כפר סבא

תקרית אלימות חמורה בבית ספר "רמז"

מריבה בין עובד ניקיון לגננים הסלימה לאלימות לעיני התלמידים, כאשר על פי העדויות במהלך האירוע אף היה שימוש במקלות וגז פלפל. המעורבים הוצאו מבית הספר בליווי השומר והאירוע דווח במיידית למשטרה ולעירייה. במשטרה בחרו להסתיר את האירוע והתעלמו מפניות בנושא

מיכאל פרוסמושקין 09/10/2018
תקרית אלימה בבית ספר רמז
בית ספר רמז. מקרה תקרית אלימה (צילום: אלן שיבר)

 

תקרית אלימה חמורה התרחשה ביום שלישי השבוע בין מספר עובדים בבית ספר היסודי "רמז" בכפר סבא.
 
מהפרטים הידועים בשלב זה עולה כי מדובר במריבה בין עובדי ניקיון לגננים, כולם עובדי קבלן בבית הספר, שהסלימה לאלימות לעיני התלמידים. המעורבים הוצאו מיד מבית הספר בליווי השומר והאירוע דווח למשטרה ולעירייה. כוחות שהוזעקו למקום החלו בגביית עדויות לבירור נסיבות המקרה. כמו כן, עוכבו לחקירה מספר מעורבים. אולם, לא ידוע על עצורים במסגרת החקירה. 

מפרטי המקרה, שלו היו עדים חלק מתלמידי בית הספר, עולה כי האירוע אירע בזמן שיעור והמעורבים מיד הוצאו מבית הספר וטופלו על ידי השומרים והמשטרה. מנהלת בית הספר עדכנה זמן קצר לאחר המקרה את ההורים במייל מיוחד ששלחה להם. "ברצוני ליידע על אירוע מריבה שהתרחשה בין עובדי קבלן אשר החלה בשטח בית הספר ולאחר התערבות השומרים נמשכה מחוץ לבית הספר עד להגעת גורמים האחראים על הביטחון", כתבה המנהלת. "בשום רגע לא היה חשש לתלמידים ולאנשי הצוות. לכל העובדים יש אישור עבודה מהמשטרה ומהעירייה. העובדים לא ימשיכו עבודתם ב'רמז' ולא בבית ספר אחר".
עוד ציינה במכתבה להורים: "היועצות יכנסו לשוחח עם התלמידים שהיו עדים לאירוע, המורות הונחו לשוחח בכיתות ולהרגיע במידה והנושא יעלה היום או בימים הקרובים". המנהלת הוסיפה כי "כל הורה או תלמיד/ה המעוניינים לשוחח עם היועצת מוזמנים ליידע אותנו דרך המחנכות, המזכירות או אתר בית הספר".

מדיווחים שהגיעו לידי העיתון עולה כי באירוע האלים היה שימוש בגז פלפל, מקלות ועל פי חלק מהעדויות אחד המעורבים החזיק בידו מסור חשמלי. כמו כן, עדות אחת מדברת על כך שמי מהמעורבים ניסה לפגוע עם רכב באחר או ברכבו. 

היועצות וסגל המורים תודרכו במסרים ובדברי הרגעה להעברה לכל ילד או כיתה בה נחשפו לאירוע, ובמיוחד בעובדה שלא נשקפה סכנה לא לילדים ולא לסגל המורים. עד לבירור נסיבות המקרה העובדים לא יחזרו לבית הספר.
 
גורמים בקרב ההורים בבית הספר טוענים כי בחודשים האחרונים אירעו מספר אירועים חריגים, כשבחלקם היו מעורבים לכאורה עובדי קבלן. כך למשל, על פי טענתם, גניבות טלפונים, משאית דישון שהגיעה לבית הספר בזמן הלימודים וכן הומלסים שישנו במוסד. "מדובר במוסד חינוכי בו הילד צריך להיות מוגן ובטוח ותקריות מסוג זה לא אמורות לקרות בו", אמר גורם הבקיא במה שהתרחש בבית הספר. 

מעיריית כפר סבא נמסר: "האירוע טופל מידית ע"י מאבטח בית הספר אשר הוציא את המעורבים מחוץ לשטח המוסד. מיד עם קבלת הדיווח הגיעו למקום קציני הביטחון העירוניים , כוחות אבטחה עירוניים , צוותי יחידת השיטור העירוני וכוחות משטרה נוספים. המשך טיפול הועבר למשטרת ישראל".

חרף חומרת האירוע, שהתרחש לעיני התלמידים ועורר פאניקה לא מעטה בקרב ההורים, דוברת משטרת מרחב שרון רפ"ק יפעת זיו, שאחראית על דברור של אירועים פליליים בגזרת תחנת כפר סבא, בפיקודו של סנ"צ יורם ברינה, לא ראתה כל צורך לדווח על האירוע לתקשורת ואף התעלמה מכל הפניות בנושא. לאור כך, עולה השאלה למה בחרו במשטרה להסתיר את האירוע והאם אין זה ראוי לעדכן את הציבור באירוע כה חריג במוסד חינוכי?  


עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 05/12/2019
מיכאל פרוסמושקין 29/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 25/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
"זה היה התגשמות של חלום"
בכפר סבא מוגבלות היא לא מגבלה
גני הילדים בבת ים חגגו את יום העצמאות
גני הילדים בבת ים חגגו את יום העצמאות
זהר גיטלמן וירדן לוי מראיינות את ליהיא ניב ושלי סנטו
כתבות צעירות
אסתי גינזבורג בקמפיין חדש
אסתי גינזבורג בקמפיין חדש
ריקוד פלאשמוב המוני
ריקוד פלאשמוב המוני בהרצליה
רוכב אופניים נהרג ברמלה
רוכב אופניים נהרג ברמלה
"המחשב הוא גם ידיד"