כפר סבא

אישום: ביצע הונאות בכרטיסי חיוב במאות הזדמנויות

אזרח זר הואשם כי בתקופה של חודש וחצי ביצע בין היתר בכפר סבא, ברעננה ובהרצליה מאות הונאות בכרטיסי חיוב שהעתיק ושכפל באמצעות ציוד מתוחכם. היקף העבירות נאמד במאות אלפי שקלים

מיכאל פרוסמושקין 27/09/2018
המכשיר ששימש את הנאשם (צילום: משטרת ישראל)

אזרח בולגריה, בן 30, הואשם השבוע כי במאות מקרים, בין היתר בערי השרון,  העתיק נתונים של כרטיסי אשראי מכספומטים, הונה בכרטיסי חיוב מזוייפים וגרם לנזק של מאות אלפי שקלים.

 מהחקירה עולה כי הנאשם היה חלק מכנופיה שפעלה במרכז הארץ ומטרתה הייתה לשכפל ולהעתיק פרטי כרטיסי אשראי מכספומטים שונים. לצורך כך הצטייד עוד בטרם הגעתו לישראל בציוד ייחודי, שכלל בין היתר "שפתיים" שמטרתן להעתיק את נתוני האשראי ומצלמה זעירה. עוד עולה כי התקין את ה"שפתיים" על גבי קורא כרטיסים בכספומטים שונים ואת המצלמה אשר תיעדה את הקשת הקוד הסודי. בהמשך פירק את הציוד וצרב את נתוני האשראי המועתקים על גבי כרטיסים ריקים.

חקירת המשטרה העלתה כי במאות הזדמנויות הנאשם או מי מהכנופיה היה ניגש עם הכרטיסים המזוייפים לעשרות כספומטים – וכך היו מבצעים עסקאות וניסיונות כאלה במאות אלפי שקלים.

כתב האישום כולל 16 סעיפי אישום המגוללים את מעשיו של הנאשם בערים: כפר סבא, רעננה, הרצליה, נתניה, תל אביב, בת ים, חולון, רמת גן וירושלים.  לטענת התביעה, במהלך תקופה של כחודש וחצי בלבד גנב פרטי 50 כרטיסי אשראי וביצע בכל אחד מהם עסקאות וניסיונות בהיקף של מאות אלפי שקלים.

הנאשם נתפס לאחר שביצע משיכה נוספת של כספים ובעקבות דיווח שהועבר מנציג הביטחון שלאחד הבנקים. בחיפוש עליו ובביתו נמצאו שלל כרטיסים מזוייפים ריקים, המכשור בו השתמש לצורך ביצוע העבירות וכ-50 אלף שקל.

התשתית הראייתית נגד הנאשם כוללת בין היתר עדויות של נציגי חברות האשראי וצילומי מצלמות אבטחה בכספומטים.  כמו כן, מכרה של האיש זיהתה אותו בצילומים שהוצגו לה במשטרה. ראיה נוספת היא נתונים שאיתרו החוקרים במכשיר הניווט של הנאשם, ובהם כתובות של סניפי בנקים בהם ביצע חלק מהעבירות.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה בעניינו עולה כי בחקירתו הראשונה הודה בחלק מהמיוחס לו, כמו גם מטרת בואו לארץ – הונאה בכרטיסי חיוב. הוא ציין כי הציוד שנתפס ברשותו שייך לו ולדבריו פעל לבדו.

 עם הגשת כתב האישום, מעצרו של האיש הוארך עד להחלטה אחרת.

 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מדור לדור
פצוע בתאונת עבודה בהרצליה
הדמיה של תוכנית הבניה
פרויקט המגורים בשדה דב יצא לדרך?
אווירת חג בכפר סבא
דוברת וייזר , מובילה לסדר נשי חדש
סדר נשי חדש
פרופ יעקב הרט, נשיא האקדמית נתניה
25 שנים להסכמי אוסלו באקדמית נתניה
פסטיבל שכולו ספר
פסטיבל שכולו ספר
לקבל את השונה