כפר סבא

"זה היה התגשמות של חלום"

המאמן שלמה שרף נזכר בפעם הראשונה שלקח תואר בתור מאמן. זה היה בשנת 1975 עם הפועל כפ"ס שזכתה בגביע המדינה, אחרי ניצחון על בית"ר ירושלים. פרויקט מיוחד

זאב גולדשמיט 13/09/2018
שרף. רחוב וייצמן היה מלא בתושבי כפר סבא (צילום: פרטי)

השנה היתה 1975. המקום: אצטדיון בלומפילד ביפו. האיוונט: משחק גמר גביע המדינה בכדורגל בין בית"ר ירושלים להפועל כפר סבא. לראשונה בתולדותיה, הפועל כפ"ס זכתה בתואר, וזה היה גם גביע המדינה הראשון שהמאמן, שלמה שרף, זכה בקריירה.

שרף, היה אז מאמן צעיר (32), ממש בתחילת הקריירה שלו.  "זה היה כמו יום העצמאות. רחוב וייצמן היה מלא בתושבי המושבה, במות בידור הוכנו מבעוד מועד" היטיב שרף לתאר השבוע. "היתה התרגשות גדולה בכל העיר. כשהאוטובוס של השחקנים הגיע לכפר סבא, היה פקוק לגמרי ואי אפשר היה להמשיך לנסוע. האוהדים חסמו את דרך הנסיעה, חטפו את השחקנים מהאוטובוס, קרעו להם את החולצות, הם היו חצי ערומים. היו ריקודים כשהשחקנים על כתפי האוהדים?

מה אתה זוכר מהמשחק?

"הובלתי את הפועל כפ"ס לניצחון 1:3 מול בית"ר ירושלים הגדולה, כששני שליש מאצטדיון בלומפילד היה מלא באוהדי בית"ר. אני זוכר שכשמנחם בגין נכנס למגרש, כל האצטדיון רעד. אוהדי בית"ר הדליקו מדורות ביציעים, הרגשתי שהאיצטדיון בער. היו שאגות ואווירה מחשמלת, פחדתי שהיציעים הולכים לקרוס".

אתה זוכר מי כבש את השערים?

"יורם מור כבש שניים, ויצחק שום כבש את השלישי. שום לקח כדור מפינת הרחבה שלנו, התקדם לאורך המגרש עבר את כל שחקני בית"ר כולל השוער יוז' סורינוב , וגילגל פנימה. זה היה הקינוח של הניצחון ההיסטורי. בשער של שומי הרגשתי שזהו, הגביע של הפועל כפר סבא".

מה סימלה עבורך הזכייה הראשונה?

"זה היה דריסת רגל ראשונה שלי כמאמן. חוויתי התרגשתי מאוד. כשחקן לא זכיתי בשום תואר, והנה כבר בעונה השנייה שלי כמאמן, הייתי ממש ילד שהביא גביע. זה היה התגשמות של חלום, כי הגביע הראשון שזכיתי היה עם הקבוצה שבה גדלתי. זה נתן לי גושפנקה שאני הולך בדרך הנכונה. אחרי חמש שנים זכיתי עם הפועל כפ"ס בגביע מדינה נוסף. גם עם בני יהודה ומכבי חיפה זכיתי בגביעים, ועם מכבי חיפה זכיתי בנוסף בשלוש אליפויות".

 


 

 

עוד בכפר סבא
סבה דבש. עוזב לאחר 6 עונות
זאב גולדשמיט 20/06/2019
מחמוד יוסף. להצליח בהפועל כפר סבא
זאב גולדשמיט 20/06/2019
 יובל פרייליך (משמאל) , אלוף אירופה
זאב גולדשמיט 19/06/2019
מתחם הכושר החדיש
כתב לוקאל 17/06/2019
עמית ולס עם ראש העיר רפי סער, סגן ראש העיר ומחזיק תיק הספורט דני הרוש, הוריו ואחותו
כתב לוקאל 17/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חתונת הכסף
בוקר בסימן נשי בקניון עופר רחובות
פסטיבל הזמר העברי במרינה הרצליה
ערב מחווה לזמרות הגדולות של פעם
הגן הקסום - מתחם ילדים חדשני נפתח  בקניון עופר סירקין פת
"הגן הקסום" - מתחם ילדים חדשני נפתח בקניון עופר סירקין פ"ת
"לוחמת"
איגוד הטאייקוונדו ברחובות
רחובות חזקה בטאיקוונדו
הוגשה תביעת רשלנות נגד בי"ח מאיר
נפטר הגבר שנפצע בתאונת עבודה בכפס
נפטר הגבר שנפצע בתאונת עבודה בכפ"ס