כפר סבא

הפוליטיקה של כפר סבא

עמיר עשבי פרש מהרשימה של סדבון, צרפתי יוזם הקמת שכונת אמנים, ודב מורן, ממציא הדיסק און קי, מצטרף לרשימה של לביא

זאב שרגא 04/10/2018
הפוליטיקה של כפר סבא
עשבי. פורש מהפוליטיקה (צילום מתוך דף הפייסבוק)

עשבי פורש מהפוליטיקה

אמיר עשבי, לשעבר יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר גורדון ופעיל חברתי מוכר ומוערך, הודיע בשבוע שעבר על פרישתו מהרשימה של המועמד לראשות העירייה, יוסי סדבון. בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב עשבי: "בימים האחרונים בעקבות הודעתי על פרישתי מהרשימה בראשות יוסי סדבון, אני מקבל מאות רבות של טלפונים מרגשים, מחברים ותושבים מודאגים שכפר סבא יקרה ללבם וראו בי שותף ראוי ומוביל שבכוחו לחולל שינוי, להשפיע ולהצמיח את העיר כפר סבא, עיר שכולנו כל כך אוהבים וחפצים ביקרה. אני חש צורך להבהיר לכם חבריי היקרים את החלטתי.

 "בינואר השנה, הצטרפתי לרשימה עצמאית בראשה עומד יוסי סדבון. במשך חודשים רבים ליוויתי אותו, תוך שאני משהה חלק מהפעילות הציבורית שהתנדבתי בה, הנהגת ההורים העירונית, הנהגת ההורים של בית ספר גורדון, עמותת אוורסט לקידום נוער, חלוקת מזון ועוד ומתמסר כל כולי לטובת קידום הרשימה בראשותו של סדבון. כעת, לאחר שהסתבר לי שמוקמתי ברשימה במקום שבו אינני יכול להשפיע ולקדם את עתיד כפר סבא כפי שחשבתי שראוי היה, החלטתי בלב כבד ובתחושת החמצה גדולה להסיר את מועמדותי מהרשימה למועצת העיר. מיותר לציין כמה קשה ומייסרת הייתה החלטה זו.

"כעת ראוי לומר תודה לכל אחד ואחד מכם על התמיכה הבלתי מסויגת והאמון הרב שזכיתי לו. תודה מעומק הלב לאשתי, ילדיי ובני משפחתי ולכל אלו מכם שליוו אותי באמונה גדולה בצדקת הדרך, תמכו בי  וממשיכים ללא לאות להתקשר אליי, לכתוב ולהביע אכזבה ומורת רוח. יחד עם זאת ראוי שאומר, אין בכוונתי להפסיק את עשייתי הציבורית, רבת השנים לטובת כפר סבא ולרווחת תושביה אותם אני מוקיר ואוהב. אמשיך בדרכי לעזור ולתרום מיכולותיי וניסיוני הציבורי לטובת התושבים והעיר היקרה לי שמעולם לא עזבתי . חבריי היקרים, אמשיך לראות בכם שותפים לאותה השליחות. יחד נמשיך להשפיע על עתידה של עירנו. ואפילו כעת ביתר שאת".

עשבי זכה למאות לייקים ותגובות תמיכה מרגשות, בהן גם תגובתו של סדבון עצמו: "אמיר ידידי. תודה על תרומתך לסיעה. מקום 6 ברשימה הינו מקום טוב במיוחד, שהוא ומספר 3 מבין הגברים ברשימה שכוללת 3 גברים (כולל שמי). ההחלטה הייתה שלך. אני מכבד את החלטתך וזוכר את הבטחתך שתמשיך לתמוך בי ובסיעתי. מקווה שנמשיך בדרך משותפת עוד זמן רב. תודה לך ולמשפחתך המקסימה בהצלחה רבה לך בכל אשר תפנה".

 ש"ס עם צנעני?     

טוב, ברור לכולם שהסיכוי לאיחוד בין ש"ס ובין סיעת 'תנופה' הינו נמוך עד לא קיים, אולם השבוע התבשרנו כי לשורותיו של עו"ד צנעני, יו"ר סיעת 'תנופה', הצטרף אחד הפעילים הבולטים של ש"ס בכפר סבא, שלומי אלמשעלי, שקיבל את המקום הרביעי ברשימה למועצת העיר.

"איתן צנעני הוכיח את עצמו כאיש עשייה עם קבלות לכל המגזרים ואני מצטרף אליו על מנת לסייע לו בהגדלת והרחבת העשייה והפעילות", אמר אלמשעלי, "אין לי ספק שהחיבור בינינו יהווה מכפיל כח". צנעני בירך על ההצטרפות ואמר: "שלומי ואני חברים טובים. שלומי פעיל ותיק ומוערך ואין לי ספק שתושבי כפר סבא ייהנו מפירות חיבור זה".

 

אלמשעלי וצנעני, רצים ביחד (צילום: פרטי)

אלמשעלי וצנעני, רצים ביחד (צילום: פרטי)

ברוקלין זה כאן

השבוע התבשרנו על יוזמה חדשה של המועמד לראשות העירייה, צביקה צרפתי, להקמת שכונת אמנים באזור צפון רחוב בן יהודה. ממטה הבחירות נמסר כי, "מדובר בתוכנית שהגה לפני שנים אחדות אריק ונונו, צייר ואמן בינלאומי תושב העיר. כמות היחידות שייבנו בשכונה יהיו בכפוף לתוכנית המתאר החדשה של העיר, אבל הדבר הייחודי בשכונה יהיה החיבור שלה עם האמנות ועם האמנים: ברחבי השכונה יעמדו פסלים בכיכרות, שמות הרחובות בשכונה יהיו על שם אמנים ובלובי הבניינים יעמדו תמונות, פסלים ויצירות אומנות. גם המרכזים המסחריים בשכונה, בתי הקפה והפאבים, יאופיינו באלמנטים המשלבים אומנות. צרפתי אמר כי, "מדובר ברעיון שאמור להקפיץ את כפר סבא לשורה הראשונה של הערים בישראל המקדמות תרבות, את ההשראה לשכונה לקחנו ממקומות דומים בברלין ובשכונת ברוקלין בניו יורק. הייחוד של השכונה הוא גם לשמר את העבר וגם להתקדם אל עבר העתיד".

מורן מחזק את לביא

היזם הכפר סבאי, דב מורן, ממציא הדיסק און קי, ממובילי תעשיית ההיי טק הישראלית ומהמשפיעים ביותר ברחבי העולם, מצטרף לרשימה של מפלגת "כפר סבא מתקדמת", ברשותה של המועמדת לראשות העירייה, הדר לביא שאמרה: "דב מורן הוא איש של השראה, בן אדם שמתקן את העולם במקומות שנדרש תיקון. הוא מאמין כמוני ברעיונות חדשים ומאמין שניתן יחד לשנות את העיר כפר סבא ולהוביל אותה קדימה".

ממטה הבחירות נמסר כי, "לאורך כל הקמפיין במצע שלה הצהירה הדר לביא בכל הזדמנות כי משימה מספר 1 של העיר כפר סבא היא לעודד את כניסתם של עסקים נוספים לעיר. דב מורן בחר להעביר את עסקיו לתוך העיר מתוך אמונה שניתן למשוך עסקים נוספים מתחומי ההייטק והטכנולוגיה שיצטרפו וישפיעו לטובה על המרקם העסקי של העיר".

 

דב מורן מוביל שינוי ומצטרף לרשימה של המועמדת לראשות עיריית כפר סבא הדר לביא- צילום יחצ (1)

דב מורן מוביל שינוי ומצטרף לרשימה של המועמדת לראשות עיריית כפר סבא הדר לביא- צילום יחצ (1)

רבינוביץ בליכוד

אלון רבינוביץ (33) נשוי ואב לשניים, שובץ במקום השישי ברשימת הליכוד בכפר סבא. ממטה הבחירות נמסר כי, "אלון הצטרף לליכוד בשנים האחרונות, בעבר היה תומך ברשימות שמאל ובזמן אחרון הוא ליכודניק ומאמין ברשימת מחל, בראשות אורן כהן. בנוסף לאלון ברשימה של הליכוד למעצת העיר יש 5 צעירים עד גיל 34 - משהו חדש קורה בסניף הליכוד כפר סבא. לאלון רבינוביץ יש עבר של עשייה במסגרות השונות בהן השתתף: הוא לקח חלק מהותי במאבק הסטודנטים בזמן שביתת המרצים, בהיותו בסגל הזוטר הביא לשינוי מתווה חישוב השכר למסטרנטים באוניברסיטת ת"א, כמו כן, השתתף באליפות אירופה בדיבייט מטעם מועדון האוניברסיטה". עם הצטרפותו אמר רבינוביץ: "הגעתי לכפר סבא בגיל 6, זכיתי עם בית ספר אושיסקין באליפות כפ"ס לבתי ספר וניהלתי במסגרת מועדון השחמט פרוייקט לשיתוף פעולה עם יישובי המשולש. מצעירותי, היה לי ברור שאקים בעיר את משפחתי ושארצה לתרום לעיר ולעשות בה שינויים לטובה, כמו למשל לאפשר להורים חופש בחירה בגנים ובבתי הספר".

 

אלון רבינוביץ, מקום 6 בליכוד (צילום: פרטי)

אלון רבינוביץ, מקום 6 בליכוד (צילום: פרטי)


מירית שקד ברק בפורום מאג'די

 המועמדת לראשות העירייה, מירית שקד ברק ("התפוזים") תתארח ביום שישי הקרוב בפורום מאג'די, לדיון בהנחייתו של ד"ר נתן לביא, מבקר עיריית הרצליה לשעבר ומרצה במנהל ומדיניות ציבורית באוניברסיטת חיפה. שישי 05.10 בשעה 14:00, תבואו.

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
שריפה בבית קפה בכפר סבא
שכונה חדשה בבאר שבע
'מארינה מקסימיליאן והקאמרטה'
עוד אלי אלוש
מתפללי בית הכנסת "בית אל" נושמים לרווחה
חגיגת שערים
השדרה המיתולוגית ביפו
סיפורה של שדרה
מוזיקה ללב היא חודרת
מוזיקה ללב היא חודרת
מדבקות קקי על השביל. מחאה פרטית למיגור התופעה
צואת כלבים בכל פינה