כפר סבא

"הבטחתי לעצמי כי אמשיך לתת מעצמי למען הצלת חיים"

ניב גרנות, מתנדב באיחוד הצלה, נזכר בפעם הראשונה בה הוזעק להעניק טיפול ראשוני מציל חיים, בתור נער מתנדב במד"א. פרויקט מיוחד

מיכאל פרוסמושקין 13/09/2018
גרנות. אירוע מעצב אישיות (צילום: איחוד הצלה)

ניב גרנות, בן 44 מכפר סבא,  נשוי ואבא לשני ילדים. מתנדב בתחום הצלת חיים כשלושים שנה. הוא התחיל בתור מתנדב נוער במגן דוד וכיום (וב-11 השנים האחרונות) משמש כמתנדב באיחוד הצלה וכן בתפקיד ראש מרחב דרור של הארגון.

 "לפני כעשרים ושמונה שנה הייתה הפעם הראשונה שלי בתור מטפל בודד, אשר הגיע ראשון לאירוע. הייתי רק בן 16, תלמיד בתיכון אורט. בסיום אחד מימי הלימודים בעודי יושב בהסעה וממתין לנסיעה הביתה הגיע אחד מחברי לכיתה וזעק כי הייתה תאונה קשה בכניסה לבית הספר בהרצליה וצריך עזרה.

"רצתי למקום התאונה וגיליתי נער כבן 13 מוטל על הכביש לאחר שנפגע מרכב בזמן שרכב על אופניו. כפי שלמדתי ישר התחלתי להעניק לו טיפול ראשוני מציל חיים, אשר כלל החייאה ועצירת שטפי דם.

"למרות שעברו הרבה שנים אני זוכר עד היום את ההתקהלות מסביב וחוסר האונים של מורי בית הספר והתלמידים, חלקם כאלו שלמדו איתי בזמן שאני מטפל ומשתמש בידע ובניסיון שצברתי בזמן הקצר בו התנדבתי עד אותה העת.

"עד היום אני זוכר את הדקות שהרגישו כנצח בהן המתנתי לאמבולנס תוך כדי פעולות החייאה  וטיפול בילד.

"האמבולנס נהוג על ידי נהג וחבר קרוב הגיע למקום ואני יכול לזכור את ההקלה בלבי בעת הגעת האמבולנס המושיע, אך העבודה לא הסתיימה, המשכתי לסייע לצוות לבצע פעולות החייאה עד להגעת צוות ניידת הטיפול נמרץ שהגיע ונאלץ לקבוע את מותו.

"אירוע זה חקוק עד היום בזיכרוני כאחד מהאירועים מעצבי האישיות בהן הבטחתי לעצמי כי אמשיך לתת מעצמי למען הצלת חיים, למען כל אלו אשר זקוקים לעזרתנו ביום ובלילה.

"לפני כמה ימים חזרו הילדים לספסל הלימודים ולצערנו לא מעט נפגעים כתוצאה מרכיבה לא בטוחה על אופניים וקורקינטים. אירועים כמו זה שהיה לי מחזירים אותי לאותו אירוע ראשון ולסכנות הקיימות בעת רכיבה על אופניים וכן לצערי חוסר שמירה על בטיחות וחוסר מודעות לשאר משתמשי הדרך".


 

 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
'התקבלה הכרעה דמוקרטית'
בטווח של כמה דקות: שני ילדים נפצעו בתאונות
בטווח של דקות: שני ילדים נפצעו בתאונות
הרב דר מיכאל לייטמן
כמה עותקים מהלב להדפיס לך?
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
ווגאן ביוטי
כיצד תשמרו את קולנוע עמל?
תקיפה בהוד השרון
אישום: תקף אחר וגרם לו לחבלות
אושרה שכונה חדשה בכפר קאסם