כפר סבא

שומרים על קשר

עיריית כפ"ס העניקה ל תלמידי כיתות א' במתנה מחברת קשר אליה מצורף המשחק "לשחק ולהתחבר" וזאת במטרה לחזק את הקשר המשפחתי

תמי מאור 05/09/2018
מחברת הקשר (צילום: דוברות)

עיריית כפר סבא, בהובלת תוכנית 'עיר ללא אלימות' ובשיתוף אגף החינוך ומרכז ההורים העירוני, מעניקה בימים אלה מתנה ייחודית וראשונה מסוגה בארץ לתלמידים שהחלו את שנת הלימודים תשע"ט בכיתה א', מחברת קשר שבה מופיעה גם ערכת המשחק הייחודית "לשחק ולהתחבר". זאת במטרה להדק ולחזק את הקשר המשפחתי, בין ההורים, הצוות החינוכי בבתי הספר והתלמידים, באמצעות שיח ובילוי משותף. הקשר בין ילדיהם להוריהם מהווה בסיס מרכזי בהתפתחותם, בעיצוב אישיותם ולאופן שבו הם יוצרים קשר עם העולם מסביב.

מחברת הקשר החדשה עוצבה במיוחד לתלמידי העיר ומכילה טיפים לתקשורת מקרבת. בנוסף, מצורפת ערכת המשחק "לשחק ולהתחבר" שפיתחה תכנית 'עיר ללא אלימות' של המשרד לביטחון פנים. הערכה מורכבת מכרטיסיות עם משפטים ומשימות, כשכל אחד מהמשתתפים מרים בתורו קלף ופועל על פיו. המשפטים המצוינים בכרטיסיות מאפשרים לטפח את הקשר בין ההורה לילד, מעודדים תקשורת חיובית במשפחה ויוצרים זמן איכות. המשחק מעודד תקשורת חיובית ואווירה פתוחה ומכילה, במטרה ליצור מקום בטוח עבור הילדים. בנייה זו היא תהליך שדורש אמון, ורגעי המשחק הם שמאפשרים הזדמנות להתאמן על כך באהבה. 

המחברת וערכת המשחק מעודדים שיתוף חוויות של ההורים, הצוותים החינוכיים והילדים. בית עם תקשורת חיובית ואווירה קשובה, פתוחה ומקבלת מהווה קרקע יציבה ובטוחה עבור הילד לשתף גם בזמני משבר ומצוקה.

שרון ג'ורג'י מנהלת תוכנית עיר ללא אלימות, "תוכנית 'עיר ללא אלימות' פועלת ליצירת אקלים עירוני שמקדם ערכים של כבוד הדדי, סובלנות, הידברות  ושמירה על זכויות האדם. אחת הדרכים היא יצירת שפה עירונית משותפת המקרבת בין בני המשפחה והצוות החינוכי בבית הספר שהם המבוגרים המשמעותיים ביותר לילד.  אחת הדרכים לשיתוף היא מחברת הקשר והמשחק "לשחק ולהתחבר" שבימים אלה מוענקים לתלמידי כיתות א' ובני משפחותיהם. אנו שמחים להעניק להם את המתנה עם פתיחת שנת הלימודים, ומאחלת לתלמידי כיתות א' שנת לימודים משמעותית, פורייה, בטוחה ומוצלחת".

אורית ליבוביץ', מנהלת מחלקת חינוך יסודי, "מחברת הקשר מאפשרת שימוש יומיומי בתקשורת שוטפת בין המורה, המהווה דמות משמעותית עבור הילדים, לבין ההורים. באמצעות המחברת יכולים ההורים להתעדכן במצבו הלימודי, הרגשי והחברתי של ילדם, לשאול שאלות, לקבל תשובות ולהרגיש תחושת בטחון ומוגנות. אנו באגף החינוך מאמינים כי אהבה ואמונה בילד תורמים ללמידה מיטבית בתחושת בטחון, להתחדשות ולהגשמה עצמית ומאחלים  לתלמידי כתות א' הצעירים  שנה טובה ופורייה והצלחה רבה בבית הספר".

 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
פארק רעננה מתחדש
פארק רעננה מתחדש
כיתת ותיקים שלישית בחדרה
"לא ייתכן שבחמישה גנים לא יהיה ולו ממ"ד אחד"
תלמידות אמי"ת רננים צועדות בשביל ישראל
אישום: גנבה אלפי שקלים ממעבידה
חלוקת ערכות דפיברילטורים לבתי הכנסת
"אני אהיה הפתעת הבחירות"
אופנוען נפצע בתאונה בהוד השרון