כפר סבא

רכישת פרחים לשבת המלכה

שבת, מפה חגיגית על השולחן, שתי נרות דולקים, בקבוק יין מהודר וגביע מוכסף ונוצץ, מה עוד חסר? זר פרחים רענן זה מה שישלים את האידיליה. אז זה לא מצווה ואפילו לא מנהג. אך רבים אימצו את הפרחים בחום. כי למתי נקשט את הבית בפרחים חיים וריחניים אם לא לשבת המלכה?

אתר לוקאל 04/09/2018
iclipart

פרחים לכבוד שבת

כולנו מכירים את הדוכנים הנפתחים לקראת שבת המלכה ומציעים לכל עובר ושב זר פרחים לכבוד שבת. זה נראה כמעט כמו מצווה ממש. לפחות כמו המצווה של קניית אתרוג לכבוד חג הסוכות ... אז למי שאינו יודע, לא מדובר כאן כלל וכלל במצווה ואפילו לא במנהג קדום. אך זוהי הנהגה נעימה ונחמדה, הנהגה שמתאימה  מאוד לכבוד שבת. כאשר הבית כולו לובש חג, הוא נקי, מצוחצח, מאורגן ומסודר לכבוד שבת, בני הבית נינוחים, אף אחד אינו ממהר לשום מקום, השבת מורגשת בכל פינה, אין כמו זר פרחים שישדרג את האווירה ויעניק חן והדר לשולחן השבת.

מי קונה פרחים לשבת?

אז מי קונה את הפרחים לשבת? האמת היא שאין כל כלל בדברים הללו. בבתים רבים אנחנו מוצאים כי הבעל קונה אותם לאשתו שטרחה על הכנת השבת, בישול התבשילים וסידור הבית, כאשר הפרחים ניתנים לה כתשורה והוקרה על כל העמל.

יש בתים אשר בהם דווקא האישה היא זו שרוצה לבחור את הפרחים על פי טעמה ובהתאם לכלים, למפיות ולצבעים אשר בהם היא בוחרת לערוך את השולחן. אין ספק כי לפרחים יש חלק מאוד משמעותי למראה השולחן כמו גם לכל הבית כולו הלובש צורה חדשה לקראת שבת המלכה.

גם אורחים אשר באים להתארח לשבת, מביאים אתם פעמים רבות זר פרחים. זוהי תשורה הולמת ומתאימה במיוחד, כאשר האירוח הוא בשבת או חג. מובן שאת הפרחים יש להביא לפני כניסת השבת על מנת שניתן יהיה להכניס אותם לאגרטל עם מים טרם כניסת השבת.

פרחים לכל השבוע

אז אם הזכרנו את דוכני הפרחים, שם אין לכם תמיד הבטחה בדבר האיכות של הפרחים. ייתכן ותוך כמה שעות תמצאו את עצמכם עם זר נבול ופרחים שמרכינים ראשם בעלבון. אך אם תשכילו לבחור חנות פרחים בכפר סבא מסודרת ואחראית, תוכלו ליהנות מזר פרחים שימשיך להיראות טוב גם למשך כל השבוע עד לשבת הבאה ולזר הפרחים הבא שיחליף את מקומו של הזר הקודם.

חנות פרחים בכפר סבא מציעה זר פרחים לכבוד שבת

אז נכון שבהזדמנויות רבות אנחנו קונים פרחים. אם זה כמתנה ליולדת ואם זה כתשורה ליום הולדת. אם זה ליום נישואין ואם זה כזר לחתונה. אך כאשר מדובר בזר לכבוד שבת המלכה, שם בהחלט המקום להשקיע וליהנות בכל שבוע מחדש מזר רענן ופורח שיהדיר את שולחן השבת וישדרג אותו.

 

 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
וועדה מיוחדת למען בעלי החיים ברעננה
הישראלי הממוצע צורך 16 קג בשר בקר בשנה
משרד החקלאות מצטרף לחגיגות העצמאות
מודיעין: נלכדה בשנית הצבועה
מודיעין: הצבועה נלכדה בשנית
מועדון גמלאים ומרכז נוער חדשים במערב כ"ס
הילה גבר , פעילה מצטיינת
אות הפעילה המצטיינת של משרד החינוך
שיפוצים בגן באמצע הקייטנה
הלכה על הקמפיין
הלכה על הקמפיין
נעצר חשוד בניסיון תקיפת רב