כפר סבא

משפט בן חמו: בקרוב ייקבע מי ישב על כס השיפוט

שבעה חודשים לאחר הגשת כתב האישום נגד ראש עיריית כפר סבא לשעבר, בקרוב יוחלט מי ישב על כס השיפוט ויקבעו מועדי דיוני הוכחות

מיכאל פרוסמושקין 20/09/2018
בן חמו. בקרוב ייקבע מי יישב על כס השיפוט (צילום ארכיון: דוברות)

נשיאת בית המשפט המחוזי מרכז בלוד, השופטת רות לורך, תקבע בקרוב מי ישב על כס השיפוט במהלך משפטו של ראש עיריית כפר סבא לשעבר יהודה בן חמו שהואשם בעבירות שחיתות, כך נקבע לפני ימים אחדים בבית המשפט בעת דיון בעניינו של בן חמו.

כזכור, ב 16 בפברואר, הואשם בן חמו בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי עובד ציבור, מרמה, ערמה או תחבולה, הטרדת עד, הפרת הוראה חוקית וכן עבירות לחוק התכנון והבנייה. בנוסף, לאחרונה תנאיו המגבילים הוארכו עד תום המשפט וכן הוא התחייב שלא יתמודד לתפקיד ראש עירייה באף רשות עירונית עד סיום ההליכים המשפטיים. 

מאז הוגש כתב האישום בחודש פברואר, אומנם התקיימו כבר מספר דיונים, אך מדובר בדיונים טכניים ותחילת המשפט נדחתה שוב ושוב בין היתר לצורך הסדרת הייצוג המשפטי שהוטל בסופו של דבר על עוה"ד אשר אוחיון וחן הולנדר.

ביום חמישי שעבר התקיים דיון טכני קצר בו הסכימו הצדדים להעביר את התיק לעיונה של נשיאת בית המשפט, השופטת לורך, אשר מונתה לתפקיד רק לאחרונה, והיא תקבע מי ישב על כס השיפוט וינהל את הליך ההוכחות, שעל פי הערכות יימשך זמן רב נוכח ריבוי חומר החקירה והעדים, מורכבות התיק והכחשותיו של בן חמו לגבי המיוחס לו.

 לאחר שימונה הגורם השיפוטי בתיק, בן חמו וסנגוריו יתנו את גרסתם הכללית לגבי סעיפי האישום ויקבעו מועדי דיוני ההוכחות.

 

 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
בית הספר יעל רום , מה יעלה בגורלו?
"בית הספר אינו ראוי לקליטת תלמידים נוספים"
שלום כיתה א – בחיוך
שלום כיתה א' – בחיוך
יו"ר חדש להנהגת הורי הגנים
נציגות חוף אשקלון בשנת שירות בטוסון
יור לשכת שמאי מקרקעין, חיים מסילתי
הרשויות המקומיות מעדיפות פינוי בינוי?
בעלת רכב שהיה מעורב בתאונה - נעצרה
השקה בהפתעה
השקה בהפתעה
עוגת תפוחים