כפר סבא

"פשוט סחיטה ואיומים"

משה בלפור, בעל עסק במתחם גרינברג, טוען כי החברה הכלכלית לא מאפשרת לו לחדש את חוזה השכירות שלו ומתנה את חידוש החוזה בכך שהוא יבטל תביעה לפיצויים שהגיש נגדה

זאב שרגא 26/09/2018
בלפור. "אני לא מבין מה הם רוצים ממני" (צילום: אלן שיבר)

לפני כחודשיים סיקרנו את סיפורו של משה בלפור (70), בעל העסק "כלים חד פעמיים" במתחם גרינברג באזור התעשייה בכפר סבא, שהעלה טענות אל מול התנהלות החברה הכלכלית והעירייה, בכל הקשור לפעילות העסקים במתחם, הצפויים לעבור פינוי לאחר עשרות שנים של פעילות במקום. בלפור סיפר כי קיבל הודעה על פינוי המתחם והחל לארוז את העסק הוותיק לעשרות אריזות קרטון, מבלי לתת שירות ללקוחות, אולם אז נמסר לו על ידי החברה הכלכלית כי יוכל להאריך את חוזה השכירות עד שנת 2019, תמורת תוספת בתשלום השכירות.

בצר לו, מבקש בלפור מהחברה הכלכלית לפצות אותו על הנזקים שנגרמו לעסק בימי האריזה, שלא לדבר על עוגמת הנפש של אזרח בן 70 שעבר שברון לב נוכח העובדה כי עליו לסיים את מפעל חייו למעשה. בשבוע שעבר, עדכן בלפור על קשיים נוספים אל מול החברה הכלכלית, שעה שהוא מנסה לחדש את חוזה השכירות. לדבריו, לאחר שהגיע בעצמו למשרדי החברה עם האישורים הנדרשים, נמסר לו כי עליו לתאם פגישה מראש. בהמשך, הוא מספר, הגיע לבית העסק מנכ"ל החברה הכלכלית שהסביר לו כי החוזה עמו לא יחודש, אלא אם יחתום בלפור על הסכם ויתור בנושא הפיצויים אותם הוא תובע מהחברה.

בא כוחו של בלפור, עו"ד מנשה אליאס, פנה בנושא אל החברה הכלכלית: "הריני להודיעך כי היום הגיע מנכ"ל החברה אל חנותו של מרשי והודיע לו כי בלי מכתב ויתור הוא אינו מוכן לחתום על חוזה השכירות. עוד הוא איים כי יפנה אותו ויוציא נגדו צו פינוי. עם כל הכבוד שיטות מאין אלו אינן מקובלות. מרשי דוחה מכל וכל את כל האיומים. שיטה זו הינה פסולה. לא יעלה על הדעת לסחוט את מרשי ולהתנות החתימה בוויתור כללי. לפיכך אבקש אישור בכתב כי החברה הכלכלית תחדל לסחוט את מרשי. מרשי הגיע כבר פעמיים על מנת לשלם אך סורב כל פעם מסיבה אחרת. מרשי שומר על כל זכויותיו כפי שהובעו בדרישתי הראשונה. יחד עם זאת אבקש לגרום לכך כי ייחתם חוזה שכירות כדין".

"מנכ"ל החברה הגיע אליי לחנות ואמר לי 'תסתכל לי בעיניים, אני אסגור לך את העסק'", אומר בלפור, "אמרתי לו שהבאתי את כל המסמכים והאישורים והוא חזר על זה שאני לא אוכל לחדש חוזה עד שלא אוותר על הפיצויים. פשוט סחיטה ואיומים. עניתי לו שאנחנו מדינת חוק ואני לא מפחד, לא עשיתי שום דבר לא חוקי ופניתי לעורך הדין שלי. אני לא מבין מה הם רוצים ממני, גורמים לי נזק נפשי, ארזתי את החנות כולה, פרקתי אותה ושוב הם רוצים לפנות אותי?".

מהחברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא נמסר בתגובה: "בהתייחס לפנייה המצוינת בכתבה, יזמנו עם השוכר מספר מפגשים שבהם נעשו מאמצים לסייע לו, למרות שהשוכר אינו עומד בכל התנאים שנדרשו לטובת החתימה על החוזה להארכת תקופת התארגנות נוספת. לאור אי הצלחה להגיע עמו להסכמות ובנוסף העובדה כי לא שילם את השכירות בחודשים האחרונים, הגיע מנכ"ל החברה הכלכלית באופן אישי לשוכר במטרה לסייע ולמנוע מהלכים של הוצאה לפועל אך לצערנו גם ניסיון זה לא צלח. מאחר והשוכר מסרב לחתום על חוזה כפי הנדרש נאלצה החברה לפנות לתהליכים של הוצאה לפועל. כפי שכבר מסרנו בעבר, בתום הליך משפטי ארוך, הושבה החזקה המשפטית על מתחם גרינברג לעיריית כפר סבא. לסוחרים במקום ניתנה האפשרות להישאר במתחם עד סוף שנת 2019, וזאת בכפוף לעמידה בקריטריונים וחתימה על הסכם שכירות חדש".

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
נהג בפראות ונעצר בתום מרדף
פרומן. להשקיע בחינוך לגיל הרך
"מה שקרה פה הוא ביזיון טוטאלי"
מנכ"ל משרד החינוך בא לבקר
סער , מינה עוזרת חדשה
מעיין גלוזברג מונתה לעוזרת ראש עיריית כפר סבא
הרגעים של רייף
הקייטנה הכי ארוכה בהיסטוריה של עפולה
הקייטנה הכי ארוכה בהיסטוריה של עפולה
טאי-צי חינם - לא תבואו?
טאי-צי' חינם - לא תבואו?
"יום הערכות" עירוני בהרצליה