כפר סבא

"אין בכוונתי לקדם את ההסכם המדובר"

מנכ"ל העירייה פנה לממונה על המחוז במשרד הפנים בדרישה לקבלת עמדתו בנוגע לפרויקט רוטשילד 55. צחר: לא נחתום על אישור עסקת המקרקעין ברוטשילד 55 עד שלא נקבל את אישור משרד הפנים

כתב לוקאל 11/10/2018
איתי צחר. לא חותם (צילום: דוברות)

מנכ"ל העירייה איתי צחר פנה פעם נוספת ליונתן בר סימנטוב הממונה על המחוז במשרד הפנים בדרישה חד משמעית כי משרד הפנים יביע את עמדתו הברורה בנוגע לתקינות הליך ההצבעה במועצת העיר באשר לעסקת המקרקעין ברחוב רוטשילד 55, אשר אושרה בישיבת מועצת העיר בתאריך 6/6/2018 .

פנייה זו מהווה חלק מתכתובת ארוכה, שהחלה לפני כ- 3 חודשים ומפניות חוזרות ונשנות בעל פה ובכתב שיזם מנכ"ל העירייה, בהן חזר ודרש את התייחסות משרד הפנים לנושא. בתכתובות אלה חוזר ומבקש מנכ"ל העירייה פעם אחר פעם את אישור משרד הפנים.

בין השאר כתב המנכ"ל כי, "אנו זקוקים לעזרתכם בנושא זה ולחוות דעת משרד הפנים כממונה על הרשות. אודה על קבלת התייחסות לסוגיה המשפטית שבנדון על ידי משרד הפנים. אבהיר שוב כי עד לקבלת הכרעה בנושא זה אין בכוונתי לקדם את ההסכם המדובר".

במכתב אחר כתב צחר כי, "מזה כחודשיים אני מצוי בתכתובות עם משרדך בבקשה לקבל מענה ברור וחד משמעי בנוגע לתקינות הליך ההצבעה, אשר התקיימה בישיבת המועצה בתאריך 6/6/2018 ועסקה בפרויקט בכתובת רוטשילד 55. אודה על קבלת התייחסות לסוגיה המשפטית שבנדון על ידי משרד הפנים".

בסיום מכתבו ביקש צחר להבהיר באופן שאינו משתמע לשתי פנים כי, "מובהר ומודגש כי העירייה לא קידמה ולא תקדם את ההסכם מול היזם עד להתבהרות כל הדרוש וקבלת כל האישורים הנדרשים ולפיכך אבקש את התייחסות משרד הפנים להליך ההצבעה".

עוד ציין מנכ"ל העירייה במכתביו כי "אנו רוצים לוודא שאין טעות במעשינו ולפיכך פנינו אליכם".

חשוב להדגיש כי למרות בקשות חוזרות ונשנות של מנכ"ל העיריה, משרד הפנים נמנע מלהביע את עמדתו הברורה בנושא. לאור זאת, ביקשה עיריית כפר סבא לצרף את משרד הפנים כמשיב לעתירה ובית המשפט נעתר לבקשה זו וכך עשה.

 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
התמרורים יוצרים בלבול
אני רוצה לזעוק זעקת רבים
"אני רוצה לזעוק זעקת רבים"
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
פרסום ראשון: עופר בן דור התפטר במפתיע מהמועצה
דירה חדשה במחיר נמוך מדירת יד שנייה
שברו את הקוד
העולים החדשים במהלך הקורס
עולים חדשים עברו קורס למתן עזרה ראשונה
פרסום ראשון: "הרשימה שלנו", בראשות עו"ד עדי לוי סקופ, מצטרפת לרפי סער