לחינוך שמתבסס על ראייה כוללת של צורכי התלמיד. מבחין בחוזקות שלו ומפתח אותן. "פס הייצור" של היום גורם לשעמום ולבעיות משמעת, לכן אנחנו חייבים לשנות גישה ולהקים מערכת שמעודדת סקרנות ולמידה עצמית. חינוך המאפשר בחירה לתלמידים, ומעניק חווית למידה והתפתחות משמעותית. החזון שלנו הוא להיות עיר החינוך של ישראל. עיר תוססת ואטרקטיבית גם לסטודנטים וצעירים. 

כולם מדברים על חינוך. מה מבדיל אתכם מאחרים?

אנחנו מחויבים לחזון שיהפוך את כפר-סבא לעיר החינוך המובילה בישראל. הרשימה שלנו מייצגת תושבים שרוצים שינוי מהותי בחינוך ומאסו כבר בהבטחות סרק של פוליטיקאים ערב בחירות. ראש העיר המיתולוגי של כפר-סבא, מר זאב גלר הבין שחינוך מצמיח עיר. הוא אמר: "אקים מערכת חינוך איכותית והדברים האחרים כבר יסתדרו מעצמם" וזו גם התפיסה שלנו. כשבנינו את הלוגו של התנועה ראינו לפנינו מעגל ספירלי שמתחיל במוסדות החינוך אך מצמיח סביבם חיי תרבות ספורט ופנאי, חיי קהילה משותפים לילדים, לצעירים ולמבוגרים.

מה כוונתכם במושג "עיר חינוך"?

ראשית, זו עיר שמפתחת מערכות חינוך רווחה ותרבות מתקדמות לכל גיל. שנית, מנגישה את השירותים הללו באמצעות נתיבי תחבורה ציבורית, ושלישית שומרת על מרקם החיים הקהילתי. כפר-סבא חייבת להשתמש בתבונה ביתרונות שלה – הון אנושי איכותי שרוצה לעבוד בעיר. תשתית אקדמית בבית-ברל הסמוכה, חברות היי-טק מובילות, מערכת רפואית מצוינת ונגישות טובה מכבישי 4 ו-6. יש לעירייה אפשרות ליצור תנאים מצוינים לשיתופי פעולה בין כל הגורמים לבין מערכת החינוך על-מנת שמוסדות החינוך ישמשו שדה ייחודי של מו"פ פדגוגי חינוכי ומקצועי. עיר חינוך תשפר את מצבה הכלכלי של העיר ואת האיתנות הפיננסית שלה.מכדי לחדש בתי-ספר מיושנים נצטרך להוביל בקדנציה הבאה "תכנית מרשל" של שיפוץ ובינוי מוסדות חינוך

זה נשמע כמו תכנית יקרה מאוד

העירייה משקיעה הרבה כסף בתקציב השוטף אולם אין לה חזון וחשיבה כוללת לטווח ארוך. אנו מאמינים בחיזוק הקשרים בין תרבות, רווחה, חינוך וספורט. ראייה הוליסטית תתאפשר באמצעות הקמת מינהל חברה וקהילה. כך יהיה ניהול יעיל יותר של המשאבים הקיימים, ומתן מענה איכותי יותר לתושבים. יחד עם זאת, כדי לחדש בתי-ספר מיושנים נצטרך להוביל בקדנציה הבאה "תכנית מרשל", כלומר ניקח התחייבויות ארוכות טווח על מנת לחדש את מערכת החינוך לדור הבאלפתוח קו טלפוני חם לטובת הורים ותלמידים. נשמש עבורם כתובת ומקום לשיח פתוח.

מה תעשו יום לאחר שתבחרו למועצת העיר?

נבצע 3 מהלכים מידיים: ראשית, נקים מועצה ציבורית לחינוך מקרב אנשי אקדמיה וקהילה בעיר אשר תגבש יחד אתנו את התכניות לשינוי פני החינוך בעיר. יש אנשי חינוך וניהול מצוינים בעיר הזו שאינם באים היום לידי ביטוי משום שהמערכת סגורה ושמרנית. שנית, נקים קרן אשר תגייס משאבים לחינוך. המהלך השלישי משמעותי הוא לפתוח קו טלפוני חם לטובת הורים ותלמידים, לשמש עבורם כתובת. אם עד היום חשו התושבים לבד מול הביורוקרטיה, אם הפריע שהמורה או הגננת לא מצליחות לפתור בעיה. אם רק בבית-הספר השני יש את מגמת הלימוד שרצית. אם התלוננת והרגשת שאין עם מי לדבר. זו המהות של "קול החינוך".

אז מה למעשה המסר העיקרי שלכם לבוחרים?

בבחירות המוניציפליות מצביעים בשני פתקים – אנחנו צריכים ללמוד ממה שקרה לנו בקדנציה האחרונה של בן-חמו, ולא לתת יותר מדי כוח לראש העיר. הצביעו ל"קול החינוך" למועצת העיר כדי שנוכל לקבל את תיק החינוך. כוח במועצת העיר יאפשר לאנשים המתאימים ביותר להיות אחראים על תיק החינוך בקדנציה הבאה. בבחירות המוניציפאליות מצביעים בשני פתקים, בפתק אחד הצביעו לראש העירייה המועדף עליכם, בפתק השני הצביעו ל"קול החינוך"

 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
ההצגה עיתונאי על תנאי של תיאטרון הבימה
"עיתונאי על תנאי"
אלופה בת שש
קציצות בקר ברוטב עגבניות
קציצות בקר ברוטב עגבניות
נפלה, נחבלה ותפוצה
ספר תורה לזכר מיליון וחצי הילדים שנרצחו בשואה
אמנות רחוב בכפר סבא
אמנות רחוב בכפר סבא
"הלכתי למהלך הזה בעיניים פקוחות"
הרוגים ופצועים בשריפה בביתר עילית
הרוגים ופצועים בשריפה בביתר עילית