כפר סבא

נדחה לאחרי הבחירות הדיון בביהמ"ש בנוגע להקמת חניון פרטי ברוטשילד 55

בהמשך לדיון שנערך בעתירתו של המועמד לראשות העירייה עו"ד יובל לוי, נגד האישור להקצאת קרקע ציבורית לבניית חניון פרטי במרכז העיר, קבע השופט כי הדיון הבא ייערך לאחר הבחירות. העירייה ביקשה לתקן את הפרוטוקול ואילו בא כוחו של לוי קיבל צו איסור פרסום על הבקשה

זאב שרגא 11/10/2018
ביתה משפט דחה את הדיון לאחרי הבחירות (תמונה להמחשה iclipart)

בתחילת השבוע נערך דיון ראשון בעתירתו של המועמד לראשות העירייה, עו"ד יובל לוי, נגד עיריית כפר סבא, בעניין אישור שהתקבל להקצאת קרקע ציבורית ליזם פרטי, לטובת הקמת חניון פרטי ברחוב רוטשילד 55. כזכור, במהלך ההצבעה במועצת העיר לא נמצא הרוב לאישור ההקצאה, אולם אז נערכו חילופי דברים בין חברי המועצה ובוצעה לכאורה ספירה חוזרת, אז אושרה ההקצאה. לוי זעם נוכח הדברים ופנה למשרד הפנים לצורך קבלת חוות דעת אודות כשירותה של ההצבעה ומשלא קיבל מענה פנה כאמור בעתירה לבית המשפט.

כבר בתחילת הדיון ביקשה באת כוחה של העירייה, עו"ד בתיה בראף, לדחות את הדיון: "העותר הוא אחד המועמדים בבחירות הקרובות שאמורות להתקיים ביום 30.10 לראשות העירייה," אמרה עו"ד בראף, "הואיל ובבחירות יש מועמדים נוספים, מבחינת חשש לתעמולת בחירות, הואיל ואנחנו נמצאים 20 יום  לפני הבחירות יש חשש שעצם הבאת הנושא לבית המשפט באופן פומבי, עלול להוות יתרון, לטעמנו בלתי הגון, למועמד הזה לעומת מועמדים אחרים. מן הראוי לדחות את הלך הרוח סביב הנושא הזה ולו יום לאחר הבחירות כדי לא להעניק יתרון תקשורתי לעותר."

בהחלטתו קבע השופט מנחם פינקלשטיין כי הדיון הבא ייערך לאחר הבחירות, אולם חייב את העירייה להגיש התכתבויות בנושא בינה ובין משרד הפנים, תוך שבוע ימים. כמו כן קבע כי משרד הפנים יצורף גם הוא כמשיב בעתירה.

ממטה הבחירות של לוי מסרו לאחר הדיון כי, "בא כוח העירייה, עורכת הדין בתיה בראף, הביעה חשש כי דיון פומבי בעתירה בימים אלו עלול להוות יתרון למועמד יובל לוי בבחירות הקרובות. לפיכך ביקשה לקבוע את הדיון הבא רק לאחר המועד של הסיבוב השני לראשות העיר. בדיון התברר כי העירייה לא פרסה את כל המידע שברשותה בפני בית המשפט. בין היתר הוברר שתכתובות בין המנכ״ל, איתי צחר, למשרד הפנים, שהתבקש לבדוק את חוקיות ההצבעה, לא הונחו בפני השופט מנחם פינקלשטיין. על כן קצב השופט לעירייה שבוע ימים להמציא מסמכים אלו ואף החליט לצרף את משרד הפנים כמשיב לעתירה."

עם צאתו מבית המשפט, יחד עם עם בא כוחו עו״ד גדעון גולדשטיין, אמר עו"ד לוי: "זהו הישג משמעותי לשלטון החוק ולטוהר המידות. אני סמוך ובטוח שבית המשפט יכריע בצדק נגד המהלך הלא חוקי במועצת העיר."

 בעירייה זעמו נוכח הדברים והעבירו לבית המשפט בקשה רשמית לתיקון הפרוטוקול, להוספת דברים שנאמרו לכאורה באולם בית המשפט על ידי עו"ד לוי ובא כוחו, אולם לא נמצאים בפרוטוקול. בא כוחו של לוי, עו"ד גדעון גולשטיין, הוציא צו איסור פרסום על הדברים.

מעיריית כפר סבא נמסר: אנו שמחים שבית המשפט נעתר לפנייתנו לדחיית הדיון לאחר מועד הבחירות על מנת למנוע תעמולת בחירות של המועמד. בניגוד לאמור, עוד במהלך הדיון הציג מנכל העירייה את התכתובות בינו לבין משרד הפנים ואת דרישתו להתערבות משרד הפנים בכל הקשור לתקינות ההצבעה. כל התכתובות מפורסמות בשקיפות באתר העירוני.

 

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
אכיפה עם רחפנים בכינרת
גבר טבע בבריכה בעכו
גבר טבע בבריכה בעכו
שריפה פרצה בעסק במרכז הרצליה
משקיף על כולם מלמעלה
צעיר נעצר עם כקילוגרם מריחואנה
רותם אבוהב ובן זיני
בן זיני עושה קעקוע חדש?
"מדובר בהחלטה קטסטרופלית ומסוכנת"
חוף הכרמל: נחנך מרכז ההפעלה לשעת חירום