כפר סבא

הפוליטיקה של כפר סבא

מאות מתושבי העיר השתתפו השבוע בכנס תמיכה ברשימת 'תנופה', בראשות עו"ד איתן צנעני. השרה גילה גמליאל, הגיעה לעיר והביעה תמיכה ברשימת הליכוד המקומית ומשה נוח פורש מהמרוץ לראשות העירייה

זאב שרגא 20/09/2018
הפוליטיקה של כפר סבא
אמיר קולמן, איילת שקד, איתן צנעני וציקי רז (צילום: ברנרד טואטי)

 מפגן כח של איתן צנעני

מאות מתושבי העיר השתתפו השבוע בכנס תמיכה ברשימת 'תנופה', בראשות עו"ד איתן צנעני. הכנס התקיים בנוכחות שרת המשפטים, איילת שקד, שפרגנה לצנעני ואמרה "אני בקשר עם הרבה מאוד פעילים בכל הארץ. אחד כמו איתן אין לנו, איתן הוא איש מעשי מאוד,

בולדוזר. איתן משרת ציבור מהמעלה הראשונה והוא עובד בשביל כולם. תמיד שאיתן מתקשר אלי או אל השר בנט אנחנו מיד עונים,אמרה שקד ופנתה אל הקהל: "אתם צריכים להיות שרי מאות ושרי עשרות על מנת להביא כמה שיותר מצביעים לקלפי". עו"ד צנעני הודה לשרה שקד על התמיכה והגיבוי וסקר את הישגי הסיעה בקדנציה האחרונה. "הבחירות הקרובות הינן קריטיות לעתידה של כפר סבא ולצביונה ולכן חשוב מאוד להתגייס בכל הכוח כדי שנגדיל את כוחנו במועצה," אמר צנעני.

השרה גילה גמליאל מחזקת את הליכוד

בהמשך לשרי הליכוד הרבים, המלווים את קמפיין הבחירות של סיעת הליכוד בכפר סבא, הגיעה לעיר בסוף השבוע האחרון השרה גילה גמליאל, שהביעה תמיכה ברשימת הליכוד המקומית, תוך שהיא מדגישה את תרומתו של המשנה לראש העירייה, אורן כהן, כאיש ציבור מצליח שעושה רבות למען כפר סבא. השרה ציינה את פגישותיהם התכופות והוסיפה "אורן הוא בולדוזר של עשייה עם נשמה ענקית".

במהלך הכנס אמר כהן כי, "אנו רואים חשיבות גדולה בפעילות למען הצעירים, למען הוותיקים ולמען השכונות". בהמשך הזכיר את תרומתו הרבה לשכונת עלייה והדגיש את החשיבות בהגדלת הכח של הליכוד בכפר סבא, כדי להיות גשר איתן בין העירייה למשרדי הממשלה, כדבריו.  יונה מייקלר יו"ר מועצת הסניף ומספר 2 ברשימת הליכוד: "אין לנו ליכוד אחר וכולנו מאחורי אורן כהן. זה אותו הליכוד שנהנה מתמיכת ראש הממשלה וכל השרים".

 בתוך כך הציגה השבוע הסיעה את רשימת המועמדים שלה בבחירות המקומיות למועצה. במקום הראשון אורן כהן, אחריו יונה מייקלר ובמקום השלישי אסף פרזמה. אחריהם ברשימה המלאה נועם רגב, אורית טיגלמן, אלון רבינוביץ, רועי דיין, עומר ברון, שגיא ליפשיץ, חנה מגן, אלי פררה, אפרת לוי, שאול בעזה, חבצלת תוהמי, צח ויצמן, ורד חמו, ירון גנץ, יצחק וקשי, אביגיל קורש, ניצנית שוחט וד"ר דר יצחק חן.

השרה גמליאל בסניף הליכוד בכפר סבא (צילום: פרטי)

השרה גמליאל בסניף הליכוד בכפר סבא (צילום: פרטי)

יעל שרר עם מירית שקד ברק

הפעילה החברתית, העיתונאית וזוכת פרס "נשים משנות עולם", יעל שרר, הודיעה השבוע על הצטרפותה לרשימת "התפוזים", בראשות המועמדת לראשות העירייה, מירית שקד-ברק. שרר, פעילה חברתית בולטת, מנחת טלויזיה, במאית דוקומנטרית של הסרט התיעודי פורץ הדרך "כביסה מלוכלכת", ועיתונאית ידיעות בכפר סבא אשר חשפה במהלך תפקידה פרשיות שחיתות בולטות בעיר. שרר התנדבה בארגוני סיוע במזרח אפריקה בתחום החינוך, מנהלת פרויקט "רחוב משלה", המעודד רשויות ועיריות לקרוא רחובות על שם נשים, חברת הועד המנהל של עמותת "אחת מתוך אחת", הפועלת למלחמה באלימות מינית. ממטה הבחירות נמסר כי, "ביוזמתה שונה ותוקצב מחדש כל מערך הקליטה במערכת הבריאות, של נפגעות ונפגעי אלימות מינית. פועלת לפתיחת יחידת חירום לטיפול בנפגעות ונפגעי אלימות מינית בבית החולים מאיר, שייתן שירות לתושבי השרון. יוזמת תיקון לחוק השמות שיקבע שעברייני מין מורשעים לא יוכלו לשנות את שמם בשותפות עם הפעילה החברתית מיכל גול ועם קואלציה חוצת מפלגות".

 "אני מאמינה גדולה בערכים של ניקיון כפיים ודאגה לתושבים שמגלמת תנועת התפוזים ומירית שקד-ברק," אמרה שרר, "ראיתי במהלך השנה האחרונה אמון עצום והתגייסות אדירה של התושבים לתמיכה בתנועה שצמחה מן השטח, מתוך מחויבות להחזיר את כפר סבא לערכים של חינוך, נתינה צמיחה והתחדשות אמיתית לטובת התושב ולא של בעלי אינטרס. התושבים אוהבים את העיר ומגיע להם שתתנהל בשיתוף ושקיפות ותשמור על האינטרסים שלהם ושל הילדים שלהם. מירית שקד-ברק היא המנהיגה הנכונה, במקום הנכון. מירית הוכיחה כי היא מסוגלת להוביל מהלכים גדולים בכפר סבא ובכל הארץ ולהפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי. היא הובילה את המאבק כנגד תוכנית המתאר ההרסנית של העיר והצליחה לעצור אותה, היא נאבקה באומץ ובנחישות בשחיתות בעיר והובילה לחץ ציבורי לעצירת אזורי התעסוקה המזהמים בעיר. יש עוד עבודה על מנת להבטיח את איכות חיינו ובני משפחותינו בעיר, אני סומכת על מירית שתעשה זאת כראשת העיר הראשונה של כפר סבא". שקד-ברק אמרה כי, "יעל היא מובילה ופעילה חברתית בכל רמח אבריה. השפעת פעילותה ניכרת בעיר בפרט ובארץ בכלל. בין היתר, יעל תרמה להצלחת המאבק כנגד תוכנית המתאר במסגרת פעילותה כעיתונאית. עירנו תרוויח מהמשך פעילותה הציבורית במועצת העיר".

 

 יעל שרר, עם

יעל שרר, עם "התפוזים" (צילום: פרטי)

ענת שולמן למועצת העיר

בשבוע שעבר הודיעה תושבת העיר, ענת שולמן, על מועמדותה למועצת העיר בבחירות הקרובות. בפוסט שהעלתה בדף הפייסבוק שלה כתבה: "מתמודדת למועצת העיר כפר סבא ובראש ובראשונה – אמא. גדלתי ברעננה והתחנכתי בה, אך במשך ארבעת השנים האחרונות אני מתגוררת בכפר סבא ומרגישה חלק משמעותי מהאוכלוסייה בעיר. אמא לארבעת ילדיי ומתגוררת בשכונה הירוקה. אני מאמינה בכל ליבי כי יש להסתכל על כל העיר כפר סבא בראיה רחבה וכוללת ולא בהסתכלות סקטוראלית מכל בחינה. ללא הבדל דת, גזע ומין. נוכחתי בהרבה ישיבות מועצה, הכרתי לעומקם את בעיות העיר, הובלתי תהליכים משמעותיים באופייה של העיר למרות שלא כולם מודעים לפועלי ועד לאילו רזולוציות צללתי כדי למצוא את השחיתויות בעיר. ייצגתי את השכונה הירוקה גם במאבקה בחברת וויז וניסיון השתלטותה על כבישים בסמוך לבית ספר וגני ילדים בשכונה. אומנם, אני חילונית אך מאמינה שיש למצוא את המשותף בינינו, בין כל התושבים, כי עוצמתינו היא באחדותינו. סיקרתי במשך כמה חודשים את הבחירות לראשות העיר בכפר סבא, ראיתי כל כך הרבה שחיתויות בדרך והחלטתי שיש בי כוח לעשות שינוי אמיתי ולהתמודד על מקום במועצה של העיר כפר סבא," אמרה שולמן, "פתק צהוב למועמד לראשות העיר על פי החלטתכם. פתק לבן עבורי, כדי לדאוג שכל ההבטחות של ראש העיר הנבחר תמומשנה."

 

ענת שולמן, מתמודדת למועצה (צילום מתוך דף הפייסבוק)

ענת שולמן, מתמודדת למועצה (צילום מתוך דף הפייסבוק)

משה נוח פורש מהמרוץ

המועמד לראשות העירייה, משה נוח, הודיע השבוע על פרישתו מהמירוץ לתפקיד ראש העירייה ותמיכתו במועמד רפי סער. "בחרתי ברפי  סער  כי הוא יהיה ראש  העיר הבא," כתב נוח בדף הפייסבוק שלו, "ויתרתי על ראשות העיר לטובתכם, כדי שיהיה לכם ראש עיר מצויין עם  אוזן קשבת. ראש עיר אנושי שידאג לכם, התושבים. חייבים לתת לרפי סער לנהל את העיר כי רק הוא יודע יותר טוב מכולם איך עובדת  המערכת".

 ציפי אבנון עם יוסי סדבון

המועמד לראשות העירייה, יוסי סדבון, הודיע השבוע על הצטרפותה של אשת החינוך המוערכת ציפי אבנון, לסיעת "כפר סבא בראש" בראשותו. ממטה הבחירות נמסר כי, "לאבנון ניסיון מוכח והצלחות יוצאות דופן בניהול בית הספר המקיף השש-שנתי "עמי אסף" בבית ברל, השייך למועצה האזורית דרום השרון, עם שיעור זכאות לבגרות  של למעלה מ- 97%, ובהמשך בהובלת אגף החינוך, הנוער והספורט של המועצה להישגים יוצאי דופן, בין הראשונים במדינה, הן בתחום הפדגוגי והן בתחום החברתי והערכי. אבנון למדה בתל אביב בתיכון עירוני א' ובשבט צופי קהילה. בעלת תואר ראשון בספרות ובלשון וכן תעודת הוראה מאוניברסיטת בר אילן, ובעלת תואר שני במנהל חינוכי מאוניברסיטת ליברפול. התחילה את דרכה המקצועית כמורה בבית הספר התיכון "רוגוזין" בדרום תל אביב, ועם המעבר של משפחתה לכפר סבא, השתלבה בבית הספר העל יסודי שש-שנתי "עמי אסף", בו שימשה כמורה וכמחנכת, כרכזת מקצוע, כרכזת שכבות, סגנית מנהל לענייני פדגוגיה ו-13 שנים כמנהלת בית הספר. הובילה את בית הספר "עמי אסף" מבית ספר בעל הישגים בינוניים לבית ספר מצטיין ובעל מוניטין ברמה הארצית, תוך שימת דגש גם על ערכים והתנדבות. לאחר מכן נבחרה אבנון כראש אגף החינוך, הנוער והספורט של המועצה האזורית דרום השרון, תפקיד בו שימשה במשך ארבע שנים, עד לימים אלו." "אני שמחה להצטרף ליוסי סדבון ולסיעה ולתרום לתהליך הצמיחה וההתחדשות של מערכת החינוך של כפר סבא," אמרה אבנון, "אני מאמינה כי יש ביכולתי לתרום לשיפור ולקידום החינוך בכפר סבא, בידיעה שיוסי סדבון הוא האדם המתאים להנהיג את העיר. אני משוכנעת שלעירי כפר סבא, בה גידלתי את שלושת בניי, יש פוטנציאל גדול לשוב ולהוביל את החינוך בשרון ובמדינה, ואשמח להיות שותפה להובלת השינוי המיוחל". סדבון אמר כי, "הצטרפותה של ציפי אבנון לסיעת "כפר סבא בראש" היא הצהרת כוונות ברורה: יחד נחזיר את כפר סבא להובלה משמעותית בתחום החינוך בכל המדדים,  בשיתוף כל הגורמים הרלוונטיים למערכת וכמובן הנהגות ההורים. א ני משוכנע כי תרומתה וניסיונה של ציפי יעמדו לרשות התלמידים, ההורים והמורים ויקדמו את מערכת החינוך בעיר למקום הראוי לה".

   

 יוסי סדבון וציפי אבנון (צילום: פרטי)

יוסי סדבון וציפי אבנון (צילום: פרטי)

יאיר אברהם מחזק

המועמד למועצת העיר, יאיר אברהם, יו"ר רשימת "קול החינוך", פנה לראש מטה הדיור הלאומי, זאב בילסקי, במטרה לחזק את ידיו בהחלטתו לבטל את הקלות שבס-כחלון. "הקלות אלו משמשות פתח בידי ראשי רשויות מקומיות להיטיב עם אלו אשר הינם חפצים בייקרם," כתב אברהם, "שיקול הדעת הרחב שניתן לוועדות שבשליטת ראשי הערים, נתן במשך שנים לגיטימציה לנורמות פסולות והקשה על שומרי הסף להתמודד עם תופעה זו".

 מורן תומך בלביא

תושב כפר סבא, דב מורן, ממציא הדיסק און קי, יזם הייטק סדרתי ומשקיע הייטק, הביע את תמיכתו הרשמית במועמדת לראשות העירייה, הדר לביא. מורן נשא דברים באירוע השקת כוסית לשנה החדשה שערכה לביא ואמר: "הדר לביא היא בחורה צעירה אבל מצד שני יודעת מה היא עושה. ויש לה יכולת אדירה לשכנע, להיות נחושה, להבין מה עושים, לראות איך עושים ולהיות מוכנה להעיז, זה לגמרי לא טריוויאלי. אז התאהבתי בה ואמרתי- אני איתך. אני עוסק בהשקעות בהייטק. כשאתה מסתכל על הייטק ואתה מסתכל על ריצה לראשות עיר, זה כל כך דומה. בסוף, הדבר המרכזי זה האנשים. זה היכולות של האנשים, זו העקשנות של האנשים. זה המלחמה ללא פשרות כדי להגיע להצלחה, כדי לעשות טוב. אני מקווה שכולכם גם תעשו ותפעלו כדי שהדר תצליח ותהיה לנו ראשת עיר נהדרת." לביא אמרה כי, "אני שמחה על התמיכה העמוקה של דב ושל תומכים רבים נוספים. אנחנו מרגישים את הסחף ברחוב, את הרצון של התושבים והתושבות במשהו אחר, בעיר יוזמת, יצירתית, קשובה ומשתפת. זה הולך והופך ברור לנו התושבים, שאם נבחר מאותו דבר - נקבל את אותו הדבר. אלו בחירות גורליות לעיר וחשוב להבטיח שכפר סבא תצא מהן מנצחת."

  

דב מורן, תומך בהדר לביא (צילום: נטלי קוסקי)

דב מורן, תומך בהדר לביא (צילום: נטלי קוסקי)


סער חושף את תוכניתו למערכת החינוך

רגע אחרי פתיחת שנת הלימודים חושפים המועמד לראשות העירייה רפי סער וחברתו לרשימה, ד"ר אוסנת ספורטה, את תכניתם למערכת החינוך בכפר סבא. ממטה הבחירות נמסר כי, "בכוונת סער להקים מועצה חינוכית בעלת מעמד סטטוטורי. המועצה תהיה מורכבת ממנהלי מחלקת החינוך, נציגי המנהיגות החינוכית בעיר, נציגי תלמידים וועד ההורים העירוני. בנוסף, במועצה ישבו אנשי אקדמיה ויועצים המתמחים בתחום הפדגוגי. המועצה תפיץ מדי שנה שני סקרי איכות ושביעות רצון, באמצע השנה ובסופה. סער: "בהנהגתי, כפר סבא תהיה העיר הראשונה בארץ שמאמצת מודל מחייב שכזה אשר נועד לקדם את ילדי העיר ולתת תמונות מצב ברורה על מערכת החינוך ועל צרכיה. לאחר מכן מציג סער את המעבר ממערכת חינוך סגור לפתוחה – הרעיון הוא לעבור למערכת אשר תאפשר לתלמידים לבחור מבין מגוון תחומי עניין, מגמות ותכנים. התוכנית תאפשר מעברים בין בתי הספר, תוך הישענות על התמחויות שונות של כל אחד ממוסדות החינוך בעיר. בצורה זו, מערכת החינוך העירונית תפתח כיתות המתמחות בתחומים שונים תוך מתן אפשרות להתניידות התלמידים והמורים בין המכלולים החינוכיים. הדבר יאפשר לעירייה להשקיע משאבים רבים יותר בתשתיות, ולתלמידים - ליהנות מהתשתיות המתקדמות ביותר בכל תחום."

  
רפי סער וד

רפי סער וד"ר אוסנת ספורטה (צילום: פרטי)


 

 

zeevshraga1978@gmail.com

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 26/09/2019
קרן שלהבת 26/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מרכז יזמות חדש נחנך בקריית ים
חוף אשקלון: המועצה החדשה יצאה לדרך
בדרך אל הקלפי
חיים גולדמן (מימין) עם הרב יצחק פרץ
"לצערנו הרב, לאחרונה התקיים ברעננה מצעד תועבה"
כיתות תאומות עירוני ב'
פיילוט פינות האכלה לחתולים
רמי סווט, מראשי המרכז למלחמת יום הכיפורים
מרכז לזכר הנופלים במלחמת יום הכיפורים
אישום: זייף מסמכים וניסה להשתלט על קרקע של נפטר בהרצליה