כפר סבא

ועדה רפואית

מה צריך לדעת ? למרות שכל החיים הייתם בריאים ומצבכם הגופני היה טוב עכשיו המצב שונה? אם כך, אולי ינחם אתכם לדעת שאתם לא לבד. למעשה אין לנו שום דרך לדעת מה יוליד יום וכל אחד מאיתנו עלול לסבול מלא מעט תאונות, מחלות או פגעים אחרים בנפש ובגוף. מה שכן, ישראל היא מדינת רווחה ולכן קיימות הוועדות הרפואיות השונות

אתר לוקאל 13/09/2018
pixabay

. כלומר, אם אדם איבד בבת אחת את כושר העבודה שלו ואינו יכול לפרנס את עצמו, זה אך טבעי שהמדינה תשלם לו פיצויים או סכום חודשי שייכנס לחשבון הבנק שלו ויעזור לו להתמודד עם המצב החדש. ועדה רפואית זה לא מעמד שפשוט להתמודד איתו, לפני הכול, כי אנחנו מאבדים את החיסיון הרפואי ואת הפרטיות. כלומר, עלינו להגיע לוועדה הרפואית ולמעשה להציג בפניה את המצב הרפואי שלנו, על כל המשתמע מכך. מצד שני, אם זו הדרך היחידה שלנו להגדיל את הסיכוי שנקבל פיצוי או סכום כסף קבוע, טבעי שכולנו נרצה לעשות זאת.

ועדה רפואית – סוגים רבים קיימים

כאשר מדברים על ועדה רפואית צריך לקחת בחשבון שיש לא מעט סוגים של וועדות כאלה. לדוגמא:

·        ועדה שהמטרה שלה היא לקבוע אחוזי נכות כללית

·        ועדה שמטרתה לדון בנושא של ילד נכה במשפחה

·        ועדת פנסיית נכות אשר כוללת בפועל בדיקת רופא שמגיע מטעם קרן הפנסיה

·        ועדה של נפגעי עבודה

·        ועדה של שירותים מיוחדים

לכל ועדה רפואית שכזאת יש התנהלות אחרת ומסמכים שונים שצריך להציג בה. לכן חשוב כל כך להבין לקראת מה אתם הולכים כי זה שוועדה מסוימת מתבצעת בשיטה כזו או אחרת, זה טוב ויפה אבל בסופו של דבר אם לא תדעו דבר או שניים לגבי הוועדה הספציפית שלכם – זה עלול לפגוע בסיכויי ההצלחה שלכם.

איך מתכוננים למעמד כזה?

אסור לשכוח שבדרך כלל אנשים שמופיעים בפני וועדות רפואיות שונות באמת מרגישים לא טוב. פעמים רבות קשה להם, בין אם זה פיזית ובין אם זה נפשית, להגיע למעמד הזה והוא גם מעורר בהם לא מעט רגשות מעורבים. זה מזכיר את תחילת המחלה, את האבחון שלה או את התאונה, מה שאומר שלא פשוט להתמודד עם עניין כזה. זו הסיבה שבגללה כדאי לפנות אל חברה שמתמחה בתחום הזה ואל אנשי מקצוע שמכירים את הנושא הזה על בוריו. הם יוכלו לסייע לכם להבין לקראת מה אתם הולכים והרבה פעמים הטיפים שלהם יוכלו גם להיות משמעותיים ביותר להגדלת אחוזי ההצלחה שלכם לקבל מהוועדה את מה שמגיע לכם. המדינה שלנו היא מדינת רווחה וסביר להניח שגם אתם, כמו כל אדם אחר, בוודאי שילמתם מיסים כל החיים. לכן אתם יכולים להרגיש לגמרי בנוח לבקש את מה שמגיע לכם ויפה שעה אחת קודם.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפוליטיקה של הרצליה
הפוליטיקה של הרצליה
תקיפה ושוד בנסיבות מחמירות
כתב אישום נגד שני תושבי נתניה בגין חבלה חמורה ושוד בנסיבות מחמירות
העצים בוכים, צועקים הצילו
"העצים בוכים, צועקים הצילו"
דואגים לאם ולילד
"בית חם" לניצולי שואה במגדל העמק
הרב דר מיכאל לייטמן
נאצי בארץ ישראל
לא בדרכי נועם
פרויקט של חברת צרפתי שמעון בהר חומה ירושלים
שכנים חדשים בהר חומה