כפר סבא

מכוונים גבוה

בית"ר כפר סבא פותחת את העונה עם הפסד, אבל ראשי הקבוצה מכוונים למאבק בצמרת המחוז הדרומי ולא פחות חשוב, מספרים על חשיבות ההשקעה במחלקת הנוער

זאב גולדשמיט 20/09/2018
מקסים סוסן (משמאל) ואלברט זנפט. דגש על מחלקת הנוער (צילום: פרטי)

בית"ר כפר סבא פתחה ביום שישי את העונה בליגה א' (דרום) בהפסד לעולה החדשה מליגה ב', שמשון כפר קאסם 1:0 משער שספגה רבע שעה לסיום בבעיטת עונשין מ-11 מטרים. בכפר סבא מאוכזבים מההפסד שהגיע לטענתם למרות שהציגו יכולת טובה מול יריבה שהשקיעה הרבה כדי להיאבק על העלייה. מחר (שישי) תארח כפר סבא את מכבי הרצליה, היורדת מהלאומית.                                                        

למרות ההפסד, בבית"ר כפר סבא מקווים להיאבק העונה בצמרת, אחרי שחידשו את סגל השחקנים לעומת העונה שעברה. מי שמוביל את הקבוצה זו העונה ה-15 הוא יו"ר המועדון, מקסים סוסן. עם הרבה נתינה ובלי הרבה כותרות מצליח סוסן לשמור על מעמדה של הקבוצה בליגה השלישית במסגרת תקציבית שפויה, ודואג לקידום וטיפוח מחלקת נוער, שיכולה להוות דוגמא למועדונים אחרים. לצידו פעיל דובר המועדון, אלברט זנפט, שוער עבר.                                           

למרות הוותק שלו, גם סוסן מתרגש לפני פתיחת עונה.  "מה שהביא אותי לכדורגל זה האהבה למועדון בית"ר כפר סבא, שמעניק מסגרת חינוכית לדור הצעיר בשכונה בה גדלתי", סיפר סוסן, "נכון שהקבוצה הבוגרת היא חלון הראווה ואנחנו עושים הכל כדי להעמיד קבוצה חזקה, אבל יש לנו מסגרת חינוכית עם 'ערכים בספורט', שכל ילד מקבל מסגרת לימודים, וזה נותן לי סיפוק גדול".

 איזו עונה מצפה העונה לבית"ר כפר סבא?

"הציפיות שלי שהקבוצה תשחק כדורגל התקפי ושמח ואני מאמין במאמן חיים סירוטקין שיוביל את הקבוצה לחלק העליון. הסגל התחדש ולצד שחקנים עם ניסיון שילבנו העונה שחקנים צעירים, שיקבלו הזדמנות. חשוב לנו שגם ארבעה שחקנים שעלו מהנוער יתקדמו. הולכת להיות עונה לא קלה, כי ישנן מספר קבוצות במחוז הדרומי שהשקיעו סכומים אסטרונומים".

 נראה שבית"ר כפר סבא לא ממש רוצה לעלות ליגה

 "אנחנו לא פוסלים עלייה. בעבר היינו פעמיים על סף עליית ליגה. אם נעלה, וולקאם. להיות בליגה לאומית לא יהיה לנו קל, אבל נתמודד עם זה כשזה יקרה. בינתיים אנחנו צנועים  ומדברים על מאבק בצמרת בליגה א', ולא נקדים את המאוחר. בשנים האחרונות אנחנו עם תקציב נמוך מהיריבות האחרות, בכל זאת מגיעים להישגים לא רעים".

מי היריבות שאתה צופה שיאבקו איתכם בצמרת?

 "על הנייר זה יהיה מכבי יבנה, מ.ס כפר קאסם, שמשון כפר קאסם, אדומים אשדוד, קביליו יפו. אלה קבוצות שהשקיעו הרבה כסף, וצפויה עונה מעניינת ומאתגרת".

 מה קרה שהפסדתם במחזור הפתיחה?

 "יש דברים שהם לא בשליטתנו. הקבוצה שלנו שיחקה טוב יותר והתוצאה לא משקפת. סבלנו משיפוט רע ומקפח, פסלו לנו שער חוקי, לא שרקו לפנדל לטובתנו, והשיא היה שהשער שכבר קאסם כבשה היה מפנדל שלא היה ולא נברא. שחקן שלהם זרק את עצמו ברחבה. בקיצור, מאוכזבים מהתוצאה, אבל מרוצים מהדרך ששיחקנו".                                                 

כאמור, דובר הקבוצה הוא אלברט זנפט, שסיפר: "אני עם מקסים כבר 15 שנה, ולהיות יו"ר של מועדון בליגה א' זה תפקיד תובעני. מקסים עושה הכל מאהבה, תורם למועדון על חשבון הזמן למשפחה, מחזיק מחלקת נוער לתפארת. מקסים בנה בבית"ר כפר סבא מודל לחיקוי למועדון משפחתי, ששחקנים באים הרבה לפני האימון ומשחקים שש בש, דמקה, מחליפים חוויות והנהנים מכל אימון. מקסים נותן בסתר למועדון ודואג שאף פעם לא יחסר".                                 

על טוב לבו של סוסן ניתן ללמוד מכך, שאם שחקן מקבל הצעה מפתה מליגה גבוהה יותר, לרוב הוא לא עומד בדרכו. "למקסים יש תפיסת עולם, שהשחקן עומד במרכז" הוסיף זנפט, "בעונה שעברה הוא איפשר לשלושה שחקנים ששיחקו אצלנו להתקדם לליגה לאומית, אם זה יוני שגיב, ניב שראל ועבד עזאם. תגיד לי אתה איפה יש עוד מועדון שהיו"ר נוהג בצורה כזו?"                                                                       

 זנפט וסוסן שיבחו את המנהל המקצועי של מחלקת הנוער, אשר אלקובי ואת מאמן קבוצת הנוער, דודי סטולפר, שמקדמים שחקנים והעונה העמידו לרשות חיים סירוטקין ארבעה שחקנים שקפצו כיתה, כששניים מהם,  אלמוג אוחיון ודניאל אלמו , מתדפקים על מקום בסגל.                               

מקסים סוסן ביקש להדגיש את החשיבות וההשקעה במחלקת הנוער: "המטרה העיקרית שלנו, שלשחקנים הצעירים במחלקת הנוער יהיה לאן לשאוף ולהתקדם. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם עיריית כפר סבא שתומכת בנוער בצורה נהדרת. ילדים אצלנו זוכים לעזרה בלימודים ולמסגרת חינוכית, וכשילד מגיע לשחק אצלנו ההוצאה הכספית של ההורים נמוכה מאשר במחלקות נוער אחרות. מה שבטוח, אצלנו הילדים ייצאו עם חינוך טוב וכלים להתמודד בחיים, בשאיפה שהמוכשרים שבהם גם יקודמו".

 


 

 

 

עוד בכפר סבא
המפגש בלשכת ראש העירייה. לקדם את ענף הכדורעף
זאב גולדשמיט 14/08/2019
אשר אלקובי (מימין), שאול מיטלברג (משמאל) ודני הרוש עם נשיא המדינה. כבוד למועדון
זאב גולדשמיט 08/08/2019
דפנה כהן, הפיזיוטרפיסטית היחידה בליגת העל
זאב גולדשמיט 06/08/2019
טקס הענקת מגן הכבוד
כתב לוקאל 06/08/2019
אימאן חרבט , הצטרף להפועל כפר סבא
זאב גולדשמיט 05/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אלחנן טטנבאום נתפס נוהג בפסילה ברעננה
עיריית כפר סבא הודיעה על סגירתם הצפויה של 10 גני ילדים
זה לא כל כך נעים לראות גן סגור
הרוג מפגיעת רקטה באשקלון
המזראטי של אופירה
הפארק החדש. תקציב האחזקה - שלושה מיליון שקלים
מהו תקציב עיריית הוד השרון לשנת 2019 ?
נחשף ציור קיר עם פניו של ישוע הנוצרי
הולכי רגל בעיר
כ"ס מגבירה את ההסברה בנושא רכיבה בטוחה
פנים חדשות לקיר
פנים חדשות לקיר