כפר סבא

"זה היה התגשמות של חלום"

המאמן שלמה שרף נזכר בפעם הראשונה שלקח תואר בתור מאמן. זה היה בשנת 1975 עם הפועל כפ"ס שזכתה בגביע המדינה, אחרי ניצחון על בית"ר ירושלים. פרויקט מיוחד

זאב גולדשמיט 13/09/2018
שרף. רחוב וייצמן היה מלא בתושבי כפר סבא (צילום: פרטי)

השנה היתה 1975. המקום: אצטדיון בלומפילד ביפו. האיוונט: משחק גמר גביע המדינה בכדורגל בין בית"ר ירושלים להפועל כפר סבא. לראשונה בתולדותיה, הפועל כפ"ס זכתה בתואר, וזה היה גם גביע המדינה הראשון שהמאמן, שלמה שרף, זכה בקריירה.

שרף, היה אז מאמן צעיר (32), ממש בתחילת הקריירה שלו.  "זה היה כמו יום העצמאות. רחוב וייצמן היה מלא בתושבי המושבה, במות בידור הוכנו מבעוד מועד" היטיב שרף לתאר השבוע. "היתה התרגשות גדולה בכל העיר. כשהאוטובוס של השחקנים הגיע לכפר סבא, היה פקוק לגמרי ואי אפשר היה להמשיך לנסוע. האוהדים חסמו את דרך הנסיעה, חטפו את השחקנים מהאוטובוס, קרעו להם את החולצות, הם היו חצי ערומים. היו ריקודים כשהשחקנים על כתפי האוהדים?

מה אתה זוכר מהמשחק?

"הובלתי את הפועל כפ"ס לניצחון 1:3 מול בית"ר ירושלים הגדולה, כששני שליש מאצטדיון בלומפילד היה מלא באוהדי בית"ר. אני זוכר שכשמנחם בגין נכנס למגרש, כל האצטדיון רעד. אוהדי בית"ר הדליקו מדורות ביציעים, הרגשתי שהאיצטדיון בער. היו שאגות ואווירה מחשמלת, פחדתי שהיציעים הולכים לקרוס".

אתה זוכר מי כבש את השערים?

"יורם מור כבש שניים, ויצחק שום כבש את השלישי. שום לקח כדור מפינת הרחבה שלנו, התקדם לאורך המגרש עבר את כל שחקני בית"ר כולל השוער יוז' סורינוב , וגילגל פנימה. זה היה הקינוח של הניצחון ההיסטורי. בשער של שומי הרגשתי שזהו, הגביע של הפועל כפר סבא".

מה סימלה עבורך הזכייה הראשונה?

"זה היה דריסת רגל ראשונה שלי כמאמן. חוויתי התרגשתי מאוד. כשחקן לא זכיתי בשום תואר, והנה כבר בעונה השנייה שלי כמאמן, הייתי ממש ילד שהביא גביע. זה היה התגשמות של חלום, כי הגביע הראשון שזכיתי היה עם הקבוצה שבה גדלתי. זה נתן לי גושפנקה שאני הולך בדרך הנכונה. אחרי חמש שנים זכיתי עם הפועל כפ"ס בגביע מדינה נוסף. גם עם בני יהודה ומכבי חיפה זכיתי בגביעים, ועם מכבי חיפה זכיתי בנוסף בשלוש אליפויות".

 


 

 

עוד בכפר סבא
כתב לוקאל 27/12/2018
שרון יונתן 26/12/2018
זאב גולדשמיט 26/12/2018
זאב גולדשמיט 20/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
בית ספר בבית החולים
כושר עם הפנים לים
ראש העין: העיר המתרחבת במדינה
פסטיבל הולגאב התשיעי
העבודות בבניין הסמוך גורמות למפגעי לכלוך
שברת–שילמת, גרסת ראשלצ
שברת–שילמת, גרסת ראשל"צ
אבלים על מותו של הרב יצחק יחיאל יעקובוביץ' ז"ל
שודדי עתיקות נתפסו מנפצים עתיקות
שודדי עתיקות נתפסו מנפצים עתיקות