כפר סבא

חינוך וקהילה בכפר סבא

ב-15 בספטמבר יתקיים בגינת קולנוע עמל "יריד גלגלים". תושבי העיר מזומנים לבוא ולהחליף זה עם זה אופניים, קורקינטים וכו'

זאב שרגא 05/09/2018
חינוך וקהילה בכפר סבא
מצטיין חטיבה 7, סג"מ שגיא פוקר (צילום: דובר צה"ל)

 יריד גלגלים בקולנוע עמל

 הוועד למען הצלת קולנוע עמל וועד מרכז העיר כפר סבא יערכו "יריד גלגלים" לקראת יום הכיפורים, במהלכו מוזמנים התושבים להחליף האחד עם השני זוגות אופניים ישנים, בימבות, קורקינטים, רולר בליידס, אביזרי הגנה לרכיבה ועוד. במקום תפעל גם עמדה לתיקון אופניים ללא תשלום, לתיקוני תחזוקה כמו חיזוק, שימון, יישור ומתיחה. האירוע יתקיים ביום שבת 15.9 החל משעה 10:00 בגינת קולנוע "עמל".

 מצטיין החטיבה

 ביום שני השבוע התקיים טקס מצטיינים של חטיבה 7, חטיבת השריון הראשונה שפועלת מהקמת המדינה ועד היום. הטקס החגיגי התקיים בראשות מפקד החטיבה, אל״ם רומן גופמן, ובו קיבלו תעודות הצטיינות חיילים אשר ראויים להוקרה על שירותם הצבאי. בין המצטיינים גם סג״מ שגיא פוקר (22) מפקד מחלקה בגדוד 82 שבחטיבה 7 שנולד וגדל בכפר סבא. פוקר למד בתיכון הרצוג והרחיב את לימודיו במגמת היסטוריה. לאחר סיום הלימודים בחר להתנדב לשנת שירות בנוער העובד והלומד ועסק בחינוך והדרכה בקריית עקרון. בנובמבר 2015 התגייס לשריון וביקש במיוחד להשתבץ בחטיבה 7, כדי להמשיך את המסורת המשפחתית. ״למשפחה שלי יש קשר מאוד חזק לחטיבה 7. החטיבה היא משהו משפחתי אצלנו״, הוא אומר, "שני הסבים שלי שירתו בחטיבה. סבי מצד אמא עלה ארצה, עשה קורס קציני מילואים והגיע לשרת כסמג"ד מילואים בחטיבה 7. סבא וסבתא מצד אבי הכירו בחטיבה 7, כשסבי היה בתפקיד קשר וסבתי סמב"צית. גם הורי הכירו בחטיבה 7, בתקופה בה אבי שירת כמפקד מחלקה״. לשגיא קרובי משפחה רבים נוספים שמשרתים בחטיבה 7".

 שגיא עבר הכשרה של לוחם במשך כשמונה חודשים ויצא במסלול ישיר לקורס מפקדי טנקים. לאחר תקופה בקורס הוא עבר ניתוח ולא יכול היה להמשיך. ״חשבו שלא אוכל לחזור ללוחמה, אבל נלחמתי וחזרתי שוב לקורס מפקדי טנקים", אומר שגיא, "הפעם סיימתי את הקורס ושובצתי כמפקד טנק באימון מתקדם". שגיא בחר להמשיך בתחום הפיקוד ויצא לקורס קצינים, בסופו השתבץ כמפקד מחלקה בפלוגה המבצעית בגדוד 82. ״היה לי מובן מאליו שאצא לקורס מפקדים. עוד הרבה לפני הצבא רציתי להיות קצין״.

שגיא נכנס לתפקידו כמ״מ מבצעית בתקופה בה תפסה המחלקה קו עזה. ״אני לא אשכח את התקופה הזו״, הוא מדגיש, ״זה משמעותי מאוד להיות עם הטנק ועם החיילים שלך צמוד לגדר ולהשתתף באירועים מבצעיים. זה נשאר איתי ומחזק את ההבנה של הסיבה שאנחנו כאן. אני זוכר במיוחד את הרגע בו הוקפצתי לקו בערב פסח. במקום לחגוג בבית עשינו את ליל הסדר מאחורי הטנק, עם אפודי מגן. זה היה רגע עוצמתי מאוד״. שגיא הוביל את המחלקה שלו גם במהלך תקופת אימונים ברמת הגולן וממשיך ללוות אותם בתעסוקה המבצעית ביהודה ושומרון. ״חשוב לי לגעת בחיילים גם בפן האישי. להיות מקצועי ולדאוג שהחיילים תחתי יהיו הכי מקצועיים שיש״, מדגיש, ״חשוב לי שאנשים במדינה יבינו את החשיבות של גיוס לצבא ויציאה לפיקוד וקצונה״.

בזכות היוזמה וההשקעה הרבה והשילוב בין מקצועיות לקשר אישי, קיבל שגיא הצטיינות ממפקד חטיבה 7.

אחריי לצנחנים

 טוראי אור חייק, טוראי אלון זגורי וטוראי שחר לבון, תושבי כפר סבא, החברים הכי טובים עוד מתקופת התיכון שעשו הכל ביחד, מטיסות לחו״ל עד הכושר הקרבי. השלושה יצאו יחדיו ליום סיירות ולגיבושים ולפני כחודש התגייסו לטירונות בבסיס ההכשרות של חטיבת הצנחנים, חדורי מוטיבציה ורצון לשרת את המדינה בצורה הטובה ביותר.  הם השתבצו יחד באותה הפלוגה, עברו גיבוש מפרך ומאתגר של שלושה ימים בשביל להגיע לגדודים ולסיירות וכעת נמצאים בעיצומה של הטירונות. יש להם עוד זמן עד שיגיעו לרגע המיוחל בו יקבלו את כנפי הצניחה, אבל בשבוע שעבר הם נשבעו יחד, זה לצד, זה בטקס ההשבעה ברחבת הכותל בירושלים, כנהוג בכל דורות הצנחנים.

אור ממשיך את מורשת אביו ומספר: "אבא שלי התחיל את שירותו הצבאי בצנחנים, בנוסף בן דוד שלי סיים עכשיו מסלול בסיירת ובעקבותיו הלכתי לגיבוש." אלון מוסיף כי, "הבנתי שזאת דרך מעולה לשרת את המדינה ולהגן על האזרחים ותוך כדי לעשות משהו שאני אוהב ורוצה" ואילו שחר קיבל מוטיבציה רבה, אחרי הגיבוש לצנחנים: "אפילו לגדודים צריך לעבור גיבוש וזה מעיד על רמה," הוא אומר.

השירות המשותף ״זה ממש טוב שיש חברים טובים מהבית״ אומר אור ״במיוחד שאלו אנשים שהיית עושה איתם הכל באזרחות.״

השלושה יצאו יחד לגיבוש יחטי״ות והרגע שהכי נחרת בזכרונם היה ״מסדר דמעות״ - בו מודיעים מי עבר את הגיבוש והתקבל ליחטי״ות. "ישבנו שלושתינו ביחד, המסדר התקיים לאחר הגיבוש לסיירות והגדודים," אומר שחר ואלון מוסיף: "הקריאו אותי ראשון מבין כולנו, תוך כדי שאני לוקח את התיקים שמעתי את השם של אור." שחר סיפר על הלחץ ששרר במסדר: "נשארתי לבד, הודיעו כבר לאור ואלון שהם עברו, קצת נלחצתי וחשבתי שלא אקבל סיירת ופתאום הקריאו את השם שלי, שמחתי ממש ומפלס הלחץ שלי ירד."

אור סיכם את הדברים ואמר "הייתי ממש מרוצה שהקריאו את כולנו, לאחר המון עבודה ואימונים גם לפני הצבא, בסופו של דבר הצלחנו כולנו להשיג את המטרה."

1

1

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
חוף אשקלון ביריד החטיבה להתיישבות
אושרה בניית אלפי יח"ד במגדל העמק
שומרים על קשר
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
דנית דברה, מנכלית עמותת שניר
ילד רע – אישיות או בחירה?
שישה מתנדבים מרעננה הקימו את סיירת התיקונים
אנשי הסיירת
פרויקט התחדשות עירונית במגדל העמק
מיליוני שקלים לפרויקט 'התחדשות עירונית' במגדל העמק
הרשימה משקפת את כל גווני רעננה
"הרשימה משקפת את כל גווני רעננה"